Пәні:
|
Математика
|
Күні:
|
|
Бөлім:
|
«Менің отбасым
және достарым», «Бізді қоршаған
әлем»
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
|
Сынып:
1
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ондықтарды қосу және
азайту / Анама көмектесемін
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
1.1.2.5** ондықтарды
ауызша қосу және азайтуды
орындау.
|
Сабақтың
мақсаты
|
он – оннан санап, ондықтарды кему ретімен
жазады
жасырынған санды табады
|
Құндылықтар
|
денсаулық, достық және
айналадағыларға қамқорлық
көрсету
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
(3
мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
«Үш шапалақ»
әдісі
Көңіл күйіміз қандай? (1
шапалақ)
Сабаққа дайынбыз ба? (2
шапалақ)
Сабақты ойдағыдай аяқтаймыз ба ?(3
шапалақ)
|
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Балалар шапалақ
соғады
|
|
|
Сабақтың ортасы
(4
мин)
10 мин
|
«Ой қозғау»
Суретке назар аудар.
Суреттерге сәйкес мысалдарды
таңда.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
Ондықтарды қосу мен
азайтуды үйренесің
1-тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Ойлан, сана, жаз»
әдісі
Үрмебұршақты он – оннан
сана.
Ондықтарды кему ретімен
жаз.
Дескриптор:
-он – оннан
санайды
-ондықтарды кему ретімен
жазады
|
Суреттерге сәйкес
тысалдарды таңдайды.
1. он – оннан
санайды
2.ондықтарды кему
ретімен жазады
|
Мадақтау
Білім
зарядтарымен
бағалау (жауабына қарай)
|
Оқулық
100-101
бет
Тақта,бор
Таратпа
Дәптер
қаламсап
|
10
мин
Сергіту
сәті
2 минут
|
2-
тапсырма
Жұптық жұмыс
«Ойлан, жұптас,
бөліс» әдісі
Жасырынған санды тап.
Белгісіз санды табу жолын
түсіндір.
Дескриптор:
- жасырынған санды
табады
-санды табу жолын
түсіндіреді
«Жүгіреді
балалар»
Бейнефильм
ұсыну
|
1. жасырынған санды табады
2.санды табу жолын
түсіндіреді
жаттығуды қайталап жасайды
|
«Басбармақ» арқылы бір-бірін
бағалау
|
Оқулық
Таратпа
Қаламсап
https://youtu.be/kKiyFs4B6IE
|
Сабақтың
соңы
9 мин
|
3 –тапсырма Жеке
жұмыс
«Мен зерттеушімін»
әдісі
Мысалдардың мәнін есепте.
Дескриптор:
- қосудың мәнін
есептейді
-азайтудың мәнін есептейді
|
1.
қосудың
мәнін есептейді
2.азайтудың мәнін есептейді
|
«Комментарий»
арқылы
|
Дәптер
қаламсап
|
Рефлексия
7 мин
|
«Білім заряды» әдісі
(Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (8,9,10
заряд)
Бүгінгі сабақты
түсіндім, сұрағым бар(5,6,7)
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(1,2,3,4)
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім
зарядтарының саны арқылы анықтайды.
|
«Комментарии» арқылы
|
Зарядтар,
«Білім заряды»
таратпасы
|