Мектеп
|
|
Бөлім
|
ӨНЕР
|
Педагогтің
аты-жөні
|
Әлиева
А.К
|
Күні:
|
13.01.2025ж
|
Сынып:3
|
Қатысушылар
саны:
|
Қатысушылар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Өнер алды- қызыл тіл.Бала –
бауыр етің. Қаз дауысты Қазыбек би.
|
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.1.2.1* шығарманың мазмұнын
бірлесе құрастырған жоспар бойынша немесе өз сөзімен толық,
таңдауына қарай мазмұндау, сахналау
3.2.4.1өлең, мысал, нақыл сөз,
аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау
|
Сабақтың
мақсаты
|
Әңгіменің жанрлық
ерекшеліктерін анықтайды, шығарманы дауыстап түсініп
оқиды. Адам өміріндегі тілдің
маңызын түсіндіреді.
|
Құндылықты
дарыту
|
«Біртұтас тәрбие»
тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру
кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде
жүргіземін
Құндылық: заң және
тәртіп Ар-ұят, адалдықты
жоғары бағалайды, сөзіне берік, ісіне жауапкершілік танытады,
ата-анасына сүйіспеншілікпен қарайды, достарын, сыныптастарын
сыйлайды , кішіге ізет, үлкенге құрмет
көрсетеді
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың кезең
уақыт
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақ
тың
басы
5
минут
|
Қызығушылықты
ояту.
Сыныпты қалыпқа келтіру.
Күлімдеп күн
бүгін,
Қарады маған
да.
Күлімдеп күн
бүгін,
Қарайды саған
да.
Сәлем
деймін
достарға,
Өткен
тақырыпқа
шолу:
-Төле бидің нақыл
сөздерін жатқа айту. Мағынасын
түсіндіру.
- Нақыл сөзді түсініп
оқы. Тіл сөзін сөз деп қайталап оқы. Өз ойыңды айт.
Ең тәтті де –
тіл,
Ең ащы да
– тіл.
Ең қатты
да – тіл,
Ең жұмсақ
та – тіл.
-Неліктен солай деп
ойлайсыңдар?
-Олай болса,
бүгінгі сабақта осы сұраққа жауап іздей
отырып, Қазбек би туралы
оқитын
боламыз. «Біртұтас тәрбие»
тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру
кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде
жүргіземін
Құндылық: заң және
тәртіп
|
Психологиялық тренингкке қатысады.
-
|
Бағалау
«Спидометр» Оқушылар алған балдарын
спидометрдің шкаласына белгілеп отырады.

|
АКТтақта,
Презентация,
интернет ресурстар,
Үлестірмелі
парақтар.
|
Сабақтың ортасы 10
мин
|
ҚБ 1
тапсырма
ОДД:білу,түсіну,қолдану
«Ілесіп көр»
әдісі
Мәтінді
түсініп оқу. «Бала-бауыр етің » мәтінін
түсініп,
тізбектей, дауыстап оқыңдар.
1.Қазыбек би туралы
мәтінді тыңдаңдар.
2.
«Бала-бауыр етің»
мәтінін түсініп оқыңдар.
-
Шығарманың
маңызды тұстарын анықтау үшін ашық сұрақтар қойыңдар және жауап
беріңдер.
-
Төле бидің «Қарлығаш
әулие» атану себебін түсіндіріңдер.
ЕББҚ
ететін (ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма
Қазыбек би
жайлы білетін мәліметтерді есіңе түсіріп
әңгімеле.
Қаздауысты
Қазыбек би-қазақтың үш биінің бірі. Ол сыр бойында дүниеге келген.
Жасынан шешендігімен, ойлы да әділдігімен, батыл да батырлығымен
көзге түскен. Халық «Қазыбек қазып айтады» деп
құрметтеген.
|
Тапсырманы талқылап, өз
пікірлерін білдіреді
Мәтінді
түсініп, дауыстап оқиды
|
Бағалау
критерийі
Әңгіменің жанрлық
ерекшеліктерін анықтайды, шығарманы дауыстап түсініп оқиды
Дескриптор:
-
Мәтінді түсініп, дауыстап оқиды
-3балл.
|
Оқулық
|
5
мин
|
Сергіту
сәті.
|
Балалар бірге
орындайды
|
Жарайсыңдар
|
|
10
мин
|
ҚБ 3
тапсырма
ОДД:білу,түсіну,қолдану
Топтық жұмыс.
«Режиссерлар ойыны»
Сипаттау.
Қазыбек биге келген екі
ананың сөзін салыстыра сипаттап жазыңдар.
Өз пікірің.
Қазыбек бидің шешіміне
өз көзқарастарыңды білдіріңдер. Жауаптарыңды үлгіге сүйене отырып
дәлелдеңдер.

Жатқа
айту.
Қазыбек бидің шешендік
сөзін оқып, жатқа айтыңдар.

Сөз
құрау.
Осы шешендік
сөздегі жақын сөзінің
орнына жақсы,
ыстық сөздерін қойып оқы. Өзің де
Қазыбек бише толғап, шешендік сөз құрастырып
көріңдер.
|
Тапсырманы талқылап, өз пікірлерін
білдіреді
|
Дескриптор:
- Екі ананың сөзін
салыстыра сипаттап жазады-2балл.
Қазыбек бидің шешіміне
өз көзқарасын білдіреді-2балл.
Қазыбек бидің шешендік
сөзін оқып, жатқа айтады-1балл.
Қазыбек бише толғап,
шешендік сөз құрастырады-2балл.
|
|
Сабақтың
соңы
5 мин
|
Рефлексия «Менің көңіл
күйім»

Оқу
тапсырмасы: Мәтінді
мазмұндау. Қазыбек бидің нақыл
сөздерін жаттаңдар
|
Алған балдарын
санайды
|
ҚБ
қойылады.
|
|