Өнерлінің қолы алтын. «Он саусақ» Мұзафар Әлімбай.«Он саусақ» Шона Смаханұлы 3-сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Өнерлінің қолы алтын. «Он саусақ» Мұзафар Әлімбай.«Он саусақ» Шона Смаханұлы 3-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
әдебиет сабағы бойынша ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Сәулет өнері

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 3 « »

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

46 Өнерлінің қолы алтын.

«Он саусақ» Мұзафар Әлімбай.«Он саусақ» Шона Смаханұлы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.3.1 шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау

3.2.3.1 шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді табу

3.3.1.1 мұғалім көмегімен оқылған шығарманы логикалық бөліктерге бөліп, әр бөлікке ат қойып, жоспар құру

Сабақтың мақсаты:

шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжап айтады; шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді тауып оқиды; мұғалім көмегімен оқылған шығарманы логикалық бөліктерге бөліп, әр бөлікке ат қойып, жоспар құрып жазады.

Құндылықты дарыту

академиялық адалдық, ұйымшылдық және топта жұмыс істеу, жауапкершілік және көшбасшылық құндылықтарын дамыту

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері:

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

10 мин

І.Психологиялық дайындық

ІІ. Топқа бөлу

1-(тұңғыштар): - «Бас бармақ»

2-(ортаншы ): - «Балалы үйрек»

3-(ортаншы): - «Ортан терек»

4-(ортаншы): - «Шылдыр шүмек»

5-(кенжесі): - «Кішкентай бөбек»

Оң жағымда бес сарбаз, Сол жағымда бес сарбаз. (Он саусақ) жұмбақ жасыру арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды.


Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.




Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.


«Ауызша мадақтау» әдісі:

Жарайсың!

Тамаша!

Жақсы!

Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру.

Психоллогиялық ахуал

Суреттер



Слайд 1




Ортасы

25 мин

Жаңа сабақ

1-тапсырма «Балапан және оның достары» - мамандық туралы мультфильмді тамашалайды және жетелеуші сұрақтар арқылы сабақ тақырыбына болжау жасайды

Сұрақтар:

-Мультфильмде адам еңбегінің қандай түрлері әңгімеленеді?

-Қандай мамандықтар аталып өтті?

-Осыдан да басқа мамандықтар жөнінде не білесің?

-Саған мамандықтың қайсысы ұнайды?

-Мультфильмге ат қояйық, қалай атар едіңдер?

ЕБҚ тапсырмасы

Мұғалімнің көмегімен сұраққа жауап береді.

Авторлар: Мұзафар Әлімбаев

- Қазақстанның халық жазушысы, мемлекеттік сыйлығының лауреаты Павлодар облысы, Шарбақты ауданында дүниеге келген. (1923ж.- 2017ж.) Шона Смаханұлы

- Қазақтың белгілі сықақшысы, ақын. Жамбыл облысы, Талас ауданында дүниеге келген. (1924ж.- 1988ж)

2-тапсырма Ш. Смаханұлының «Он саусақ» өлеңін үнтаспадан тыңдайды. Әр жұп «Салыстыру картасына» өлеңдегі негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді анықтайды, екі өлеңнен де көркем сөздерді (теңеу,эпитет) тауып, картаны толтырады.

ЕБҚ тапсырмасы

Өлеңді мәнерлеп оқиды.

3-тапсырма

Өлеңдерде адам еңбегінің қандай түрлері әңгімеленеді?

-Өлеңдерде адам еңбегінің мынадай түрлері әңгімеленеді: тігінші, суретші, құрылысшы, домбырашы, құрылысшы.

ЕБҚ тапсырмасы

тігінші, суретші, құрылысшы, домбырашы, құрылысшы туралы білетінін сұрау.

4-тапсырма. Мәтінді салыстыр.

Мәтіннің авторы: Шона Смаханұлы

Тақырыбы: Он саусақ

Негізгі ойы: Білімге, бірлікке, өнерге баулу

Он саусақ туралы тіркестер: ойнақтаған он саусақ, тегеурінді он саусақ, көркейтетін он саусақ.



мамандық туралы мультфильмді тамашалайды және жетелеуші сұрақтар арқылы сабақ тақырыбына болжау жасайды.











«Он саусақ» өлеңін үнтаспадан тыңдайды.





М.Әлімбаевтің «Он саусақ» өлеңін мәнерлеп, түсініп оқиды


Мәтінді салыстырады.





Дескриптор:

-Мультфильмді тамашалайды;(1б)

-жетекші сұрақтарға жауап береді;(1б)




Дескриптор:

- өлеңдегі негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді анықтайды;(1б)

- екі өлеңнен де көркем сөздерді (теңеу,эпитет) тауып, картаны толтырады.

;(1б)

Дескриптор:

- Өлеңде адам еңбегінің түрлерін анықтайды;(1б)

- мәтінді салыстырады.

;(1б)

Дескриптор:

-Авторын анықтайды;(1б)

-Мәтіннің тақырыбын жазады; (1б)

-Негізгі ойды анықтайды; (1б)

-Он саусақ туралы тіркестерді табады.(1б)



Слайд 2











Слайд 3









Слайд 4







Слайд5







Слайд 6


Соңы

10 мин

Сабақты бекіту.

«Еркін микрофон» әдісі арқылы сабақты бекіту

Үйге тапсырма. Оқу.Мазмұндау.

Рефлексия

Shape1



Бүгінгі сабақта алған білімдері бойынша рефлексия


жасайды.



Оқушылар 1-10 балдық жүйеен бағаланады.

Слайд 9







































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
04.01.2024
657
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі