"Өнертапқыш бала"

Тақырып бойынша 11 материал табылды

"Өнертапқыш бала"

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл материал 4 сыныпта жұмыс істейтін мұғалімдерге арналған. Қазақ тілі пәні
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Күні:

Сынып: 4

Бөлім: 8-бөлім «Болашаққа саяхат»

Педагогтің аты-жөні:

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Өнертапқыш бала

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

4.1.5.1 тыңдаған әңгіме бөліктерінің жалғасын болжау.

4.2.3.1 белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем)баяндау кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын сақтайды

Көпшілігі: негізгі ойды мұғалімнің қолдауымен анықтайды

Кейбірі: кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастырып және оған жауап береді

Тілдік мақсаттар

Өнертапқыш – изобретатель

Өнертабыс – изобретение

Үмітті ақтау-оправдать надежды

Алдынғы білім


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау


Ресурстар

Сабақтың басы

7 минут


Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.«Ең зейінді» ойыны.Оқушылар бірінің артына бірі сапқа тұрады. Басында тұрған оқушы артына қарап оқушылардың тұру ретімен есте сақтайды да, дауыстап аттарын айтып шығады. Қателескен жерінен тоқтатылады да, соңына барып тұрады. Келесі оқушы да дәл осылай айтып шығады. Арасында оқушылар орындарын ауыстырып отырады. Кім сыныпты түгел жаңылыспай тұрған орындарының ретімен айтып шықса, сол «ең зейінді оқушы» атын иеленеді.


слайд


Суреттер

Үй тапсырмасын сұрау.57 бет 3-тапсырма /жазу/

Ұ) «Болжау» әдісі Суретке қарап сабақтың тақырыбын ашу:

-Қалай ойлайсыңдар, біздің бүгінгі тақырыбымыз қандай?

Оқушыларды сабақтың тақырыбы мен мақсат-міндеттерімен таныстыру

Үй тапсырмасын оқиды.



(Ұ) Суретке қарап, сабақтың тақырыбын болжайды.

«Бас бармақ»

Рисунок 1 Рисунок 2




- Балалар, бүгінгі сабағымыз «Болашақтың жоспары. Күнтізбе» туралы болмақ. Болашақты қалай жоспралайсыңдар?



Сөздікпен жұмыс:

Өнертапқыш – изобретатель

Өнертабыс – изобретение

Үмітті ақтау-оправдать надежды

Осы сөздердің мағыналарын түсіндіру

2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды;

Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды.

Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады


Оқулық

58 бет

сөздік

слайд

Сабақтың ортасы

30 минут


1-тапсырма. Мәтінді оқы, аудар

Бүгін біз Сұңғат екеуміз саябаққа қыдырдық. Сұңғат маған компьютер, роботты техника туралы көп ақпарат (сведение) берді. Ол бүкіл әлемге танымал өнертапқыш (изобретатель)

бала болып шықты. Ол хабарласқан адамымен виртуалды кездестіретін телефон ойлап тапқан. Мен бүгін оны өз көзіммен көрдім. Жақында ол тағы бір өнертабысы (изобретение)

үшін марапатқа ие болыпты. Оның келесі еңбегі егін өсірумен байланысты. Ол жаңбыр бұлтын қажет нүктеге апаратын ұшқыш робот жасаған.

Сұңғат – ата-ананың үмітін ақтаған ұл.Сұңғаттай досым болғанына мақтанамын. Ол- өте қарапайым, білімге құшар бала.

Дескриптор

Мәтінді оқы, аударады



2-тапсырма Сұраққа жауап бер.

1.Сұңғат екеуміз қайда қыдырды? 2.Сұңғат досына не туралы көп ақпарат берді?

3. Ол бүкіл әлемге қандай

бала болып шықты?

4.Ол қандай телефон ойлап тапқан? 5.Сұңғат қандай марапатқа болды?

5.Оның келесі еңбегі немен байланысты болды?

6. Ол жаңбыр бұлтын қажет нүктеге апаратын ұшқыш робот жасаған.

7.Сұңғат қандай бала?

Дескриптор

- сұраққа жауап береді.


Слайд



3 -тапсырма Сұраққа жауап бер.

  • Сұңғат пен Тілеухан қайда жүр?

  • Тілеухан неге таңғалып тұр?

  • Сұңғаттың атасы балалардың қасына қалай келді?

  • Суретке қарап Сұңғат туралы не айтуға болады?

4-тапсырама. Мәндес (синоним)сөздерді тап

Құрмет

Әйгілі

Ғалам

Серуендеу

Үйрену

Жолдас

Дескриптор

- сұраққа жауап береді.










Дескриптор

-мәндс сөздерді табады







Рефлексия(Ө) «Смайликтер» арқылы оқушылар сабақтағы өз жұмысына баға береді.

Үй тапсырмасы: 133 сабақ,83 бет 5(ә) тапсырма

(Берілген сөздер мен сөз тіркестерін қолданып сөйлем құра)

Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.




Сабақтың соңы

3 минут

Бағалау – оқушының материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

бас бармақ арқылы бір-бірін бағалайды. Дескрипторлар арқылы бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.04.2023
923
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі