Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Оңтүстік Шығыс Азия елдері. Филиппин
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Абай атындағы №31 жалпы білім беретін мектеп» КММ |
||||
|
Пәні |
Елтану |
||||
|
Бөлім |
Оңтүстік-Шығыс Азия елдері |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Турешова Куралай Жусуповна |
||||
|
Күні |
27.11.2025ж |
||||
|
Сыныбы: 11 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Оңтүстік Шығыс Азия елдері. Филиппин |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
11.4.1. – Филиппин елінің географиялық, мәдени, экономикалық ерекшеліктерін талдау. |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылар Филиппин елінің табиғи-географиялық жағдайын, халқын, мәдениетін, экономикасын зерттеп, салыстырмалы талдау жасайды. |
||||
|
"Адал азамат" бірыңғай тәрбие бағдарламасының құндылықтарын енгізу |
Жасампаздық және жаңашылдық – оқушы заманауи құралдар мен жасанды интеллект технологияларын қолдану арқылы ақпаратты жаңа форматта ұсынуды үйренеді. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Сәлемдесу, сабақ тақырыбын хабарлау. «Филиппин десе ойыңа не келеді?» қысқа сұрақ қойып, ашық атмосфера қалыптастырады.
Өткен сабақтағы ОША елдерінің жалпы ерекшеліктері бойынша 5 сұрақтық Kahoot ойынын іске қосады. |
Оқушылар бір-екі ой айтады.
Телефон арқылы онлайн викторинаға қатысады. |
Маусымдық қолдау; ауызша мадақ.
Kahoot автоматты балл. |
Презентация, интерактивті тақта
Kahoot, интернет |
|
|
Жаңа білім
Бекіту |
1-бөлік: ЖИ тапсырмасы – ElevenLabs арқылы подкаст жасау Филиппин туралы 6–8 сөйлемдік мәтінді береді. Оқушылардан осы мәтінді ElevenLabs (AI Voice Generator) сервисіне енгізіп, Филиппин туралы мини-подкаст аудиосын генерациялауды тапсырады.
2-бөлік: Талдау және жұптық жұмыс Подкасттағы ақпаратты талдауға 3 сұрақ береді: 1. Филиппиннің табиғи ерекшеліктері қандай? 2. Экономикасының негізгі бағыттары? 3. Мәдениеті несімен ерекше?
Тапсырма: «Филиппиннің туристік брендін жаса!» Оқушыларға шағын 3 элементтен тұратын туристік бренд құрастыруды тапсырады: • Слоган • Танымдық орын • 1 дәлел (неге көру керек?) |
Оқушылар ЖИ-ді қолдана отырып, өз таңдаған дауысымен 20–30 сек аудио-подкаст жасайды.
Жұппен тыңдап, сұрақтарға жауап жазады.
Әр оқушы немесе жұп шығармашылық идея ұсынады.
|
Мұғалім жаңашылдық, мазмұн толықтығын бағалайды. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
Қалыптастырушы бағалау: мазмұн + шығармашылық. |
Телефон, ElevenLabs AI (https://elevenlabs.io/ ), интернет
Дәптер, қалам
Филиппин фотолары, слайд |
|
|
Кері байланыс |
«One word – one feeling» әдісі: сабақ қандай әсер қалдырды? |
Бір сөзбен жауап береді. |
Ауызша кері байланыс |
|
|
Тексерілді:______________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Оңтүстік Шығыс Азия елдері. Филиппин
Оңтүстік Шығыс Азия елдері. Филиппин
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Оңтүстік Шығыс Азия елдері. Филиппин
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Абай атындағы №31 жалпы білім беретін мектеп» КММ |
||||
|
Пәні |
Елтану |
||||
|
Бөлім |
Оңтүстік-Шығыс Азия елдері |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Турешова Куралай Жусуповна |
||||
|
Күні |
27.11.2025ж |
||||
|
Сыныбы: 11 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Оңтүстік Шығыс Азия елдері. Филиппин |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
11.4.1. – Филиппин елінің географиялық, мәдени, экономикалық ерекшеліктерін талдау. |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылар Филиппин елінің табиғи-географиялық жағдайын, халқын, мәдениетін, экономикасын зерттеп, салыстырмалы талдау жасайды. |
||||
|
"Адал азамат" бірыңғай тәрбие бағдарламасының құндылықтарын енгізу |
Жасампаздық және жаңашылдық – оқушы заманауи құралдар мен жасанды интеллект технологияларын қолдану арқылы ақпаратты жаңа форматта ұсынуды үйренеді. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Сәлемдесу, сабақ тақырыбын хабарлау. «Филиппин десе ойыңа не келеді?» қысқа сұрақ қойып, ашық атмосфера қалыптастырады.
Өткен сабақтағы ОША елдерінің жалпы ерекшеліктері бойынша 5 сұрақтық Kahoot ойынын іске қосады. |
Оқушылар бір-екі ой айтады.
Телефон арқылы онлайн викторинаға қатысады. |
Маусымдық қолдау; ауызша мадақ.
Kahoot автоматты балл. |
Презентация, интерактивті тақта
Kahoot, интернет |
|
|
Жаңа білім
Бекіту |
1-бөлік: ЖИ тапсырмасы – ElevenLabs арқылы подкаст жасау Филиппин туралы 6–8 сөйлемдік мәтінді береді. Оқушылардан осы мәтінді ElevenLabs (AI Voice Generator) сервисіне енгізіп, Филиппин туралы мини-подкаст аудиосын генерациялауды тапсырады.
2-бөлік: Талдау және жұптық жұмыс Подкасттағы ақпаратты талдауға 3 сұрақ береді: 1. Филиппиннің табиғи ерекшеліктері қандай? 2. Экономикасының негізгі бағыттары? 3. Мәдениеті несімен ерекше?
Тапсырма: «Филиппиннің туристік брендін жаса!» Оқушыларға шағын 3 элементтен тұратын туристік бренд құрастыруды тапсырады: • Слоган • Танымдық орын • 1 дәлел (неге көру керек?) |
Оқушылар ЖИ-ді қолдана отырып, өз таңдаған дауысымен 20–30 сек аудио-подкаст жасайды.
Жұппен тыңдап, сұрақтарға жауап жазады.
Әр оқушы немесе жұп шығармашылық идея ұсынады.
|
Мұғалім жаңашылдық, мазмұн толықтығын бағалайды. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
Қалыптастырушы бағалау: мазмұн + шығармашылық. |
Телефон, ElevenLabs AI (https://elevenlabs.io/ ), интернет
Дәптер, қалам
Филиппин фотолары, слайд |
|
|
Кері байланыс |
«One word – one feeling» әдісі: сабақ қандай әсер қалдырды? |
Бір сөзбен жауап береді. |
Ауызша кері байланыс |
|
|
Тексерілді:______________
шағым қалдыра аласыз













