|
Бөлім |
Өзім туралы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Оқудың пайдасын білемін Ыбырай Алтынсарин.«Кел, балалар, оқылық!» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.1–шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңнің мазмұнын түсініп оқу Өлең мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Р.Л Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Көңіл күй» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен көңіл – күйлерін білдіреді. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
https://www.youtube.com/watch?v=ui8J9vlQ4wA |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
«Ой қозғау» әдісі Мақал –мәтелдерді оқып, мағынасын түсіндір.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Өлеңнің мазмұнын түсініп оқу Өлең мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру 1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Автордың өмірі мен шығармашылығын таныстыру Өлеңді оқы. «Дауыстап ойлау» әдісі -Өлең не туралы? -берілген сөздер неге еңбек ұғымымен байланысты? ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Ыбырай Алтынсарин балаларды неге шақырады? |
Мақал –мәтелдерді оқып, мағынасын түсіндіреді
1.өлеңнің мазмұнын әңгімелейді 2.сұраққа жауап береді 3. еңбек туралы ойын айтады
Сұраққа жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Лайктар салынған таратпа Дескриптор: -өлеңнің мазмұнын әңгімелейді(1б) -сұраққа жауап береді(1б) -еңбек туралы ойын айтады(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 1-тапсырма 4-бет Ы.Алтынсариннің суреті А4 Оқулық 4-5–беттер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Ұжымдық жұмыс «Із кесуші» әдісі Өлең мазмұнына қай мақал сәйкес келеді? Түсіндір. «Дауыстап ойлау» әдісі -Мақалдың мағынасын аша аласың ба? ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Өлеңнен өзіңе қажет қандай ақпарат білдің? Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау» Біз қырыққабатты кесеміз, кесеміз, Біз қырыққабатты тұздап,тұздап аламыз. Енді сәбізді үккіштен жақсылап өткізіп аламыз, Біз қырыққабатты басамыз, басамыз. |
1. өлең маззмұнына сәйкес келетін мақалды анықтайды 2.себебін түсіндіреді 3.мақалдың мағынасын ашады Сұраққа жауап береді Қол жаттығуын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -өлең маззмұнына сәйкес келетін мақалды анықтайды(1б) -себебін түсіндіреді(1б) -мақалдың мағынасын ашады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап бербеді Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа қаламсап |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Бинокль» әдісі Өлеңнен суретке қатысты сөздерді тауып жаз. ЕББҚ Өлеңнен суретке қатысты сөздерді табуда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Оқу мен білімнің тағы қандай пайдасы бар? |
1. қатысты сөзді тауып жазады 2.екінші суретке қатысты сөзді тауып жазады 3.себебін түсіндіреді 4.қорытынды жасайды
Сұраққа жауап береді |
« Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлім
Өзім туралы
Пәні:
Әдебиеттік оқу
Күні:
Педагогтің
аты-жөні:
Сынып:
2
«»
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы Оқудың пайдасын
білемін
Ыбырай Алтынсарин.«Кел, балалар,
оқылық!»
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
2.1.1.1–шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап
беру.
Сабақтың
мақсаты Өлеңнің мазмұнын түсініп
оқу
Өлең мазмұны бойынша
сұрақтарға жауап беру
Р.Л Сабақ
барысы Сабақтың
кезеңі/уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау Ресурс
тар Сабақтың басы
(3
мин) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал
орнату.
«Көңіл күй»
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Оқушылар әуенмен көңіл
– күйлерін білдіреді. Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы!
Талпын! https://www.youtube.com/watch?v=ui8J9vlQ4wA Сабақтың
ортасы (5
мин)
10 мин
«Ой қозғау» әдісі
Мақал –мәтелдерді оқып, мағынасын
түсіндір.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау Өлеңнің мазмұнын түсініп
оқу
Өлең мазмұны бойынша
сұрақтарға жауап беру
1-тапсырма
ФС
Ұжымдық
жұмыс
«Біліміңді қолдан»
әдісі
Автордың өмірі мен шығармашылығын
таныстыру
Өлеңді оқы.
«Дауыстап ойлау»
әдісі
-Өлең не туралы?
-берілген сөздер неге еңбек ұғымымен
байланысты?
ЕББҚ Өлең не
туралы? Талқылау
сұрақтары:
1.Ыбырай Алтынсарин балаларды неге
шақырады?
Мақал –мәтелдерді оқып, мағынасын
түсіндіреді
1.өлеңнің мазмұнын
әңгімелейді
2.сұраққа жауап береді
3. еңбек туралы ойын айтады
Сұраққа жауап
береді Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Лайктар салынған
таратпа Дескриптор:
-өлеңнің мазмұнын
әңгімелейді(1б)
-сұраққа жауап береді(1б)
-еңбек туралы ойын
айтады(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап
береді Оқулық 1-тапсырма 4-бет Ы.Алтынсариннің суреті
А4 Оқулық 4-5–беттер 10
мин Сергіту
сәті
2 минут 2-
тапсырма Ұжымдық
жұмыс «Із кесуші»
әдісі Өлең мазмұнына қай
мақал сәйкес келеді? Түсіндір. «Дауыстап ойлау»
әдісі -Мақалдың мағынасын аша
аласың ба? ЕББҚ Өлең не
туралы? Талқылау
сұрақтары: 1.Өлеңнен өзіңе қажет
қандай ақпарат білдің? Қол жаттығуы
«Қырыққабат тұздау» Біз қырыққабатты
кесеміз, кесеміз, Біз қырыққабатты
тұздап,тұздап аламыз. Енді сәбізді үккіштен
жақсылап өткізіп аламыз,
Біз қырыққабатты басамыз,
басамыз. 1.
өлең маззмұнына сәйкес
келетін мақалды анықтайды 2.себебін
түсіндіреді 3.мақалдың мағынасын
ашады Сұраққа жауап
береді
Қол жаттығуын жасайды «Комментарий»
арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -өлең маззмұнына сәйкес келетін мақалды
анықтайды(1б) -себебін
түсіндіреді(1б) -мақалдың мағынасын
ашады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап
бербеді Жарайсыңдар! Керемет! Таратпа қаламсап 8 мин
3 –
тапсырма Ұжымдық
жұмыс «Бинокль»
әдісі Өлеңнен суретке қатысты
сөздерді тауып жаз. ЕББҚ Өлеңнен суретке қатысты
сөздерді табуда қолдау
көрсету Талқылау
сұрақтары:
1.Оқу мен білімнің тағы
қандай пайдасы бар?
1.
қатысты сөзді тауып
жазады
2.екінші суретке
қатысты сөзді тауып жазады
3.себебін
түсіндіреді
4.қорытынды
жасайды
Сұраққа жауап береді « | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













