Сабақтың тақырыбы: Оқушылардың ұжымдық іс-әрекетін ұйымдастыру әдістері.
Сабақтың мақсаты: Ұжым - сөзінің мағынасын ашу, ұжым туралы түсінік қалыптастыру.
Білімділік: Жаңа материалды меңгерту, тұлғаның топтағы және ұжымдағы рөлі туралы мәліметтер беру арқылы білімдерін тереңдете түсу.
Дамытушылық: Жаңа тақырып бойынша толық мағлұмат беру, топ және ұжым туралы түсініктерін
тереңдету, өздігінен ізденіп, шығармашылықпен еңбек етуге бағыттау.
Белсенділік пен танымдық қабілетін дамыту.
Тәрбиелік: Студенттерді төзімділікке,шапшаңдыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу.
Теориялық білімді болашақ кәсіби әрекетінде тиімді пайдалана білуге баулу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың жабдықталуы: слайдтар,лекциялар, А С Макаренконың еңбектері,
Пайдаланған әдебиеттер: Қ.Жарықбаев «Психология», «Педагогика».
Сабақтың жоспары :
-
Ұйымдастыру кезеңі ( 5 мин)
-
Студенттердің білімдерін өзектендіру (15 мин)
-
Жаңа сабақ ( 40 мин)
-
Жаңа материалды бекіту ( 10 мин )
-
Бағалау ( 3 мин)
-
Үйге тапсырма ( 2 мин)
-
Рефлексия ( 5 мин )
Сабақтың жүру барысы:
-
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Студенттердің назарын сабаққа аудару.
-
Үй тапсырмасын тексеру
«Топтастыру» әдісі «Таңда да таста» ойыны
Студенттерді 2 топқа бөліп, үйге берілген «Сендіру әдісі» тақырыбы бойынша тапсырмалар мен сұрақтар қою арқылы сайыс ұйымдастыру.
1.Сендіру әдістері
2.Сендіру - деген не?
3 Сенімнің түрлерін ата?
4 Мұғалім тәрбиеленушінің мінез құлқына ,іс әрекетіне,сезіміне,санасына қандай тәсілдермен әсер етеді?
5.Адам сенімі неше компоненттің көмегімен жүзеге асады ?
6 Сендіруге қойылатын талаптар
ІІ. Жаңа сабақ: (Фрайер моделі) бойынша топпен жұмыс
1 слайд: Ұжым –дегеніміз не?
Ұжым - (сөзі лат .collektivus) жинақ -ортақ қоғамдық мақсаттар мен міндеттер біріктірген адамдар тобы.Мұндай жоғары деңгейде дамыған,бірлескен қызмет барысында қол жеткізеді. Ұжым жай топқа қарағанда дамуы жағынан жоғары болады.
2 слайд: Ұжым туралы (дәрігерлер, студенттер, оқушылар, қызметкерлер)


3 слайд: Ұжым- туралы көптеген ғалым педагогтардың пікірлері
4 слайд: А С Макаренконың (пікірі мен еңбектері)
5 слайд: Ұжымның негізгі белгілері
6 слайд: Ұжымның даму кезеңдері
«Ой қозғау» Жағдаяттарды шешу.
«Ұшқыр ой» ойыны
Ойын шарты: Плакатқа бір элемент бейнеленген. Сол элементті қатысушылар қалағандарынша өзгертіп,бір мағыналы сурет құрастыруы қажет.
Сергіту сәті: « Қарыз бен құқық» тренинг
ІІІ. Жаңа материалды бекіту:
«Сұрақ- жауап» әдісі
- Жеке адам сөзіне анықтама беріңіз?
- Топ - дегеніміз не?
- Топтар неше топқа бөлінеді.?
- Ұжым- дегеніміз не ?
ІV. Қорытынды: Ұжым туралы ойларын тиянақтау.
Ұжым – ортақ қоғамдық мақсаттар мен міндеттер біріктірген адамдар тобы.
V. Бағалау: Сабаққа қатысу белсенділігіне қарап сұрақтар қою арқылы бағалау.
VI. Рефлексия: «Бағдаршам» әдісі.
VII. Үйге тапсырма: Дәрісті мазмұндау, А.С.Макаренконың еңбектері туралы мәлімет жинастыру.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Оқушылардың ұжымдық іс әрекетін ұйымдастыру әдістері"
"Оқушылардың ұжымдық іс әрекетін ұйымдастыру әдістері"
Сабақтың тақырыбы: Оқушылардың ұжымдық іс-әрекетін ұйымдастыру әдістері.
Сабақтың мақсаты: Ұжым - сөзінің мағынасын ашу, ұжым туралы түсінік қалыптастыру.
Білімділік: Жаңа материалды меңгерту, тұлғаның топтағы және ұжымдағы рөлі туралы мәліметтер беру арқылы білімдерін тереңдете түсу.
Дамытушылық: Жаңа тақырып бойынша толық мағлұмат беру, топ және ұжым туралы түсініктерін
тереңдету, өздігінен ізденіп, шығармашылықпен еңбек етуге бағыттау.
Белсенділік пен танымдық қабілетін дамыту.
Тәрбиелік: Студенттерді төзімділікке,шапшаңдыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу.
Теориялық білімді болашақ кәсіби әрекетінде тиімді пайдалана білуге баулу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың жабдықталуы: слайдтар,лекциялар, А С Макаренконың еңбектері,
Пайдаланған әдебиеттер: Қ.Жарықбаев «Психология», «Педагогика».
Сабақтың жоспары :
-
Ұйымдастыру кезеңі ( 5 мин)
-
Студенттердің білімдерін өзектендіру (15 мин)
-
Жаңа сабақ ( 40 мин)
-
Жаңа материалды бекіту ( 10 мин )
-
Бағалау ( 3 мин)
-
Үйге тапсырма ( 2 мин)
-
Рефлексия ( 5 мин )
Сабақтың жүру барысы:
-
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Студенттердің назарын сабаққа аудару.
-
Үй тапсырмасын тексеру
«Топтастыру» әдісі «Таңда да таста» ойыны
Студенттерді 2 топқа бөліп, үйге берілген «Сендіру әдісі» тақырыбы бойынша тапсырмалар мен сұрақтар қою арқылы сайыс ұйымдастыру.
1.Сендіру әдістері
2.Сендіру - деген не?
3 Сенімнің түрлерін ата?
4 Мұғалім тәрбиеленушінің мінез құлқына ,іс әрекетіне,сезіміне,санасына қандай тәсілдермен әсер етеді?
5.Адам сенімі неше компоненттің көмегімен жүзеге асады ?
6 Сендіруге қойылатын талаптар
ІІ. Жаңа сабақ: (Фрайер моделі) бойынша топпен жұмыс
1 слайд: Ұжым –дегеніміз не?
Ұжым - (сөзі лат .collektivus) жинақ -ортақ қоғамдық мақсаттар мен міндеттер біріктірген адамдар тобы.Мұндай жоғары деңгейде дамыған,бірлескен қызмет барысында қол жеткізеді. Ұжым жай топқа қарағанда дамуы жағынан жоғары болады.
2 слайд: Ұжым туралы (дәрігерлер, студенттер, оқушылар, қызметкерлер)


3 слайд: Ұжым- туралы көптеген ғалым педагогтардың пікірлері
4 слайд: А С Макаренконың (пікірі мен еңбектері)
5 слайд: Ұжымның негізгі белгілері
6 слайд: Ұжымның даму кезеңдері
«Ой қозғау» Жағдаяттарды шешу.
«Ұшқыр ой» ойыны
Ойын шарты: Плакатқа бір элемент бейнеленген. Сол элементті қатысушылар қалағандарынша өзгертіп,бір мағыналы сурет құрастыруы қажет.
Сергіту сәті: « Қарыз бен құқық» тренинг
ІІІ. Жаңа материалды бекіту:
«Сұрақ- жауап» әдісі
- Жеке адам сөзіне анықтама беріңіз?
- Топ - дегеніміз не?
- Топтар неше топқа бөлінеді.?
- Ұжым- дегеніміз не ?
ІV. Қорытынды: Ұжым туралы ойларын тиянақтау.
Ұжым – ортақ қоғамдық мақсаттар мен міндеттер біріктірген адамдар тобы.
V. Бағалау: Сабаққа қатысу белсенділігіне қарап сұрақтар қою арқылы бағалау.
VI. Рефлексия: «Бағдаршам» әдісі.
VII. Үйге тапсырма: Дәрісті мазмұндау, А.С.Макаренконың еңбектері туралы мәлімет жинастыру.
шағым қалдыра аласыз













