Сабақ тақырыбы:
Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау
Орындаған:
Сейтжапбар
Аяулым
Қаныбек
Анел
Сабақтың SMART
мақсаты:
1.
Бірлескен және топтық жұмыстың мәнін түсініп, нақты мысалдар
келтіре алады.
2. Топтық жұмыс түрлерін қолдана отырып, нақты тапсырма орындау
барысында бір-бірімен тиімді әрекеттесуді үйренеді.
3. Өздерінің рөлдерін бағалай отырып, сабақ соңында өзіндік кері
байланыс береді.
Күтілетін нәтиже:
- Оқыту үшін бағалау ұғымын түсінеді және оның маңыздылығын ажырата
алады;
- Бағалаудың түрлерін (формативті және суммативті) ажырата
алады;
- Жұптық, топтық және жеке бағалау әдістерін қолданып, нақты
тапсырмаға баға бере алады;
- Кері байланыс берудің маңыздылығын түсінеді және тиімді
тәсілдерін қолданады.
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер:
1.
Топқа
бөлу
2.
Топтық талқылау
3.
Кейстік әдіс
4.
Блум таксономиясы бойынша
тапсырмалар
5.
"Бағдаршам" әдісімен кері
байланыс
Топқа
бөлу.Студенттер суреттегі өз
есімдерін басу арқылы қай топта екендігін
біледі.

Тапсырма
түрлері:
1.
Топтық:
- Берілген тақырып бойынша постер немесе презентация жасау.
- Кейстерді шешу.
2. Жұптық:
- Тақырыптық диалог: бір-біріне сұрақ қою арқылы ақпарат
алмасу.
3. Жеке:
ПІКІРДІ
ЖАҚТАУ
1)Қалыптастырушы бағалауды алып тастау
керек.
2)Бұрынғы дәстүрлі формат қайта орнығу
керек.
Психологиялық
ахуал:
Сабақ басында "Жылы лебіз" шеңбері әдісімен
оқушылар бір-біріне мотивациялық сөздер айтып, жағымды атмосфера
қалыптастырады.
Кері
байланыс:
-
"Бағдаршам" әдісімен өз бағасын береді.
- Мұғалім тарапынан топтық жұмысқа байланысты ауызша кері байланыс
беріледі.
- "Екі жұлдыз, бір тілек" әдісімен өзара пікір
білдіреді.

Пайдаланылған
әдебиеттер:
1.
Fullan, M. (2014). The Principal: Three Keys to Maximizing
Impact
2. Hattie, J. (2012). Visible Learning for Teachers
3. Vygotsky, L. S. (кейінгі зерттеулер мен қолданыстар)
4. Қазақстан Республикасының білім беру стандарттары
5. Әлімқұлова А., Білім беру технологиялары жөніндегі әдістемелік
құралдар (2020–2024 жж.)