Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Туған жерім -аялы алтын бесігім |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
6 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Тортай мінер ақ боз ат». Тақырыбы, идеясы. Автор бейнесі және кейіпкер. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.2.1.1 шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау; 6.2.2.1 эпикалық,поэзиялық шығармалардағы автор бейнесін анықтау; |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы:

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Оралхан Бөкей. Тортай мінер ақ боз ат. Сабақ жоспары
Оралхан Бөкей. Тортай мінер ақ боз ат. Сабақ жоспары
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Туған жерім -аялы алтын бесігім |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
6 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Тортай мінер ақ боз ат». Тақырыбы, идеясы. Автор бейнесі және кейіпкер. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.2.1.1 шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау; 6.2.2.1 эпикалық,поэзиялық шығармалардағы автор бейнесін анықтау; |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
Ұйымдастыру кезеңі: Үй тапсырмасын сұрау |
Қызығушылықты ояту. Мұғалім тақтаға «Қарым-қатынас қандай болу керек?» деген сұрақты жазып қояды. Оқушылар кезекпен-кезек шығып бір сөзбен ойын жазып кетеді. Мысалы: - Сыйластықта - Жақсы - Бір-бірін қорғау керек - Жақсылық жасау керек - Дос болу керек - Қайырымды болу керек Жазғандарын сынып оқушылары оқып болғаннан кейін мұғалім қойған сұраққа жұпта сөйлеседі.
Жаңа сабақтың тақырыбы,оқу мақсаты және бағалау критерийлері таныстырылады. |
Тиімділігі:оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады Өзін-өзі бағалау «Қол шапалақтау» әдісімен бағалау.
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері https://www.youtube.com/watch?v=psmq17iTh08
|
||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім
|
1-тапсырма Топтық жұмыс
|
|
Дескриптор:
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті |
«Қағаз оркестр»
әдісі |
Оқушыларға бір А4 қағаздан беріледі. Музыка қойылады. Музыка ырғағына қарай қағаздарды қолмен сырып ойнайды. Барлық шыққан дыбыстар бірдей, синхронды болуы қажет.
|
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы .
|
Салыстыру кестесі Жұптық жұмыс |
|
ҚБ: «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі арқылы бағалау. Дескриптор: Автор мен кейіпкердің көңіл-күйін, отбасылық жағдайын, қарым-қатынасын, тағдырын анықтайды |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Бекіту |
Жеке жұмыс |
Ораш бала кезінде бірге өскен досы Тортай келгенде амандасуға шықпай қалды. Осы әрекеті дұрыс па?
|
Теңгелер арқылы бағалау Дескриптор:
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасы |
1.«Бұл дүниеде пір тұтар жалғыз-ақ нәрсем бар, ол - кітап»,-дейді Тортай. Сендер нені пір тұтасыңдар? Неліктен? Дәлел келтіре отырып, шағын ойтолғау жазайық 2. Айналамызда Тортай сияқты балалар бар ма? Олардың әлеуметтік жағдайлары қандай? Осы сұрақтарды негізге алып, «Бүгінгі күннің Тортайлары не істеп жүр?» деген т ақырыпта хабарлама жазайық. 3. Авт ордың орнында болғанда, тас күркеде қамыққан Тортайға қандай ақыл-кеңес берер едіңдер? Хат жазайық
3 тапсырманың бірін орындайды |
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Рефлексия. «Плюс- Минус-Қызығамын» кестесі |
Рефлексия «Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі арқылы «Бүгін мен...................... білдім» 2.«................. қызықты болды» «.......................... қиын болды» 3.« ......................... екенін түсіндім» 4.«Мен..................................... білім алдым» 5. «.................. мені таңғалдырды»
|
|
|

шағым қалдыра аласыз













