Қысқамерзімді жоспар №15
|
Бөлім: |
2-бөлім: Көркем әдебиет және эпикалық сарын |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Аймаганбетова И.К. |
|
Күні: |
28/02.24ж |
|
Сыныбы: 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Оразақын Асқар. «Шетте жүрген бауырларға» өлеңі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.2.2.1 автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау; 10.1.2.1 әдеби шығарманың жанрлық табиғатын тану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау; әдеби шығарманың жанрлық табиғатын тану; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 10 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Қайталау. 3. Оразақын Асқар. «Шетте жүрген бауырларға» өлеңін тыңдату.
Сұрақ-жауап Өлеңнің негізгі идеясы бойынша оқиғадағы тарихи-әлеуметтік уақыт туралы не білесіңдер? Өлеңде лирикалық образ арқылы ақын нені көрсетеді? Шетте жүрген бауырларына автор қандай кеңес береді? Қазақтың бейбіт, дербес мемлекетін көркейту үшін ең бастысы не қажет? ҚБ. «Мадақтау сөздер» |
Оразақын Асқар. «Шетте жүрген бауырларға» өлеңін тыңдайды. Сұраққа жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы –3 балл. -Тыңдалым бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
Оқулық, жұмыс дәптер лері. |
||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин. |
Лирика – белгілі бір уақыт пен ортаның жемісі, сол орта мен уақыт перзентінің көңіл күйі, жан тебіренісі. «Атажұрт шақырады тұқымым деп, Құшағын байтақ дала, тауың да ашып» үзіндісінде кезінде әр түрлі себептермен елден кеткен қандастарды Қазақ елі өз бауыры деп танитынын, қашан келсе де құшағын жая қарсы алатынын көрсетеді. Мұндағы «атажұрт» қазақ елінің жинақталған бейнесі ретінде суреттеледі. ЖЖ. Кестемен жұмыс Оқулықтағы 3-тапсырма бойынша Өлеңде баяндалатын оқиғалар мен қазіргі қазақ тарихының байланысын анықтаңыз.
ҚБ. Өзара бағалау ауызша коммментарийлер беру арқылы жүзеге асады. |
Лирика туралы ақпаратты түсінеді.
«Атажұрт» туралы түсінік алады.
Мәтінді талдайды. Шығармашылық жұмыс орындайды. |
Дескриптор: Жалпы –3 балл. Шығарманың идеясын анықтайды; -Мысал келтіреді; Пікірін білдіреді. |
Оқулық, жұмыс дәптер лері.
|
||||||
|
«Бес жолдық өлең» стратегиясының көмегімен өлең құрастырады. (Туған жер.) 1. Зат есім. 2.Сын есім 3.Етістік 4.Бір сөйлем. 5.Синоним. ҚБ «Мадақтау сэндвичі»
№3-тапсырма Берілген шумақтарды қандай мақал-мәтелмен түйіндеуге болады. Қожа боп өз жеріңде өз еліңе Не жетсін тер төгуге соны ұғып.
Ілінбеу үшін елдік бірлік керек Ешқашан енді ешкімнің қармағына.
Бірге ұрпақ барсын жарқын болашаққа, Бұрыңдар көшті атамекен жаққа.
|
Өлең құрастырады.
Берілген шумақтарды мақал-мәтелмен түйіндейді.
|
Дескриптор Жалпы 2 балл. -Өлең құрастырады.
Дескриптор Жалпы 2 балл. Шумақтар ды мақал-мәтелмен түйіндейді..
|
Оқулық жұмыс дәптер лері.
Оқулық жұмыс дәптер лері.
|
|||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 мин.
|
Білім алушылар кесте толтыру арқылы кері байланыс жасайды. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын тыңдайды.
|
Оқушылар қорытынды жасайды.
|
мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша бағалайды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Оразақын Асқар. «Шетте жүрген бауырларға» өлеңі. 10-класс.
Оразақын Асқар. «Шетте жүрген бауырларға» өлеңі. 10-класс.
Қысқамерзімді жоспар №15
|
Бөлім: |
2-бөлім: Көркем әдебиет және эпикалық сарын |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Аймаганбетова И.К. |
|
Күні: |
28/02.24ж |
|
Сыныбы: 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Оразақын Асқар. «Шетте жүрген бауырларға» өлеңі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.2.2.1 автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау; 10.1.2.1 әдеби шығарманың жанрлық табиғатын тану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау; әдеби шығарманың жанрлық табиғатын тану; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 10 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Қайталау. 3. Оразақын Асқар. «Шетте жүрген бауырларға» өлеңін тыңдату.
Сұрақ-жауап Өлеңнің негізгі идеясы бойынша оқиғадағы тарихи-әлеуметтік уақыт туралы не білесіңдер? Өлеңде лирикалық образ арқылы ақын нені көрсетеді? Шетте жүрген бауырларына автор қандай кеңес береді? Қазақтың бейбіт, дербес мемлекетін көркейту үшін ең бастысы не қажет? ҚБ. «Мадақтау сөздер» |
Оразақын Асқар. «Шетте жүрген бауырларға» өлеңін тыңдайды. Сұраққа жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы –3 балл. -Тыңдалым бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
Оқулық, жұмыс дәптер лері. |
||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин. |
Лирика – белгілі бір уақыт пен ортаның жемісі, сол орта мен уақыт перзентінің көңіл күйі, жан тебіренісі. «Атажұрт шақырады тұқымым деп, Құшағын байтақ дала, тауың да ашып» үзіндісінде кезінде әр түрлі себептермен елден кеткен қандастарды Қазақ елі өз бауыры деп танитынын, қашан келсе де құшағын жая қарсы алатынын көрсетеді. Мұндағы «атажұрт» қазақ елінің жинақталған бейнесі ретінде суреттеледі. ЖЖ. Кестемен жұмыс Оқулықтағы 3-тапсырма бойынша Өлеңде баяндалатын оқиғалар мен қазіргі қазақ тарихының байланысын анықтаңыз.
ҚБ. Өзара бағалау ауызша коммментарийлер беру арқылы жүзеге асады. |
Лирика туралы ақпаратты түсінеді.
«Атажұрт» туралы түсінік алады.
Мәтінді талдайды. Шығармашылық жұмыс орындайды. |
Дескриптор: Жалпы –3 балл. Шығарманың идеясын анықтайды; -Мысал келтіреді; Пікірін білдіреді. |
Оқулық, жұмыс дәптер лері.
|
||||||
|
«Бес жолдық өлең» стратегиясының көмегімен өлең құрастырады. (Туған жер.) 1. Зат есім. 2.Сын есім 3.Етістік 4.Бір сөйлем. 5.Синоним. ҚБ «Мадақтау сэндвичі»
№3-тапсырма Берілген шумақтарды қандай мақал-мәтелмен түйіндеуге болады. Қожа боп өз жеріңде өз еліңе Не жетсін тер төгуге соны ұғып.
Ілінбеу үшін елдік бірлік керек Ешқашан енді ешкімнің қармағына.
Бірге ұрпақ барсын жарқын болашаққа, Бұрыңдар көшті атамекен жаққа.
|
Өлең құрастырады.
Берілген шумақтарды мақал-мәтелмен түйіндейді.
|
Дескриптор Жалпы 2 балл. -Өлең құрастырады.
Дескриптор Жалпы 2 балл. Шумақтар ды мақал-мәтелмен түйіндейді..
|
Оқулық жұмыс дәптер лері.
Оқулық жұмыс дәптер лері.
|
|||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 мин.
|
Білім алушылар кесте толтыру арқылы кері байланыс жасайды. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын тыңдайды.
|
Оқушылар қорытынды жасайды.
|
мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша бағалайды. |
|
шағым қалдыра аласыз













