|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5. Табиғат құбылыстары |
|||||||||||||
|
Күні : 10.02.25 |
Педагогтің аты-жөні: Танирбергенова Г.К |
|||||||||||||
|
Сынып: 4 «А» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Орманды аймақ |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.2.3.1 белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу 4.4.5.2 сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын сақтау |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
-белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді; -сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын сақтайды. |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Додокадэр» «Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. Үй жұмысын тексеру Жұптық жұмыс «Жұбыңды тап» әдісі арқылы үй жұмысын тексеру. Сабақтың тақырыбын, мазмұнын видеоролик арқылы болжайды. 104-бет,6-тапсырма. QR арқылы топқа болу. 1.Таулы аймақ 2.Орманды аймақ 3.Жазық дала |
дескриптор: -әр дұрыс жаупқа 1 балл |
Слайд Суреттер |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
Ойтүрткі 1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Жазылым 2- тапсырма Жеке жұмыс Оқылым Топтық жұмыс Әр топқа мәтін бөлініп беріледі. 3мин «Көгершіннен хат» келді Айтылым Жазылым Топтық жұмыс -сыз,-сіз қосымшаларын жалғау Айтылым Топтық Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді Айтылым Жеке жұмыс Суретті сөзге айналдырып,сөйлемді толықтыру. |
Айтылым Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығыушылығын ояту мақсатында тақырыпқа қатысты дайындаған слайдтарын көрсетеді, сұрақтар қояды. -Балалар, сендер тақырып жайлы
не айта аласыңдар? Тыңдалым,айтылым. Бу/Булау-пар/парить Құтқару-спасать Өрт-пожар Сарғаю-желтеть Қашу-бежать Ауысу-переход Қылқан-хвойные Сөндіру-тушение Айтайық Қарсы мәндес сөздерді тауып айт.
Айтылым Мәтіннің жалпы мазмұнын түсініп оқы. Әр абзацқа сәйкес тақырыптарды анықта.
Қолайлы-қолайсыз Пайдалы-пайдасыз Сулы-сусыз Құнарлы-құнарсыз Иісті-иіссіз Орманды-ормансыз Айтылым «Көзбен оқып жауап бер» әдісі. Берілген сөйлемдерді суретпен сәйкестендіреді
Айтылым Суретті сөзге айналдырып,сөйлемді толықтырады. |
дескриптор: -қарсы мәндес сөздерді тауып,айтады. -2 балл
дескриптор: -әр азатжолға сәйкес тақырыпты анықтайды. - 2 балл
дескриптор: -сұрақтарға дұрыс жауап береді. -1 балл
дескриптор: -сыз,-сіз қосымшаларын дұрыс жалғайды. - 2 балл
дескриптор: -сәйкес суретті табады. - 1 балл
дескриптор: -суретті сөзге айналдырып,сөйем құрайды. - 1 балл
|
Видеоро лик
Сөздік слайд
Оқулық 105-бет,2-тапсырма
Слайд Кеспе қағаздар
Көгершіннің хаты
Слайд Кеспе қағаздар
Слайд
Слайд Тапсырма
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : жұмыс парағы таратылады |
|
||||||||||||
|
Classroomscreen платформасы («Бағдаршам») арқылы кері байланыс жасау |
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Орманды аймақ
Орманды аймақ
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5. Табиғат құбылыстары |
|||||||||||||
|
Күні : 10.02.25 |
Педагогтің аты-жөні: Танирбергенова Г.К |
|||||||||||||
|
Сынып: 4 «А» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Орманды аймақ |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.2.3.1 белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу 4.4.5.2 сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын сақтау |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
-белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді; -сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын сақтайды. |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Додокадэр» «Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. Үй жұмысын тексеру Жұптық жұмыс «Жұбыңды тап» әдісі арқылы үй жұмысын тексеру. Сабақтың тақырыбын, мазмұнын видеоролик арқылы болжайды. 104-бет,6-тапсырма. QR арқылы топқа болу. 1.Таулы аймақ 2.Орманды аймақ 3.Жазық дала |
дескриптор: -әр дұрыс жаупқа 1 балл |
Слайд Суреттер |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
Ойтүрткі 1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Жазылым 2- тапсырма Жеке жұмыс Оқылым Топтық жұмыс Әр топқа мәтін бөлініп беріледі. 3мин «Көгершіннен хат» келді Айтылым Жазылым Топтық жұмыс -сыз,-сіз қосымшаларын жалғау Айтылым Топтық Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді Айтылым Жеке жұмыс Суретті сөзге айналдырып,сөйлемді толықтыру. |
Айтылым Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығыушылығын ояту мақсатында тақырыпқа қатысты дайындаған слайдтарын көрсетеді, сұрақтар қояды. -Балалар, сендер тақырып жайлы
не айта аласыңдар? Тыңдалым,айтылым. Бу/Булау-пар/парить Құтқару-спасать Өрт-пожар Сарғаю-желтеть Қашу-бежать Ауысу-переход Қылқан-хвойные Сөндіру-тушение Айтайық Қарсы мәндес сөздерді тауып айт.
Айтылым Мәтіннің жалпы мазмұнын түсініп оқы. Әр абзацқа сәйкес тақырыптарды анықта.
Қолайлы-қолайсыз Пайдалы-пайдасыз Сулы-сусыз Құнарлы-құнарсыз Иісті-иіссіз Орманды-ормансыз Айтылым «Көзбен оқып жауап бер» әдісі. Берілген сөйлемдерді суретпен сәйкестендіреді
Айтылым Суретті сөзге айналдырып,сөйлемді толықтырады. |
дескриптор: -қарсы мәндес сөздерді тауып,айтады. -2 балл
дескриптор: -әр азатжолға сәйкес тақырыпты анықтайды. - 2 балл
дескриптор: -сұрақтарға дұрыс жауап береді. -1 балл
дескриптор: -сыз,-сіз қосымшаларын дұрыс жалғайды. - 2 балл
дескриптор: -сәйкес суретті табады. - 1 балл
дескриптор: -суретті сөзге айналдырып,сөйем құрайды. - 1 балл
|
Видеоро лик
Сөздік слайд
Оқулық 105-бет,2-тапсырма
Слайд Кеспе қағаздар
Көгершіннің хаты
Слайд Кеспе қағаздар
Слайд
Слайд Тапсырма
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : жұмыс парағы таратылады |
|
||||||||||||
|
Classroomscreen платформасы («Бағдаршам») арқылы кері байланыс жасау |
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















