|
Тақырыбы: САБАҚ |
Өрнектерді тепе-тең түрлендірулерді орындау ; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні,айы: |
Мұғалімнің аты-жөні: Жұмабек Ақбота |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.2.14 тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану; 8.2.1.14 алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктеу; 8.2.1.15 қысқаша көбейту формулалары арқылы алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендірулерді орындау ; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: тақырып бойынша алған білімін жинап, бір жүйеге келтіру; қысқаша көбейту формулалары бойынша білімдерін тексеру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты түсініп оқуына орай ойын толық жеткізуге ,ауыз-екі сөйлеуге, тілдік қорлары дамыйды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Топпен жұмыс істеу арқылы өзгелерді тыңдай білуге , тиянақтылыққа, ұқыптылыққа үйренеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалаукритерийі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдікмақсаттар |
Сабақ барысындағы математикалық терминдермен танысу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Өмір бойы білім алу, ынтымақтастық, құрмет, азаматтық жауапкершілік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ дағдысынқолдану |
Интербелсенді тақта аудиовизуалды материалды демонстрациялауға қолданылады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Өмірменбайланыс |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралықбайланыс |
Математика мен физика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы(2-5 минут) |
(МК) .Сұрақ-жауап әдісі арқылы оқушылармен пікір алмасу (сөйлесу Оқушылармен амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу.
Үй тапсырмасын тексеру:–Үйге қандай тапсырам берілді?-Үйге берілген тапсырманы кім оқып , талдап береді?
Түзу арқылы екі бағандағы формулаларды
сәйкестендір. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (6-40 минут) |
(МК,Ұ) Оқулықпен жұмыс жүргізу. Өрнектерді түрлендіру үшін қандай тәсілдерді қолданады екенбіз. 1) Ортақ көбейткішті жақшаның сыртына шығару; 2) Көпмүшені топтау тәсілі арқылы көбейткішке жіктеу; 3) Қысқаша көбейту формулалары
. |
Оқулық Аудидиск: 1.5.1; 1.5.3; 1.5.4;
№1Жұмыс дәптері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы( 41-45мин) |
(Қ) Топтық жұмыс Көбейткіштерге жіктендер. Тест 1.Дұрыс емес теңдікті анықтаңдар. А) (3b-c)(3b+c)=9b2-c2; В) (x+4)(4-x)=16 – x2; С) 36n2-49=(6n+7)(7-6n); Д) y4-25=(y2-5)(y2+5); 2. Теңдеуді шешіңдер: х2 – 16 = 0 А) 16; - 16 В) 0 С) 4; - 4 Д)16; 4 3.Көбейткіштерге жіктеңдер: 25х2 – у2 А) (5х – у)(5х + у) В) (5х – у)2 С) (5х + у)2 4.a4b6 – 16c8 өрнегін көбейткіштерге жіктеңдер.
А)
(a2b3 –
4c4)2; В) (a2b3+4c4)2 Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Тақырыбы:
САБАҚ Өрнектерді тепе-тең
түрлендірулерді орындау ; Күні,айы: Мұғалімнің аты-жөні:
Жұмабек Ақбота Сабаққа қатысқан оқушылар
саны: Сабаққа қатыспаған оқушылар
саны: Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаты
8.1.2.14
тиімді есептеу үшін қысқаша
көбейту формулаларын
қолдану;
8.2.1.14
алгебралық
өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге
жіктеу;
8.2.1.15 қысқаша көбейту формулалары
арқылы алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендірулерді орындау
; Сабақ
мақсаты
Барлық
оқушылар: тақырып бойынша алған білімін
жинап, бір жүйеге келтіру; қысқаша көбейту формулалары бойынша
білімдерін тексеру
Оқушылардың басым
бөлігі:
Тақырыпты түсініп
оқуына орай ойын толық жеткізуге ,ауыз-екі сөйлеуге, тілдік қорлары
дамыйды
Кейбір
оқушылар: Топпен жұмыс істеу арқылы
өзгелерді тыңдай білуге , тиянақтылыққа, ұқыптылыққа
үйренеді Бағалаукритерийі Бағалаукритерийі Тапсырма № Дескриптор
Балл
Оқушы А7. Берілгн ережелер мен
формулалар арқылы тапсырманы орындауда еркін жауап
беру.
№ 1 Оқушылар жұпта сұхбат
құрастырады.
1
Тілдікмақсаттар Сабақ барысындағы
математикалық терминдермен
танысу
Құндылықтар
Өмір бойы білім алу,
ынтымақтастық, құрмет, азаматтық
жауапкершілік
АКТ
дағдысынқолдану
Интербелсенді тақта
аудиовизуалды материалды демонстрациялауға
қолданылады.
Өмірменбайланыс
Пәнаралықбайланыс
Математика мен
физика
Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңдері
Жоспарланған
жұмыс
Ресурстар
Сабақтың
басы(2-5
минут)
(МК) .Сұрақ-жауап
әдісі арқылы оқушылармен пікір
алмасу
(сөйлесу Оқушылармен
амандасу.Сыныпты түгендеу.
Сабаққа
дайындау, оқу
құралдарын алу.
Үй тапсырмасын
тексеру:–Үйге қандай тапсырам берілді?-Үйге
берілген
тапсырманы кім оқып
, талдап береді?
Түзу арқылы екі бағандағы формулаларды
сәйкестендір.
Сабақтың
ортасы (6-40
минут)
(МК,Ұ) Оқулықпен
жұмыс жүргізу.
Өрнектерді түрлендіру үшін қандай тәсілдерді қолданады
екенбіз.
1) Ортақ көбейткішті жақшаның
сыртына шығару;
2) Көпмүшені топтау тәсілі
арқылы көбейткішке жіктеу;
3) Қысқаша көбейту
формулалары
.
Оқулық
Аудидиск:
1.5.1; 1.5.3;
1.5.4;
№1Жұмыс
дәптері
Сабақтың соңы(
41-45мин)
(Қ) Топтық
жұмыс
Көбейткіштерге
жіктендер.
Тест
1.Дұрыс емес теңдікті
анықтаңдар.
А)
(3b-c)(3b+c)=9b2-c2;
В)
(x+4)(4-x)=16
– x2;
С)
36n2-49=(6n+7)(7-6n);
Д)
y4-25=(y2-5)(y2+5);
2. Теңдеуді шешіңдер:
х2 – 16 =
0
А) 16; -
16 В)
0 С)
4; - 4 Д)16;
4
3.Көбейткіштерге
жіктеңдер: 25х2 –
у2
А)
(5х – у)(5х + у) В) (5х –
у)2
С) (5х + у)2
4.a4b6 –
16c8 өрнегін көбейткіштерге
жіктеңдер.
А)
(a2b3 –
4c4)2; В) (a2b3+4c4)2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













