|
Әлем әдебиеті |
Пән мұғалімі: |
Баялиева А.Ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ак-20 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10.02.21 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Орта ғасыр әдебиетіне кіріспе.Орта ғасыр неміс куртуаздық эпостары. «Тристан- Изольда» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары |
-Орта ғасыр әдеби құндылықтарының маңыздылығын контекстермен үндестіру; - шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтап, бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Студенттер орындай алады: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Диалог құруға, шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Менің пікірімше Қорытындылай келе... Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер : куртуаздық эпос, орта ғасыр, рыцарлық эпостар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: - Орта ғасыр қай жылдарды қамтиды? - Орта ғасыр әдебиеті туралы не білесің? - Рыцарь деп кімді айтамыз? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел»жалпыұлттық идеясындағы ұлттық қауіпсіздік, тарих, мәдениет пен тілдің біртұтастығы құндылығын сақтау; Ұлттық салт – дәстүр. Өзге ұлт әдебиеті менмәдениетіне, тарихына құрметпен қарау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, тарих |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Антикалық Рим әдебиетіндегі лирика, проза, драмматургия жанрларының дамуы. Вергилий, Катул шығармалары. «Энеида» поэмасы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері 1.Ұйымдастыру Психологиялық ахуал туғызу 2.Үй тапсырмасы тексеріледі. Антикалық Рим әдебиетіндегі лирика, проза, драмматургия жанрларының дамуы. Вергилий, Катул шығармалары. «Энеида» поэмасы Жаңа сабақ Мағынаны тану (ДЖИГСО) Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты таныстырылады. Видеролик тамашалайды. Лекция бойынша бір-біріне түсінік айтып, ой бөліседі 1- тапсырмасы. FILA әдісі F /Дерек/ – ғаламтордан орта ғасырға қатысты деректер жинау; I /Пікір/– немір куртуаздық әдебиеті туралы өзінің ой- пікірі; L /Сұрақ/– «Тристан-Изольда» эпосына қатысты сұрақтар; A /Іс-әрекет/– Кейіпкерлердің іс-әрекеттері. Дескрипторлар:
2-тапсырма Неміс куртуаздық әдебиетіндегі ұлттық құндылықтарды анықтаңыз, шығармалар маңызын анықтаңыз.
Дескриптор - шығармадан сюжет, кейіпкерлер арқылы дәріптелген ұлттық құндылықтарды анықтайды; - шығармадан мысал келтіреді; - шығармадағы маңызын шығарма идеясымен байаныстыра отырып түсіндіреді.
3- тапсырмасы. Кесте толтыру Дескрипторлар:
|
Презентация
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 жағдай Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. |
3-2-1 стратегиясы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай текеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сай келетін сұрақтарға жауап беріңіз |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Орта ғасыр әдебиетіне кіріспе.Орта ғасыр неміс куртуаздық эпостары. «Тристан- Изольда»
Орта ғасыр әдебиетіне кіріспе.Орта ғасыр неміс куртуаздық эпостары. «Тристан- Изольда»
|
Әлем әдебиеті |
Пән мұғалімі: |
Баялиева А.Ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ак-20 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10.02.21 |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Орта ғасыр әдебиетіне кіріспе.Орта ғасыр неміс куртуаздық эпостары. «Тристан- Изольда» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары |
-Орта ғасыр әдеби құндылықтарының маңыздылығын контекстермен үндестіру; - шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтап, бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Студенттер орындай алады: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Диалог құруға, шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Менің пікірімше Қорытындылай келе... Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер : куртуаздық эпос, орта ғасыр, рыцарлық эпостар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: - Орта ғасыр қай жылдарды қамтиды? - Орта ғасыр әдебиеті туралы не білесің? - Рыцарь деп кімді айтамыз? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел»жалпыұлттық идеясындағы ұлттық қауіпсіздік, тарих, мәдениет пен тілдің біртұтастығы құндылығын сақтау; Ұлттық салт – дәстүр. Өзге ұлт әдебиеті менмәдениетіне, тарихына құрметпен қарау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, тарих |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Антикалық Рим әдебиетіндегі лирика, проза, драмматургия жанрларының дамуы. Вергилий, Катул шығармалары. «Энеида» поэмасы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері 1.Ұйымдастыру Психологиялық ахуал туғызу 2.Үй тапсырмасы тексеріледі. Антикалық Рим әдебиетіндегі лирика, проза, драмматургия жанрларының дамуы. Вергилий, Катул шығармалары. «Энеида» поэмасы Жаңа сабақ Мағынаны тану (ДЖИГСО) Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты таныстырылады. Видеролик тамашалайды. Лекция бойынша бір-біріне түсінік айтып, ой бөліседі 1- тапсырмасы. FILA әдісі F /Дерек/ – ғаламтордан орта ғасырға қатысты деректер жинау; I /Пікір/– немір куртуаздық әдебиеті туралы өзінің ой- пікірі; L /Сұрақ/– «Тристан-Изольда» эпосына қатысты сұрақтар; A /Іс-әрекет/– Кейіпкерлердің іс-әрекеттері. Дескрипторлар:
2-тапсырма Неміс куртуаздық әдебиетіндегі ұлттық құндылықтарды анықтаңыз, шығармалар маңызын анықтаңыз.
Дескриптор - шығармадан сюжет, кейіпкерлер арқылы дәріптелген ұлттық құндылықтарды анықтайды; - шығармадан мысал келтіреді; - шығармадағы маңызын шығарма идеясымен байаныстыра отырып түсіндіреді.
3- тапсырмасы. Кесте толтыру Дескрипторлар:
|
Презентация
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 жағдай Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. |
3-2-1 стратегиясы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай текеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сай келетін сұрақтарға жауап беріңіз |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















