Орта мерзімді жоспар. Информатика 5 сынып. Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар. (4сағ.)
орта мерзімді жоспар
5-сынып
|
«Қосымша стандарттық бағдарламалар» |
|||||||
|
|
|||||||
|
Пән бойынша оқу мақсаты: Қосымша стандарттық блокнот, калькулятор және дыбыстық ақпаратты жазу бағдарламаларымен жұмыс жасау іскерліктерін, теориялық білімдерін тәжірибеде ұштастырады. |
Пән бойынша лексика мен терминология:
|
Қысқаша шолу: Компьютерде блокнот, калькулятор және фонограф бағдарламасымен жұмыс істеу қабілеттерін арттырады. |
|||||
|
№ |
Сабақтың тақырыбы |
Сабақтың мақсат(тар)ы |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқущылардың әрекеті |
Оқушылардың жұмысқа қатысуын қамтамасыз ету. |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Негізгі мақсат: |
|||||||
|
1-сабақ |
Блокнот және Калькулятор. Сандық ақпаратты өңдеу. |
Блокнот бағдарламасы туралы түсініктерін қалыптастыру.Калькулятор және оның екі түрі жайлы мағлұматты игеру. Калькуляторда жұмыс атқару принциптерін үйрету. |
Сынып оқушыларына жағымды ахуал орнату.Шаттық шеңберге тұрғызу. Блокнот, калькулятор тақырыбына сәйкес оқушылар 2 топқа бөлінеді. І бөлім «Ой қозғау» Үй жұмыстарын тексеру ІІ бөлім «Ой түю» Жаңа тақырыпты хабарлап мақсатын түсіндіру. ІІІ бөлім «Ой қорыту» «Сіз білесіз бе?» әдісі бойынша үйтапсырмасына жауап береді. ( жеке жұмыс) Деңгейлік тапсырма беремін. ( жеке жұмыс) Сергіту сәті Галереяны шарлау стратегиясы бойынша – 1- топқа блокнот тақырыбына 2- топқа калькулятор тақырыбына 5 сұрақтан жазу. |
|
|
Ауызша мадақтау « Жарайсыңдар!» Смайлик арқылы бағалау Тәжірибелік жұмыс Жеке жұмыс Топтық бағалау Белгілермен бағалау Критериалды бағалау |
Информатика-5 сынып, «Арман-ПВ» баспасы-2013 |
|
2-сабақ |
Калькулятордың жады. |
Оқушыларды теориялық білімдерін практикада ұшстастыра отырып жұмыс істеуге дағдыландыру, ойлау қабілетін, іскерлік белсенділігін дамыту. |
Үштік жұмыс «Кафель» әдісі Сергіту сәті ББҮ кестесі |
Оқушылар тапсырмалар орындау арқылы теориялық білімдерін тәжірибемен ұштастырады. |
Топтық бағалау Белгілермен бағалау Критериалды бағалау |
Тәжірибелік жұмыс Жеке жұмыс |
Информатика-5 сынып, «Арман-ПВ» баспасы-2013 |
|
3-сабақ |
Дыбыстық ақпаратты өңдеу. Дыбыс жазу. |
Оқушыларға фонограф, ойнатқыш бағдарламалары жайлы мағлұматты өз беттерінше игеріп және де ойлау қабілеттерін тапсырмалар арқылы дамыту. |
Шаттық шеңберге тұрып , оқушылар бір- біріне жылы лебіз айтып бір-бірінің қолдарынан ұстайды.
Сұрақ- жауап арқылы үй тапсырмасын сұрау.
Жаңа сабақты
Оқушыларға экранда қандай фотобейнені көріп тұрғандарын айтып, мазмұнын ашу. |
Ыстық алақан жылуын сезінеді , достық қарым -қатынасты байқайды. Алған білімдерін ортаға салып талқылау. Фотобейненің мазмұнын ашып , мазмұны жайлы ойларын ортаға салу. Адасқан әріптерді орнына орналастырып тақтаға жазу. |
Топтық бағалау Белгілермен бағалау Критериалды бағалау |
Тәжірибелік жұмыс Жеке жұмыс |
Информатика-5 сынып, «Арман-ПВ» баспасы-2013 |
|
4-сабақ |
Практикум. Дыбыс жазу. |
Компьютерде жұмыс істеу қабілеттерін дамыту. |
«Маршрут картасы» Еске түсіру стратегиясы Ойлан, бірік, бөліс Бағдаршам әдісі |
Алған білімдерін тапсырмалар арқылы қорытындылап, саралайды. |
Топтық бағалау Белгілермен бағалау Критериалды бағалау |
Тәжірибелік жұмыс Жеке жұмыс |
Информатика-5 сынып, «Арман-ПВ» баспасы-2013 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Орта мерзімді жоспар. Информатика 5 сынып. Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар. (4сағ.)
Орта мерзімді жоспар. Информатика 5 сынып. Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар. (4сағ.)
орта мерзімді жоспар
5-сынып
|
«Қосымша стандарттық бағдарламалар» |
|||||||
|
|
|||||||
|
Пән бойынша оқу мақсаты: Қосымша стандарттық блокнот, калькулятор және дыбыстық ақпаратты жазу бағдарламаларымен жұмыс жасау іскерліктерін, теориялық білімдерін тәжірибеде ұштастырады. |
Пән бойынша лексика мен терминология:
|
Қысқаша шолу: Компьютерде блокнот, калькулятор және фонограф бағдарламасымен жұмыс істеу қабілеттерін арттырады. |
|||||
|
№ |
Сабақтың тақырыбы |
Сабақтың мақсат(тар)ы |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқущылардың әрекеті |
Оқушылардың жұмысқа қатысуын қамтамасыз ету. |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Негізгі мақсат: |
|||||||
|
1-сабақ |
Блокнот және Калькулятор. Сандық ақпаратты өңдеу. |
Блокнот бағдарламасы туралы түсініктерін қалыптастыру.Калькулятор және оның екі түрі жайлы мағлұматты игеру. Калькуляторда жұмыс атқару принциптерін үйрету. |
Сынып оқушыларына жағымды ахуал орнату.Шаттық шеңберге тұрғызу. Блокнот, калькулятор тақырыбына сәйкес оқушылар 2 топқа бөлінеді. І бөлім «Ой қозғау» Үй жұмыстарын тексеру ІІ бөлім «Ой түю» Жаңа тақырыпты хабарлап мақсатын түсіндіру. ІІІ бөлім «Ой қорыту» «Сіз білесіз бе?» әдісі бойынша үйтапсырмасына жауап береді. ( жеке жұмыс) Деңгейлік тапсырма беремін. ( жеке жұмыс) Сергіту сәті Галереяны шарлау стратегиясы бойынша – 1- топқа блокнот тақырыбына 2- топқа калькулятор тақырыбына 5 сұрақтан жазу. |
|
|
Ауызша мадақтау « Жарайсыңдар!» Смайлик арқылы бағалау Тәжірибелік жұмыс Жеке жұмыс Топтық бағалау Белгілермен бағалау Критериалды бағалау |
Информатика-5 сынып, «Арман-ПВ» баспасы-2013 |
|
2-сабақ |
Калькулятордың жады. |
Оқушыларды теориялық білімдерін практикада ұшстастыра отырып жұмыс істеуге дағдыландыру, ойлау қабілетін, іскерлік белсенділігін дамыту. |
Үштік жұмыс «Кафель» әдісі Сергіту сәті ББҮ кестесі |
Оқушылар тапсырмалар орындау арқылы теориялық білімдерін тәжірибемен ұштастырады. |
Топтық бағалау Белгілермен бағалау Критериалды бағалау |
Тәжірибелік жұмыс Жеке жұмыс |
Информатика-5 сынып, «Арман-ПВ» баспасы-2013 |
|
3-сабақ |
Дыбыстық ақпаратты өңдеу. Дыбыс жазу. |
Оқушыларға фонограф, ойнатқыш бағдарламалары жайлы мағлұматты өз беттерінше игеріп және де ойлау қабілеттерін тапсырмалар арқылы дамыту. |
Шаттық шеңберге тұрып , оқушылар бір- біріне жылы лебіз айтып бір-бірінің қолдарынан ұстайды.
Сұрақ- жауап арқылы үй тапсырмасын сұрау.
Жаңа сабақты
Оқушыларға экранда қандай фотобейнені көріп тұрғандарын айтып, мазмұнын ашу. |
Ыстық алақан жылуын сезінеді , достық қарым -қатынасты байқайды. Алған білімдерін ортаға салып талқылау. Фотобейненің мазмұнын ашып , мазмұны жайлы ойларын ортаға салу. Адасқан әріптерді орнына орналастырып тақтаға жазу. |
Топтық бағалау Белгілермен бағалау Критериалды бағалау |
Тәжірибелік жұмыс Жеке жұмыс |
Информатика-5 сынып, «Арман-ПВ» баспасы-2013 |
|
4-сабақ |
Практикум. Дыбыс жазу. |
Компьютерде жұмыс істеу қабілеттерін дамыту. |
«Маршрут картасы» Еске түсіру стратегиясы Ойлан, бірік, бөліс Бағдаршам әдісі |
Алған білімдерін тапсырмалар арқылы қорытындылап, саралайды. |
Топтық бағалау Белгілермен бағалау Критериалды бағалау |
Тәжірибелік жұмыс Жеке жұмыс |
Информатика-5 сынып, «Арман-ПВ» баспасы-2013 |
шағым қалдыра аласыз


