|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы 7.3.1.1 Мектеп: Бауыржан Момышұлы Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 7.3.1.1 Ортаның экологиялық факторлары. |
|||||||||||||||
|
Сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары: |
Жергілікті жер экожүйесі қоршаған орта факторларының тірі ағзалардың тіршілік әрекеті мен таралуына әсерін зерттеу. |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы орындай алады: Экологиялық факторларды және олардың топтарын танып біледі. Оқушылардың көпшілігі орындай алады. Өсімдіктер мен жануарлар тіршілігінде жарықтың рөлін сипаттай алады. Кейбір оқушылар орындай алады. Экологиялық факторларды сипаттай отырып өз бетінше тіршілік әрекеті мен таралуына әсерін зерттей алады. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
-Оқушылар жергілікті жер экожүйесі қоршаған орта факторлары туралы біледі - ағзалардың тіршілік әрекеті мен таралуы салыстыра алады. -Оқушылар теориялық білімін практикамен ұштастыра отырып жер экожүйесі қоршаған орта факторларының тірі ағзалардың тіршілік әрекеті мен таралуын тәжірибе жүзінде нақтылап дәлелдейді |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Пәнге қатысты лексика мен терминология Экология— Абиотика---- Биотика--- Антропоген---- Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер
|
||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және руханият
|
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану. География |
||||||||||||||
|
Алдыңғы сабақ |
|
||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||
|
Жоспарланған кезеңдер: |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері. |
Ресурстары. |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы: |
Сыныптың ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Оқушыларды топқа болу.( Пазылдар арқылы) 1 топ Бактерия. 2 топ Өсімдіктер. 3 топ Жануарлар. |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы: |
Слайд «Ойлан,жұптас талқыла» 1 топ Сілтеме табушылар Мәтінді оқып жаңа ұғымдарды тауып анықтама беріңіздер Дескриптор: Мәтінді оқи отырып жаңа ұғымдарды табады, анықтама береді II топ Баяндаушы топ Мәтінді оқып кластер құрастырыңыздар Дескриптор: Мәтінді оқып кластер құрастырады, түсіндіре біледі. III топ Ізденуші топ Мәтінді оқып, оқулықтағы суреттерден экологиялық факторларды тауып, 3 тілде атауларын жазыңыздар. Дескриптор: Мәтінді оқып мүшелердің атауын 3 тілде жазады. |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы: |
Бағалау – парақшасы нәтижесінде жұптасып талдау жасайды Қалыптастырушы бағалау. 1-тапсырма Төмендегі кестеде экологиялық факторлар берілген.
Факторларды жіктеңіз. А. Абиотикалық факторлар В. Биотикалық факторлар
Дескриптор Білім алушы -абиотикалық факторларды анықтайды; -биотикалық факторларды анықтайды.
Рефлексия. Қызықты болды. Таңқаларлық. Мен енді білетін боламын.
|
|
|||||||||||||
|
Қосымша мәлімет |
|
||||||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. |
|||||||||||||
|
Сабақтағы әдісті қабілеті төмен оқушыларға нәтиже алу үшін деңгейіне қарай тапсырма беремін... Қабілеті орта оқушылардың дамыту деңгейін ескере отырып тапсырманы күрделі жасаймын. Қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы өз бетінше анықтап, зерттеу арқылы ойын қозғап дамытуға |
Қалыптастырушы бағалау критерийлер бойынша Шапалақ ұрдыру
Смайлик беру
Бағалу парақшасы бойынша өзара жұптық бағалау. |
Сергіту сәті «Кел билейік» Бейне үзік
Берілген құралдар мен жұмыс ережесін ұстану. |
|||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия 1.Менің оқушыларым бүгін не үйренді? 2.Мен сыныпта тәртіпті басқара алдымба? 3.Бағалауда мен қаншалықты шынай болдым? Осы сабақтан кейін мен өзіме қандай тәжірибе алдым нені жетік түсіндім? |
|
|
|||||||||||||
|
Жалпы бағалау
|
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ортаның экологиялық факторлары.
Ортаның экологиялық факторлары.
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы 7.3.1.1 Мектеп: Бауыржан Момышұлы Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 7.3.1.1 Ортаның экологиялық факторлары. |
|||||||||||||||
|
Сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары: |
Жергілікті жер экожүйесі қоршаған орта факторларының тірі ағзалардың тіршілік әрекеті мен таралуына әсерін зерттеу. |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы орындай алады: Экологиялық факторларды және олардың топтарын танып біледі. Оқушылардың көпшілігі орындай алады. Өсімдіктер мен жануарлар тіршілігінде жарықтың рөлін сипаттай алады. Кейбір оқушылар орындай алады. Экологиялық факторларды сипаттай отырып өз бетінше тіршілік әрекеті мен таралуына әсерін зерттей алады. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
-Оқушылар жергілікті жер экожүйесі қоршаған орта факторлары туралы біледі - ағзалардың тіршілік әрекеті мен таралуы салыстыра алады. -Оқушылар теориялық білімін практикамен ұштастыра отырып жер экожүйесі қоршаған орта факторларының тірі ағзалардың тіршілік әрекеті мен таралуын тәжірибе жүзінде нақтылап дәлелдейді |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Пәнге қатысты лексика мен терминология Экология— Абиотика---- Биотика--- Антропоген---- Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер
|
||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және руханият
|
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану. География |
||||||||||||||
|
Алдыңғы сабақ |
|
||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||
|
Жоспарланған кезеңдер: |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері. |
Ресурстары. |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы: |
Сыныптың ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Оқушыларды топқа болу.( Пазылдар арқылы) 1 топ Бактерия. 2 топ Өсімдіктер. 3 топ Жануарлар. |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы: |
Слайд «Ойлан,жұптас талқыла» 1 топ Сілтеме табушылар Мәтінді оқып жаңа ұғымдарды тауып анықтама беріңіздер Дескриптор: Мәтінді оқи отырып жаңа ұғымдарды табады, анықтама береді II топ Баяндаушы топ Мәтінді оқып кластер құрастырыңыздар Дескриптор: Мәтінді оқып кластер құрастырады, түсіндіре біледі. III топ Ізденуші топ Мәтінді оқып, оқулықтағы суреттерден экологиялық факторларды тауып, 3 тілде атауларын жазыңыздар. Дескриптор: Мәтінді оқып мүшелердің атауын 3 тілде жазады. |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы: |
Бағалау – парақшасы нәтижесінде жұптасып талдау жасайды Қалыптастырушы бағалау. 1-тапсырма Төмендегі кестеде экологиялық факторлар берілген.
Факторларды жіктеңіз. А. Абиотикалық факторлар В. Биотикалық факторлар
Дескриптор Білім алушы -абиотикалық факторларды анықтайды; -биотикалық факторларды анықтайды.
Рефлексия. Қызықты болды. Таңқаларлық. Мен енді білетін боламын.
|
|
|||||||||||||
|
Қосымша мәлімет |
|
||||||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. |
|||||||||||||
|
Сабақтағы әдісті қабілеті төмен оқушыларға нәтиже алу үшін деңгейіне қарай тапсырма беремін... Қабілеті орта оқушылардың дамыту деңгейін ескере отырып тапсырманы күрделі жасаймын. Қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы өз бетінше анықтап, зерттеу арқылы ойын қозғап дамытуға |
Қалыптастырушы бағалау критерийлер бойынша Шапалақ ұрдыру
Смайлик беру
Бағалу парақшасы бойынша өзара жұптық бағалау. |
Сергіту сәті «Кел билейік» Бейне үзік
Берілген құралдар мен жұмыс ережесін ұстану. |
|||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия 1.Менің оқушыларым бүгін не үйренді? 2.Мен сыныпта тәртіпті басқара алдымба? 3.Бағалауда мен қаншалықты шынай болдым? Осы сабақтан кейін мен өзіме қандай тәжірибе алдым нені жетік түсіндім? |
|
|
|||||||||||||
|
Жалпы бағалау
|
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













