|
Бөлім: Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
МЕКТЕП: |
|||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
|||||||
|
СЫНЫП: 5 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өсімдік және музыка |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.5.1 мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру; 5.4.3.1. Тура және ауыспалы мағыналы сөздерді, көп мағыналы сөздер, омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
|||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтін мазмұнын сұрақтар қою арқылы түсіну, тура және ауыспалы мағыналы сөздерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану; Көпшілігі: мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру, тура және ауыспалы мағыналы сөздерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану; Кейбір оқушылар: мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру, сұрақтарға сыни тұрғыда жауап беру, тура және ауыспалы мағыналы сөздерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
|||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||
|
Алдыңғы білім |
Адам және жыртқыш аң |
|||||||
|
Жоспар: |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: «Білезік» әдісі арқылы оқушыларға жағымды психологиялық ахуал тудырамыз.Оқушылар бірінің қолына бірі «Әрқашан…., ешқашан…..» деген тілек айтып білезік тағады.
«Мен адамзатқа сыйлықпын!»
ҚБ Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану. Мәтінге тақырып қойып, себебін
түсіндіріңдер. Мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды
анықтауға бағытталған сұрақтар
құрастырыңдар. «Конверттегі сұрақ» әдісі. Оқушылар 3 топқа бөлініп, мәтінді өз бетінше оқиды, мәтін мазмұны бойынша топтық талқылау жүргізіп, бір нақтылау сұрағын құрастырады. Сұрақтарын жазып, конвертке салып, келесі топқа береді. Конверт алған топ сұрақты оқып, оған жауап жазады да өздері бір нақтылау сұрағын құрастырып, келесі топқа береді. Дескриптор:
ҚБ ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.
2-тапсырма. Қою қаріппен берілген сөздерінің тура және ауыспалы мағыналарын анықтаңдар.
Дескриптор:
ҚБ «Парталас көршіңе бір сөзді таңда» әдісі. 3-тапсырма. Ж. Айжанованың орындауындағы «Қобызым» әнін тыңдап, ән мәтініне талдау жасау «Бір сөйлемде барлығын айтып беру» әдісі арқылы жүзеге асырылады. Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады. Жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушылар рөлге енеді; Жағдаяттық тапсырманы орындайды; Сұрақтарға жауап береді. Мәтінді оқып, мәтінге тақырып қойып, себебін түсіндіреді; Мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады; Сұрақтарға жауап береді. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырмалар орындайды. Қою қаріппен берілген сөздерінің тура және ауыспалы мағыналарын анықтайды; Ойларын дәлелдейді. Ж. Айжанованың орындауындағы «Қобызым» әнін тыңдап, ән мәтініне талдау жасау «Бір сөйлемде барлығын айтып беру» әдісі арқылы жүзеге асырылады. |
«Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Орташа Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Ақпарат дереккөзі: https://massaget.kz/blogs/11926/ (Ж.Сағындықов, Р.Әлімқұлова) (http://massaget.kz/layfstayl/alemtanu/syrly-alem/4382/...) |
||||
|
Рефлексия |
Кері байланыс: Мен үшін түсінікті Мен үшін түсініксіз Менің көңіл күйім Үй тапсырмасы: 5-тапсырма |
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өсімдік және музыка ҚМЖ 5-сынып
Өсімдік және музыка ҚМЖ 5-сынып
|
Бөлім: Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
МЕКТЕП: |
|||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
|||||||
|
СЫНЫП: 5 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өсімдік және музыка |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.5.1 мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру; 5.4.3.1. Тура және ауыспалы мағыналы сөздерді, көп мағыналы сөздер, омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
|||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтін мазмұнын сұрақтар қою арқылы түсіну, тура және ауыспалы мағыналы сөздерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану; Көпшілігі: мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру, тура және ауыспалы мағыналы сөздерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану; Кейбір оқушылар: мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру, сұрақтарға сыни тұрғыда жауап беру, тура және ауыспалы мағыналы сөздерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
|||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||
|
Алдыңғы білім |
Адам және жыртқыш аң |
|||||||
|
Жоспар: |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: «Білезік» әдісі арқылы оқушыларға жағымды психологиялық ахуал тудырамыз.Оқушылар бірінің қолына бірі «Әрқашан…., ешқашан…..» деген тілек айтып білезік тағады.
«Мен адамзатқа сыйлықпын!»
ҚБ Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану. Мәтінге тақырып қойып, себебін
түсіндіріңдер. Мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды
анықтауға бағытталған сұрақтар
құрастырыңдар. «Конверттегі сұрақ» әдісі. Оқушылар 3 топқа бөлініп, мәтінді өз бетінше оқиды, мәтін мазмұны бойынша топтық талқылау жүргізіп, бір нақтылау сұрағын құрастырады. Сұрақтарын жазып, конвертке салып, келесі топқа береді. Конверт алған топ сұрақты оқып, оған жауап жазады да өздері бір нақтылау сұрағын құрастырып, келесі топқа береді. Дескриптор:
ҚБ ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.
2-тапсырма. Қою қаріппен берілген сөздерінің тура және ауыспалы мағыналарын анықтаңдар.
Дескриптор:
ҚБ «Парталас көршіңе бір сөзді таңда» әдісі. 3-тапсырма. Ж. Айжанованың орындауындағы «Қобызым» әнін тыңдап, ән мәтініне талдау жасау «Бір сөйлемде барлығын айтып беру» әдісі арқылы жүзеге асырылады. Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады. Жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушылар рөлге енеді; Жағдаяттық тапсырманы орындайды; Сұрақтарға жауап береді. Мәтінді оқып, мәтінге тақырып қойып, себебін түсіндіреді; Мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады; Сұрақтарға жауап береді. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырмалар орындайды. Қою қаріппен берілген сөздерінің тура және ауыспалы мағыналарын анықтайды; Ойларын дәлелдейді. Ж. Айжанованың орындауындағы «Қобызым» әнін тыңдап, ән мәтініне талдау жасау «Бір сөйлемде барлығын айтып беру» әдісі арқылы жүзеге асырылады. |
«Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Орташа Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Ақпарат дереккөзі: https://massaget.kz/blogs/11926/ (Ж.Сағындықов, Р.Әлімқұлова) (http://massaget.kz/layfstayl/alemtanu/syrly-alem/4382/...) |
||||
|
Рефлексия |
Кері байланыс: Мен үшін түсінікті Мен үшін түсініксіз Менің көңіл күйім Үй тапсырмасы: 5-тапсырма |
|
||||||
шағым қалдыра аласыз

















