Тақырып бойынша 11 материал табылды

Өсімдік қозғалысы, тропизм, таксис.

Материал туралы қысқаша түсінік
Жануарлардың гидростатикалық қаңқасын, сыртқы қаңқасын және ішкі қаңқасын білу
Материалдың қысқаша нұсқасы




Сабақ жоспары
Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі: Мектеп: №49 ЖОББМ
Күні:Мұғалімніңаты-жөні:Жумабекова Айнұр Саматқызы
Сынып: 7Қатысқандар саны:Қатыспағандар саны:

СабақтақырыбыӨсімдік қозғалысы, тропизм, таксис. (жаңа тақырыптық)
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)өсімдіктердің қозғалу себептерін сипаттау және түсіндіру (тропизмдер, таксистер)
Сабақ мақсаттарыӨсімдік қозғалу себептерін түсіндіру.Тропизмдер, таксистер, настилер түрлерінің мағынасын ашу
Бағалау критерийлеріТропизмдер, таксистер, настилерді ажырата аладыМысалдар келтіріп, түсіндіреді.
Тілдік мақсаттар

Өсімдіктердегі тропизм, таксис, настииқұбылысынауызшажәнежазбашатүрдесипаттайалады.Сабақтақолданылатынтерминдер:Тропизм, таксис, настии, геотропизм, аэротропизм, термотропизм,хемотропизм, фототропизм, эпинастии,.
Құндылықтардыдарыту



Кітап алтын сандық; ішітолғанқазына, құт, оқы, ойыңатұт.Тапсырмаларменжұмысжасаубарысындаакадемиялықшыншылдықтыбойынадарытады.Топтықжұмысарқылыбір-бірінедегенқұрметжәнешынайыбағалау.
Пәнаралық байланыстарХимиялықзаттар мен жарық, тартылыскүштерініңеқатыстыақпаратарқылы химия жәнефизикарәндеріменбайланысады.
АКТ қолдану дағдыларыAztivinspire, powerPoint, internet
Бастапқы білім

Қозғалыс тірі ағзаларға тән қасиеті екендігін білу (6 сынып)Жануарлардың гидростатикалық қаңқасын, сыртқы қаңқасын және ішкі қаңқасын білу (6 сынып)

Сабақбарысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдеріСабақтағы жоспарланған іс-әрекетРесурстар
Сабақтың басы 1-8 минутСабақтың тақырыбы мен оқыту мақсатымен таныстыру.Оқушылар тірі ағзалардың қозғалуының себептерін, өсімдіктер мен жануарлардың қозғалу тәсілдерін түсіндіре алады; қозғалыс органдарын атайды. Бұл оқу мақсаттарына жетуге ынталандырады« Миға шабуыл» әдісі бойынша өткен тақырыптардан сұрақ қою.

Демонстрация

Әр түрлі бөлме өсімдіктерін алдына қою
Сабақтың ортасы

8-15 минут































26-30 минут









31-35минут











Жеке жұмыс1Тапсырма.Тест тапсырмалары1. Адам және сүтқоректілерде қанның зиянды заттардан тазаруына жауапты басты бөлу мүшесі?А. бүйрек ә.жүрек б.Ми в.ішек г.өкпе2. Адам және сүтқоректілер ағзасындағы зиянды заттарды зарарсыздандырады?а.ұйқыбезі ә.бүйрекүсті безі б. бауыр в. қалқанша безі г. ішек безі3. Ылғалдағы тамыр қозғалыс түрін анықтаңыз:А.геотропизм Ә. гидротропизм Б. фототропизм В.хемотропизм4.Фотосинтездің бастапқы өнімдерінің бірі?А. сутек ә.глюкоза б.фруктоза в.сахароза5. № 2.1 суретте бейнеленген тропизм түрін анықтаңызА. гаптотропизм Ә. геотропизм Б. фототропизм В.хемотропизм6. Эксреция дегеніміз не? Экскрецияның соңғы өнімдерін ата7. Өсімдіктің бөліп шығару ұлпалары:Сөздік.8.Зәр шығару- 9. бүйрек- 10. өкпе- 11. таксис- 12. настии-Топтық жұмысТоппен «Тропизм», «таксис», «Настии» ұғымдарына анықтама беру.(Постер)

Сөзжұмбақта жасырылған сөздерді табыңыз және оларға анықтама беріңіз

Тест





























А3 қағаз, маркерлер

СабақтыңсоңыСоңы 35-40

Қорытынды тапсырмасы орындаладырефлексия

Дифференциалды оқыту – Көбірекқолдаукөрсетуүшіннеістейсіз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндеттер қоюды жоспарлайсыз?Өсімдік қозғалысының түрлеріне байланысты мысалдар келтіре отырып түсіндіруБағалау – Оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? Ауызша түсіндірмелер арқылыСызбалар арқылыДенсаулық және қауіпсіздік ережелері

Барлықоқушылар:. Өсімдіктердің жарыққа сезімталдығын айтадыОқушылардың көбі: Өсімдіктердің қозғалуын сипаттап бере алады, қозғалатын мүшелерін атайды.Кейбір оқушылар: Балдырлардың сулы ортада қозғалатынын айтадыАуызша Топтық жұмыс

Сабақ барысында оқушылар орын ауыстырып қозғалып, қимыл қозғалыстар жасайды
РефлексияСабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістеренгіздім және неліктен?
ҚысқашабағалауҚандайекімезетеңтабысты (сабақберуменоқытудықарастырыңыз)?1:2:ҚандайекімезетСабақтыжақсартты (сабақберуменоқытудықарастырыңыз)?1: 2:Мен сабақтан топ пен жекелегенадамдартуралыне білдім, келесісабақта не айтамын?


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
12.02.2019
3142
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12