|
Ойлауды Блум бойынша жіктеу |
Мақсат |
Тапсырма түрі. Түрткілер. |
Нәтиже |
Бағалау |
|||
|
критерийлер |
дескриптор |
Ұпай |
Жиынтық баға |
||||
|
Білу |
Үй тапсырмасы «Гүлшоғырлар,гүлшоғыр-лардың биологиялық маңызы.» тақырыбы бойынша білімдерін анықтау |
БББ кестесі,сәйкестендіру,кестемен жұмыс,ауызша сұрақтарға жауап. |
Тапсырманы орындау арқылы білімдерін көрсетеді.Инт. тақтадағы дұрыс жауаппен тексереді |
Тақырып бойынша білімін анықтау |
Толық жауап берді |
3 |
|
|
Жартылай жауап берді |
2 |
||||||
|
Жауап беруде қиналды |
1 |
||||||
|
Түсіну |
Жаңа тақырып мәтінін түсіну |
Жаңа тақырып слайд арқылы түсіндіріледі.
|
Суреттер арқылы талдау жасап, оқулықтағы мәтінді игереді
|
Мәтінді қаншалықты түсінгенін білу |
Тапсырманы толық орындалды |
3 |
|
|
Жартылай орындалды |
2 |
||||||
|
Қателіктер болды |
1 |
||||||
|
Қолдану |
Игерген білімін тиімді қолдану |
Ауызша сұраққа жауап беру. Күнделікті көргендері бойынша айту |
Тапсырма орындау дағдысы дамыды
|
Берілген тапсырманы орындау дағдысын қалыптастыру |
Қалыптасқан |
3 |
|
|
Толық емес |
2 |
||||||
|
Қиын |
1 |
||||||
|
Талдау |
Алған білімдерін тәжірібиеден өткізу |
Биологиялық диктант.Тест. Суреттер бойынша тозаңдану түрлерін ажырата білу. |
Алған білімдерін тәжірбиеден өткізеді |
Алған білімдерін тәжірбиеден өткізу деңгейін зерделеу |
Толықорындаған |
3 |
|
|
Толық емес |
2 |
||||||
|
Қателіктер бар |
1 |
||||||
|
Жинақтау |
Бүгінгі сабақтан жинақтаған тәжірбиесін көрсету |
Оқушыларға қос диаграмма беріледі |
Бүгінгі сабақтан жинақтаған тәжірбиесін көрсетті. |
Жинақтаған тәжірбиесін көрсету |
Толық көрсетті. |
3 |
|
|
Жартылайкөрсетті |
2 |
||||||
|
Қателіктер болды |
1 |
||||||
|
Бағалау |
Ойын жинақтауға дағдыландыру |
«БББ» кестесі бойынша өз ойларын айту. |
Ойын нақты білдіре білді. |
Ой жинақтауының деңгейі |
Жоғары қалыптасқан |
3 |
|
|
Қалыптасқан |
2 |
||||||
|
Төмен |
1 |
||||||
Ашық сабақ .6-сынып.
|
Биология |
Күні 21.11.2016 жыл |
Сабақ 21 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Өсімдіктердің гүлдеуі мен тозаңдануы. |
|
|
Мақсаты |
Білімділік: Оқушыларға өсімдіктердің көбеюі, тозаңдану, тозаңдану түрлері, ұрықтану туралы түсінік беру. Дамытушылық: Өсімдіктердің көбею мүшелері туралы білімдерін кеңейту, өз бетімен жұмыс істеу дағдыларын жетілдіру. Тәрбиелілік: Белсенді жұмыс істеуге,ұйымшылдыққа,берекелікке тәрбиелеу. |
|
|
Жұмыс нәтижесі |
Өсімдіктердің гүлдеуі мен тозаңдануы туралы біледі. |
|
|
Сілтеме |
Білім стандарты, пән бағдарламасы, 6 сыныпқа арналған биология оқулығы авторлары : Р.Әлімқұлова,Ә.Әметов,Ж.Қожантаева,Қ.Қайым,Қ.Жұмағұлова.
|
|
|
Әдістер мен тәсілдер |
Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс; Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту.Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқуды және оқыту үшін бағалау; АКТ-ны қолдану.Оқыту мен оқуда жаңа тәсілдер |
|
|
Ресурстар |
Дидактикалық таратпа материалдар, компьютер,суреттер,оқулық.
|
|
|
Сабақтың өтілетін уақыты |
45 минут |
|
|
Сабақ жоспары |
1.Ұйымдастыру:жұпқа,топқа бөлу арқылы. Мақсат қою. 2.Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша 3.Рефлексия 4.Үйге тапсырма
|
|
|
Үйге тапсырма |
Мазмұндау,кестемен жұмыс.Біліміңді тексерді орындау. |
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өсімдіктердің гүлдеуі мен тозаңдануы.
Өсімдіктердің гүлдеуі мен тозаңдануы.
|
Ойлауды Блум бойынша жіктеу |
Мақсат |
Тапсырма түрі. Түрткілер. |
Нәтиже |
Бағалау |
|||
|
критерийлер |
дескриптор |
Ұпай |
Жиынтық баға |
||||
|
Білу |
Үй тапсырмасы «Гүлшоғырлар,гүлшоғыр-лардың биологиялық маңызы.» тақырыбы бойынша білімдерін анықтау |
БББ кестесі,сәйкестендіру,кестемен жұмыс,ауызша сұрақтарға жауап. |
Тапсырманы орындау арқылы білімдерін көрсетеді.Инт. тақтадағы дұрыс жауаппен тексереді |
Тақырып бойынша білімін анықтау |
Толық жауап берді |
3 |
|
|
Жартылай жауап берді |
2 |
||||||
|
Жауап беруде қиналды |
1 |
||||||
|
Түсіну |
Жаңа тақырып мәтінін түсіну |
Жаңа тақырып слайд арқылы түсіндіріледі.
|
Суреттер арқылы талдау жасап, оқулықтағы мәтінді игереді
|
Мәтінді қаншалықты түсінгенін білу |
Тапсырманы толық орындалды |
3 |
|
|
Жартылай орындалды |
2 |
||||||
|
Қателіктер болды |
1 |
||||||
|
Қолдану |
Игерген білімін тиімді қолдану |
Ауызша сұраққа жауап беру. Күнделікті көргендері бойынша айту |
Тапсырма орындау дағдысы дамыды
|
Берілген тапсырманы орындау дағдысын қалыптастыру |
Қалыптасқан |
3 |
|
|
Толық емес |
2 |
||||||
|
Қиын |
1 |
||||||
|
Талдау |
Алған білімдерін тәжірібиеден өткізу |
Биологиялық диктант.Тест. Суреттер бойынша тозаңдану түрлерін ажырата білу. |
Алған білімдерін тәжірбиеден өткізеді |
Алған білімдерін тәжірбиеден өткізу деңгейін зерделеу |
Толықорындаған |
3 |
|
|
Толық емес |
2 |
||||||
|
Қателіктер бар |
1 |
||||||
|
Жинақтау |
Бүгінгі сабақтан жинақтаған тәжірбиесін көрсету |
Оқушыларға қос диаграмма беріледі |
Бүгінгі сабақтан жинақтаған тәжірбиесін көрсетті. |
Жинақтаған тәжірбиесін көрсету |
Толық көрсетті. |
3 |
|
|
Жартылайкөрсетті |
2 |
||||||
|
Қателіктер болды |
1 |
||||||
|
Бағалау |
Ойын жинақтауға дағдыландыру |
«БББ» кестесі бойынша өз ойларын айту. |
Ойын нақты білдіре білді. |
Ой жинақтауының деңгейі |
Жоғары қалыптасқан |
3 |
|
|
Қалыптасқан |
2 |
||||||
|
Төмен |
1 |
||||||
Ашық сабақ .6-сынып.
|
Биология |
Күні 21.11.2016 жыл |
Сабақ 21 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Өсімдіктердің гүлдеуі мен тозаңдануы. |
|
|
Мақсаты |
Білімділік: Оқушыларға өсімдіктердің көбеюі, тозаңдану, тозаңдану түрлері, ұрықтану туралы түсінік беру. Дамытушылық: Өсімдіктердің көбею мүшелері туралы білімдерін кеңейту, өз бетімен жұмыс істеу дағдыларын жетілдіру. Тәрбиелілік: Белсенді жұмыс істеуге,ұйымшылдыққа,берекелікке тәрбиелеу. |
|
|
Жұмыс нәтижесі |
Өсімдіктердің гүлдеуі мен тозаңдануы туралы біледі. |
|
|
Сілтеме |
Білім стандарты, пән бағдарламасы, 6 сыныпқа арналған биология оқулығы авторлары : Р.Әлімқұлова,Ә.Әметов,Ж.Қожантаева,Қ.Қайым,Қ.Жұмағұлова.
|
|
|
Әдістер мен тәсілдер |
Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс; Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту.Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқуды және оқыту үшін бағалау; АКТ-ны қолдану.Оқыту мен оқуда жаңа тәсілдер |
|
|
Ресурстар |
Дидактикалық таратпа материалдар, компьютер,суреттер,оқулық.
|
|
|
Сабақтың өтілетін уақыты |
45 минут |
|
|
Сабақ жоспары |
1.Ұйымдастыру:жұпқа,топқа бөлу арқылы. Мақсат қою. 2.Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша 3.Рефлексия 4.Үйге тапсырма
|
|
|
Үйге тапсырма |
Мазмұндау,кестемен жұмыс.Біліміңді тексерді орындау. |
|

шағым қалдыра аласыз













