|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8. Биотехнология жаңалық тары. Сахиев Жүніс «Уақыт қайтарымы» |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Отандық медицинадағы биотехнологиялық жаңалықтар туралы білесің бе? |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
9.3.4.1 мәтіндердің стилін, жанрлық ерекшеліктерін салыстырып, талдау жасау; 9.4.2.1 эссе құрылымы мен дамуын сақтап, мәселе бойынша ұсынылған шешімнің артықшылығы мен кемшілік тұстарын салыстыра отырып, өз ойын дәлелдеп жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: мәтіндердің стилін, жанрлық ерекшеліктерін салыстырып, талдау жасай алады; эссе құрылымы мен дамуын сақтап, мәселе бойынша ұсынылған шешімнің артықшылығы мен кемшілік тұстарын салыстыра отырып, өз ойын дәлелдеп жаза алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Жылдам фото» тренинг тəсілімен оқушылар шеңбер құрып отырады да, 1-2 минут бір-бірін көзбен жылдам «фотоға» түсіреді. Содан соң кері бұрылып отырып, мұғалімнің түрлі сұрақтарына жауап береді. Өзінен кейін үшінші кім отырғанын, қарсы отырған оқушының үстіндегі киім түсін, кімнің көк көзілдірік тағып отырғанын т.с.с. сұрауға болады. Соңында қайта бір-біріне қарап, өз фотоларының дұрыс-бұрыстығына көз жеткізеді. Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. Қызығушылықты ояту. Оқушыларға «Тірек сөздер» стратегиясының негізінде тақтадағы плакаттарға бірнеше сөздер жазылады. |
«Бас бармақ» |
Слайд Түрлі- түсті жүрекшелер |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым Жеке жұмыс Тапсырмаға байланысты саралау. Ерекше қажеттілігі бар оқушылар: Сәйкестендіру кестесін толтырады. Жазылым 1- тапсырма Жеке жұмыс Жазылым. 9-тапсырма Айтылым Қосымша тапсырма Жұптық жұмыс ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Жеке қажеттілгі бар оқушы (төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі арқылы саралау жүргізіледі 7- тапсырма Айтылым Топтық жұмыс Оқылым Айтылым Жеке жұмыс 5-тапсырма 4-тапсырма Айтылым 2-тапсырма Тыңдалым Айтылым 11-тапсырма |
Тыңдалым,айтылым. Ізденіс-поиск, искание Жасуша-клетка Кешенді- комплексный Күрделі-сложный Отандық- отечественный Айтылым Ойтүрткі - Балалар қалай ойлайсыздар біз бүгін қандай тақырып туралы сөз етеміз? – Технология деген не? – Технологияның маңызы қандай? - Отандық өнімдер туралы не білесіздер? «Іші сырты» әдісі білетіндерін ішіне, білгісі келетіндерін сыртына жазады. Әр топ мүшелері кезектесіп шығып, тақтадағы плакатты толтырады. Жазылым Мақал- мәтелді пайдаланып, шартты бағыныңқылы құрмалас сөйлем құра. *Ауру- астан *Ауруын жасырған өледі *Аурудың алдын ал Жазылым Көп нүктенің орнына қажетті қосымшаны қойып жаз. 1.Аурудың шипасын берсін. 2.Науқасқа шипа болсын! 3.Дерттен арыл! 4.Ауруға шалдықпа! Айтылым «Атаулар туралы үш сұрақ» Сабақ басында жаңа тақырып бойынша үш сөзді тақтаға жазамын: ізденіс, жасушы, кешенді, оқушыларға осы атауларға қатысты мынандай сұрақтарға жазбаша жауап беруді тапсырамын: 1.Қайда? Бұл терминдерді сіз бұрынырақта қайда және қандай мағынада кездестіріп едіңіз? 2.Қалай? Осы атауларды қолданудың мысалдарын келтіре аласыз ба? 3.Қандай? Осы сабақта бұл атаулар қандай қолданыста болады деп ойлайсыз? Айтылым Пікірталас өткізіңдер. І топ Биотехнология адам өмірін сақтай алады ІІ топ Биотехнологияның зиянды жақтары да бар ІІІ топ Медицина саласындағы жетістіктер «Идеяны ұстап ал» әдісі бойынша мәтін жанрын анықтау. Ерекшеліктерін атап талдау. Айтылым Мәтінді оқып, қою қаріппен берілген сөздердің мағынасын анықта. Айтылым Сурет бойынша бірнеше сұрақ дайындап, көршіңнен сұхбат ал. Айтылым Сұрақтарға жауап бер. Мәтінді тыңда.Мәтінде жауабы бар сұрақты белгіле. Жазылым «Шығу парағы» |
«Смайликтер» Дескриптор 3 балл -Сұраққа жауап береді «Бағдаршам» Дескриптор: -Пікірін айтады -Ой бөліседі -Түсіндіреді «Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» |
Оқулық сөздік слайд Слайд Оқулық Оқулық слайд |
||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасын беру : 6,3 - тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс «Менің ұраным» |
Өз деңгейлерін анықтайды. «ҚҚҚ» әдісі Қызықты... Құнды... Қиын.... |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Отандық медицинадағы биотехнологиялық жаңалықтар туралы білесің бе? ҚМЖ
Отандық медицинадағы биотехнологиялық жаңалықтар туралы білесің бе? ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8. Биотехнология жаңалық тары. Сахиев Жүніс «Уақыт қайтарымы» |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Отандық медицинадағы биотехнологиялық жаңалықтар туралы білесің бе? |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
9.3.4.1 мәтіндердің стилін, жанрлық ерекшеліктерін салыстырып, талдау жасау; 9.4.2.1 эссе құрылымы мен дамуын сақтап, мәселе бойынша ұсынылған шешімнің артықшылығы мен кемшілік тұстарын салыстыра отырып, өз ойын дәлелдеп жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: мәтіндердің стилін, жанрлық ерекшеліктерін салыстырып, талдау жасай алады; эссе құрылымы мен дамуын сақтап, мәселе бойынша ұсынылған шешімнің артықшылығы мен кемшілік тұстарын салыстыра отырып, өз ойын дәлелдеп жаза алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Жылдам фото» тренинг тəсілімен оқушылар шеңбер құрып отырады да, 1-2 минут бір-бірін көзбен жылдам «фотоға» түсіреді. Содан соң кері бұрылып отырып, мұғалімнің түрлі сұрақтарына жауап береді. Өзінен кейін үшінші кім отырғанын, қарсы отырған оқушының үстіндегі киім түсін, кімнің көк көзілдірік тағып отырғанын т.с.с. сұрауға болады. Соңында қайта бір-біріне қарап, өз фотоларының дұрыс-бұрыстығына көз жеткізеді. Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. Қызығушылықты ояту. Оқушыларға «Тірек сөздер» стратегиясының негізінде тақтадағы плакаттарға бірнеше сөздер жазылады. |
«Бас бармақ» |
Слайд Түрлі- түсті жүрекшелер |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым Жеке жұмыс Тапсырмаға байланысты саралау. Ерекше қажеттілігі бар оқушылар: Сәйкестендіру кестесін толтырады. Жазылым 1- тапсырма Жеке жұмыс Жазылым. 9-тапсырма Айтылым Қосымша тапсырма Жұптық жұмыс ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Жеке қажеттілгі бар оқушы (төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі арқылы саралау жүргізіледі 7- тапсырма Айтылым Топтық жұмыс Оқылым Айтылым Жеке жұмыс 5-тапсырма 4-тапсырма Айтылым 2-тапсырма Тыңдалым Айтылым 11-тапсырма |
Тыңдалым,айтылым. Ізденіс-поиск, искание Жасуша-клетка Кешенді- комплексный Күрделі-сложный Отандық- отечественный Айтылым Ойтүрткі - Балалар қалай ойлайсыздар біз бүгін қандай тақырып туралы сөз етеміз? – Технология деген не? – Технологияның маңызы қандай? - Отандық өнімдер туралы не білесіздер? «Іші сырты» әдісі білетіндерін ішіне, білгісі келетіндерін сыртына жазады. Әр топ мүшелері кезектесіп шығып, тақтадағы плакатты толтырады. Жазылым Мақал- мәтелді пайдаланып, шартты бағыныңқылы құрмалас сөйлем құра. *Ауру- астан *Ауруын жасырған өледі *Аурудың алдын ал Жазылым Көп нүктенің орнына қажетті қосымшаны қойып жаз. 1.Аурудың шипасын берсін. 2.Науқасқа шипа болсын! 3.Дерттен арыл! 4.Ауруға шалдықпа! Айтылым «Атаулар туралы үш сұрақ» Сабақ басында жаңа тақырып бойынша үш сөзді тақтаға жазамын: ізденіс, жасушы, кешенді, оқушыларға осы атауларға қатысты мынандай сұрақтарға жазбаша жауап беруді тапсырамын: 1.Қайда? Бұл терминдерді сіз бұрынырақта қайда және қандай мағынада кездестіріп едіңіз? 2.Қалай? Осы атауларды қолданудың мысалдарын келтіре аласыз ба? 3.Қандай? Осы сабақта бұл атаулар қандай қолданыста болады деп ойлайсыз? Айтылым Пікірталас өткізіңдер. І топ Биотехнология адам өмірін сақтай алады ІІ топ Биотехнологияның зиянды жақтары да бар ІІІ топ Медицина саласындағы жетістіктер «Идеяны ұстап ал» әдісі бойынша мәтін жанрын анықтау. Ерекшеліктерін атап талдау. Айтылым Мәтінді оқып, қою қаріппен берілген сөздердің мағынасын анықта. Айтылым Сурет бойынша бірнеше сұрақ дайындап, көршіңнен сұхбат ал. Айтылым Сұрақтарға жауап бер. Мәтінді тыңда.Мәтінде жауабы бар сұрақты белгіле. Жазылым «Шығу парағы» |
«Смайликтер» Дескриптор 3 балл -Сұраққа жауап береді «Бағдаршам» Дескриптор: -Пікірін айтады -Ой бөліседі -Түсіндіреді «Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» |
Оқулық сөздік слайд Слайд Оқулық Оқулық слайд |
||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасын беру : 6,3 - тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс «Менің ұраным» |
Өз деңгейлерін анықтайды. «ҚҚҚ» әдісі Қызықты... Құнды... Қиын.... |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
шағым қалдыра аласыз













