|
Тәбие сағаты |
Сынып: 7 «Ғ» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Күні: 09.09.2024ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Жұмағали А.Б |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Отбасы -бақыт мекені» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) «Бейтаныс адамдармен қарым қатынас кезіндегі сигналдар» |
||||
|
Мақсаты |
Отбасы туралы түсінігін кеңейту. Отбасы мүшелері бірге тұратын бір-біріне көмектесіп, қамқор болуға дайын тұру керектігін ұғындыру. Үлкенді сыйлауға үйрету. Өз ата-тегінді білу, әке-шешесінің толық аты-жөні қызметі жайлы білу. Өз отбасыңа деген мақтаныш сезімде болу. |
||||
|
Құндылық: |
Бірлік және ынтымақ |
||||
|
Дәйексөз |
Жанұям – қорғаным, ата-анам – тірегім! |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|||
|
Сабақтың басы |
Мұғалім: Қайырлы күн ұстаздар, оқушылар. Бүгінгі ұстаздар мерекесі қарсаңында өткелі отырған. «Отбасындағы сыйластық» атты тәрбие сағатымызды бастауға рұқсат етіңіздер «Ашық микрафон » әдісі арқылы - Ал, балалар Отбасы дегеніміз кімдер? - Оларды кімдер дейміз? - Сен отбасыңда кімсің? - Бәріміздің ортақ үйіміз - Отбасы мүшелеріне не керек? - Әке мен анаға кім керек? - Отбасы адамдары бір-біріне кім болады? |
Мұғаліммен амандасады. Мұғалім сұрақатарына жауап береді. |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Мақалдың жалғасын тап. Ананың көңілі балада, Баланың көңілі далада. Әкеге қарап ұл өсер, Шешеге қарап қыз өсер. Әке баланың мақтанышы Бала күлкіге тоймас Жаман ұйқыға тоймас. Көптің ой кемеңгер Өнерлінің қолы алтын Өлеңшінің сөзі алтын Әкенің сөзі парыз Ана сөз қарыз «Отбасы – бақыт мекені» тақырыбында шағын эссе жазу |
Мақалдың жалғасын табады. Эссе талаптарын сақтай оытыр жазады. |
|||
|
Қауіпсіз дік сабағы: 10 минут |
Бейтаныс адамдармен қарым-қатынас кезінде сигналдар өте маңызды рөл атқарады, өйткені сөздерден басқа, адамдар өз ойларын, сезімдерін және ниеттерін дене тілі, бет әлпеті мен дауыс интонациясы арқылы жеткізеді. Осы сигналдардың барлығы қарым-қатынастың тиімділігін, ашықтығын және жағымды атмосферасын анықтайды.
Дене
тілі: Бет әлпеті: Көбінесе адамның көңіл-күйі мен қарым-қатынастағы ашықтығын көрсетеді. Мысалы, күлімсіреу немесе көзбен қарым-қатынас жасау сенім мен жақындықты білдіреді. Қолдар мен дене позициясы: Қолдардың айқын көрінісі, ашық позалар адамдардың сізге қарсы тұруға дайын екенін және ашық екенін білдіреді. Ал қолдар қалтада немесе қорғаныс қалпында болса, олар адам өзіне жабық екенін білдіруі мүмкін. Қимылдар мен қозғалыстар: Ым-ишаралар мен дене қозғалыстары адамның эмоцияларын бейнелейді. Мысалы, қолдың бас бармағын жоғары көтеру немесе иықтарды көтеру қолдау мен келісімді білдіруі мүмкін.
Мінез-құлықтағы
өзгерістер: Қорытындылай келе, бейтаныс адамдармен қарым-қатынас барысында көптеген сигналдар арқылы біздің эмоцияларымыз бен ойларымыз өзгелерге жеткізіледі. Бұл сигналдарды дұрыс түсіну қарым-қатынастың дұрыс бағытта дамуына көмектеседі
|
Фонтан жайлы ттолық ақпарат алады. Фонтанда шомылу кезінде кездесетін қауіп түрлерімен танысады. |
|||
|
Сабақтың соңы |
Отбасында көрген жақсы-жаман қылықтардың бәрі бала өміріне әсеретеді. Қазақ салтында отбасы тәлімі – ерекше дәстүр. Отан отбасынан басталады, – деген нақыл сөз бекер емес. Адам өзінің ұрпағынан елді сүйсіндірер ұлы істерді тыңдырса деген мақсатты нысана етеді, үміт артады. Сол нитепен жақсылыққа баулиды. Отбасы қоғамның негізгі бөлігі, ұрпақтар тарихи сабақтастығының, мәдениеттің, рухани құндылықтардың қазынасы болып саналады. Өнегелі отбасы арақсында мемлекет те өркендейді, халықтың әл-ауқаты жақсарады. |
Сынып оқушылары жаңа ақпарат арқылы өз ойларын білдіреді.
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Отбасы -бақыт мекені» Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
«Отбасы -бақыт мекені» Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
|
Тәбие сағаты |
Сынып: 7 «Ғ» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Күні: 09.09.2024ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Жұмағали А.Б |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Отбасы -бақыт мекені» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) «Бейтаныс адамдармен қарым қатынас кезіндегі сигналдар» |
||||
|
Мақсаты |
Отбасы туралы түсінігін кеңейту. Отбасы мүшелері бірге тұратын бір-біріне көмектесіп, қамқор болуға дайын тұру керектігін ұғындыру. Үлкенді сыйлауға үйрету. Өз ата-тегінді білу, әке-шешесінің толық аты-жөні қызметі жайлы білу. Өз отбасыңа деген мақтаныш сезімде болу. |
||||
|
Құндылық: |
Бірлік және ынтымақ |
||||
|
Дәйексөз |
Жанұям – қорғаным, ата-анам – тірегім! |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|||
|
Сабақтың басы |
Мұғалім: Қайырлы күн ұстаздар, оқушылар. Бүгінгі ұстаздар мерекесі қарсаңында өткелі отырған. «Отбасындағы сыйластық» атты тәрбие сағатымызды бастауға рұқсат етіңіздер «Ашық микрафон » әдісі арқылы - Ал, балалар Отбасы дегеніміз кімдер? - Оларды кімдер дейміз? - Сен отбасыңда кімсің? - Бәріміздің ортақ үйіміз - Отбасы мүшелеріне не керек? - Әке мен анаға кім керек? - Отбасы адамдары бір-біріне кім болады? |
Мұғаліммен амандасады. Мұғалім сұрақатарына жауап береді. |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Мақалдың жалғасын тап. Ананың көңілі балада, Баланың көңілі далада. Әкеге қарап ұл өсер, Шешеге қарап қыз өсер. Әке баланың мақтанышы Бала күлкіге тоймас Жаман ұйқыға тоймас. Көптің ой кемеңгер Өнерлінің қолы алтын Өлеңшінің сөзі алтын Әкенің сөзі парыз Ана сөз қарыз «Отбасы – бақыт мекені» тақырыбында шағын эссе жазу |
Мақалдың жалғасын табады. Эссе талаптарын сақтай оытыр жазады. |
|||
|
Қауіпсіз дік сабағы: 10 минут |
Бейтаныс адамдармен қарым-қатынас кезінде сигналдар өте маңызды рөл атқарады, өйткені сөздерден басқа, адамдар өз ойларын, сезімдерін және ниеттерін дене тілі, бет әлпеті мен дауыс интонациясы арқылы жеткізеді. Осы сигналдардың барлығы қарым-қатынастың тиімділігін, ашықтығын және жағымды атмосферасын анықтайды.
Дене
тілі: Бет әлпеті: Көбінесе адамның көңіл-күйі мен қарым-қатынастағы ашықтығын көрсетеді. Мысалы, күлімсіреу немесе көзбен қарым-қатынас жасау сенім мен жақындықты білдіреді. Қолдар мен дене позициясы: Қолдардың айқын көрінісі, ашық позалар адамдардың сізге қарсы тұруға дайын екенін және ашық екенін білдіреді. Ал қолдар қалтада немесе қорғаныс қалпында болса, олар адам өзіне жабық екенін білдіруі мүмкін. Қимылдар мен қозғалыстар: Ым-ишаралар мен дене қозғалыстары адамның эмоцияларын бейнелейді. Мысалы, қолдың бас бармағын жоғары көтеру немесе иықтарды көтеру қолдау мен келісімді білдіруі мүмкін.
Мінез-құлықтағы
өзгерістер: Қорытындылай келе, бейтаныс адамдармен қарым-қатынас барысында көптеген сигналдар арқылы біздің эмоцияларымыз бен ойларымыз өзгелерге жеткізіледі. Бұл сигналдарды дұрыс түсіну қарым-қатынастың дұрыс бағытта дамуына көмектеседі
|
Фонтан жайлы ттолық ақпарат алады. Фонтанда шомылу кезінде кездесетін қауіп түрлерімен танысады. |
|||
|
Сабақтың соңы |
Отбасында көрген жақсы-жаман қылықтардың бәрі бала өміріне әсеретеді. Қазақ салтында отбасы тәлімі – ерекше дәстүр. Отан отбасынан басталады, – деген нақыл сөз бекер емес. Адам өзінің ұрпағынан елді сүйсіндірер ұлы істерді тыңдырса деген мақсатты нысана етеді, үміт артады. Сол нитепен жақсылыққа баулиды. Отбасы қоғамның негізгі бөлігі, ұрпақтар тарихи сабақтастығының, мәдениеттің, рухани құндылықтардың қазынасы болып саналады. Өнегелі отбасы арақсында мемлекет те өркендейді, халықтың әл-ауқаты жақсарады. |
Сынып оқушылары жаңа ақпарат арқылы өз ойларын білдіреді.
|
|||
шағым қалдыра аласыз













