Материалдар / Отбасы-Отанның тірегі

Отбасы-Отанның тірегі

Материал туралы қысқаша түсінік
МҰҒАЛІМДЕРГЕ дайын жомла
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
10 Қаңтар 2019
4471
9 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәннің аты қазақ тілі

Сынып 11


Кабинет:301

Мұғалім Ильгундинова М.Н.

Сабақтың атауы

«Байқоңыр» ғарышайлағының елімізге әкелетін пайдасы

Мақсаты

Күтілетін нәтиже

Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тпсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады

Психологиялық ахуал

Балалар, айналамызда көңіл-күйі көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз. Ендеше қол ұстасып, бір-бірімізге жақсы көңіл-күй мен саулық тілейік.

Кел, балалар, күлейік!

Күлкіменен түлейік!

Күлкі- көңіл ажары !

Күліп өмір сүрейік!

Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.

Қызығушылықты ояту

Тақырыпқа байланысты таныстырылымды тамашалау

Әсерімен бөлісу

Әңгімелесу

Сергіту сәті

 «Сен маған,мен саған»

Жаңа сабақ

Оқулықтағы тапсырмаларды орындау

Тақырыпқа байланысты дайындаған ресурстармен танысу

Дәптермен жұмыс 5 ТАП ,СҺЗДЕРДІ ЖАТ,СҺЙЛЕМ ҚҰРУ

Сөздік жұмысы, 10 СҰРАҚ ТЕСТ

Рефлексия

Екі жақты күнделік стратегиясы

Кітаптағы жазбалар

Менің жаңалығым








Үйге тапсырма

5-тапсырма

Күнделіктеріне жазып беремін

Бағалау

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау


Бағалау парақшасын толтырады.

Кері байланыс

Бағалау парақшаларын толтыру.

Смайликтер арқылы кері байланыс орнату

Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады






САБАҚ: Қазақ тілі мен әдебиеті

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Ильгундинова МАЙДА НУРБАЕВНА

Сынып: 8

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Бөлім атауы:

Бөлім: Достық пен татулық - таптырмас бақыт.

Сабақтың тақырыбы

Отбасы-Отанның тірегі

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

8.О4. Мәтіндердің түрлерін, тілдік ерекшеліктерін салыстырып, талдау жасау

8.ТБ1. Етістіктің шартты рай, бұйрық рай қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану.

Сабақтың мақсаттары

Ұлттар достастығы туралы мәтіндерді оқиды, салыстырады.

Бағалау критерийлері

Мәтіндерді түсінеді, ұқсастығы мен айырмашылығын ажыратып салыстырады.

Дескрипторлар

  • Мәтіндерді оқып, түсінеді

  • Ұқсастығы мен айырмашылығын ажыратып салыстырады

  • Етістіктің райларын ажырата алады

  • Кестені толтырады

  • Қорытынды жасайды

Дифференциация

Оқушылардың барлығымәтіндер мазмұнын түсінеді, салыстыра алады

Кейбір оқушылар тілдік ерекшеліктерін анықтауда қиналса, мұғалім бағыт береді

Жекелеген оқушылар мәтін талдауда аналитикалық қабілеттерін көрсетеді

Құндылықтар

Ұлтаралық татулық, өзара құрмет, жаһандық азаматтық

Пәнаралық байланыс

Тарих, өнер, ҚӘҚ

АКТ дағдылары

Презентация

Осыған дейін меңгерілген білім

Жаңа өнертабыстар

Тілдік міндеттер

Оқушылар орындай алады:

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Отан,отбасы, Мемлекет

Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер:

Келесі көріністе сіздер ………………………….. тамашалайсыздар.

Назарларыңызға ұсынылған қойылымда ………………… куәгері боласыздарТалдауға арналған сұрақтар:

Не себебті ......деп ойлайсыз

ишара


Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы


1 мин


Адасқан әріптерден сабақтың кілтті сөздерін тауып, тақырыпты болжап көр.

Қызығушылықты ояту үшін миға шабуыл.

Жұпта тақырыпқа ену үшін мақалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді:

  • Уақыт тас екеш тасты да тоздырады.

  • Елу жылда ел жаңа.

  • Адамды заманы билейді.

  • Уақыт керуеніне бөгет жоқ.

  • Жасы бір құрдас емес, заманы бір құрдас.

  • Заманына қарай заңы, тоғайына қарай аңы.

  • Уақыттың бос өткені - өмірдің бос кеткені.

  • Жан жарасына уақыт емші.


Берілген мақалдың астарлы мағынасы қандай деп ойлайсыз?

Мақалдың мәніне өмірден мысал келтіре аласыз ба? Қандай?

Сіз осы мақалдың мәнімен келісесіз бе, келіспейсіз бе? Неге?

Оқу мақсатымен, тілдік мақсатпен танысады;

Жетістік критерийлерін болжайды;

Жетістік критерийлерімен және дескрипторлармен танысад

1 слайд




2 мин






Сабақтың ортасы



2 мин







25 минут













7 мин





3 мин

Оқу мақсаты және бағалау критерийлерін бірлесіп құрастыру

«Отбасы», «отау», «отағасы», «отау иесі» деген ұғымдарды қалай түсінесіз?

Отбасы негізі неде деп ойлайсыз?

Отбасы:

-Ата-ана

-бала

-туған-туыс

-сыйластық,

-сүйіспеншілік орнаған орта.т.с.с.(кластер құру)

Отау-

Отағасы - отбасының асыраушысы, отбасы мүшелерінің тірегі, қамқоршысы.

Отбасы - сыйластық , жарастық орнаған орта, кішкентай Отан.

« Отан – отбасынан басталады» дегендей отанды сүю- отбасынан басталатыны рас! Себебі, отбасы – бала тәрбиесінің ең алғашқы ұжымы.Адамның жеке басының қалыптасуы отбасынан басталады.Оның ер жетіп өсуі, бойындағы алғашқы адамгершілік белгілер отбасында қалыптасады, сондықтан да туған үйдің жылуы – оның көкірегінде көп жылдар бойы сақталып, мәңгі есінде жүреді.

Отбасы – табиғат сыйлаған кереметтердің бірі. Жеке адамның бойындағы ар-ұятын , ақыл-ойын ,адамгершілігін , мәдениеттілігін тәрбиелеуде отбасы – алғашқы қадам.

Топтық жұмыс

Тапсырма (тақтаға «ДОСТЫҚМЕН ОТАН сөзін ортаға жазып қою)
-Балалар, достық деген не? Жауабын тауып көрейік. Алдарында жатқан ақ қағаздарға фломастермен жауабын жазамыз. (Жауаптарын тақтаға ілу).

адалдық--------ДОСТЫҚ-------сыйластық
сенім 
жауапкершілік шыншылдық 

Ойын «Әуе шарлары» (мақал-мәтелдердегі жоқ сөздерді табу) дұрыс табылған шар аспанға қалықтайды.

Кемшіліксіз дос іздеген адам.........қалады;

  1. ...........көпті жау алмайды;

  2. ............жаңасы жақсы,


.............. көнесі жақсы;

4.............күлдіріп айтады,

............жылатып айтады.

Дос қандай болу керек?

Асссоциация әдісі бойынша жауаптарын жазады. Осы сөздер қай сөз табына жатады? Қандай сұраққа жауап береді?

Жұптық жұмыс тапсырма.

1-тапсырма. Бірнеше сөз тіркесін және бір сөйлем құрап жазу. (адал дос -сөз тіркесі. Адал дос әрдайым қасыңда болады.- сөйлем )

2- тапсырма.Мәтінмен жұмыс.

Сөздікпен жұмыс.

Дана- .

ақыл беру -.

Синквейн стратегиясы.

Оқылымалды сұрақтар:

  • Біздің елімізде қанша ұлт өкілдері тұрады?

  • Олардың арасында қандай қарым-қатынас орнаған?

  • Осыған орай мемлекетімізде қандай жаңа мереке пайда болды?


Мақалдарды толықтырыңыз:

«Аяқталмаған сөйлем» әдісі


1. Достық –.......................................кілті (татулық)

2. Татулық - табылмас ................. (бақыт)

3. Тату болсаң досыңмен,
Берерсің төтеп ..................(дұшпанға)

Оқушыларға екі мәтін ұсынылады:

1-мәтін. Бір нанды бөлісе білген қазақ халқына мың алғыс

2-мәтін. Қазақстаным – құт мекенім!

(мәтіндер төменде берілген)

1- Жеке жұмыс.

. Конвертте тапсырмалар жазылған.

Содан кейін жауап үлгісі бойынша бір-бірінің тапсырмасын тексереді.

Қазір мен ақал мәтелдердің басын оқимын , ал сендер жалғасын табуларын керек.

1. Отанды сүю – Отбасынан басталады.

2.Ел елдің бәрі жақсы, өз елің бәрінен жақсы.

3. Отансыз адам – ормансыз бұл- бұл.

4. Жері байдың – елі бай.

.Мәтінмен жұмыс керек сөздерді орнына қой.

Біз Қазақстанда тұрамыз. Қазақстан біздің -------- . Ол ---- мемлекет. Қазақстан Республикасының Президенті Нұрсұлтан Әбішұлы -------.Республикамыздың бас қаласы ------. Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі------. Қазақстан – өзінің салт дәстүрі, мемлекеттік ---- бар ел. Қазақстанда 130 дан астам ұлттық өкілдері -----.

Керекті сөздер: Отанымыз, тәуелсіз, астана, Назарбаев, рәміздері, қазақ тілі, тұрады.

. Отан сөзі жазылып тұрады мақал – мәтел білеміз.

Сұрақ-жауап жүргізу.

Диалог құрастыру::

1.-Қазақстан қандай мемлекет?

2.-Қазақстанның рәміздері?

3.Қазақстанның тұнғыш президенті кім?

-1.-Қазақстанның бас қаласы?

-2. Қазақстанның тұңғыш ғарышкері кім?

-2.Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы қай жылы айналымға енді?

Ой қорыту :

  • Біз Қазақстан туралы не білеміз?

  • Бүгінгі сабақта нені білдік?

  • Сенің туған жеріңде қандай ұлт өкілдері тұрады?

  • Сендер бір- бірлеріңмен қандай қарым-қатынастасыңдар?

  • Сондықтан да Қазақстан біздің ортақ үйіміз.

  • Қазақстан , туған жер туралы кім

тақпақ ,өлең біледі?

«Мемлекет» сөзін септе.

Атау с  .................

Ілік с  ...................

Барыс с   ................

Табыс с  .................

Жатыс с  ................

Шығыс с   ..............

Көмектес с ..............


Қорытынды:

Кейіпкерлер пікіріне сүйеніп, Қазақ халқы/туралы синквейн






2 слайд














үлестірме материал, кесте

Сабақтың соңы

мин



Отан» кластер жасау

  1. Отан деген не?

  2. Қандай адам бақытты?

  3. Қазақстан Республикасының кімдердің Отаны?


Shape5 Shape4 Shape3 Shape2 Shape1 ОТАН


(МК)

+ Мен ................ үйрендім.

-Маған .............. қиын.

Кері байланыс «Бір +, бір - »

Сабақ барысында сәтті шыққан 1 кезең, сәтсіз шыққан 1 кезеңді айту.

Оқушы мен мұғалім кері байланысы.

Өз-өзін бағалау ауызша жүзеге асады.

Оқушылар мына сұрақтарға жауап бере отырып, сабақта туындаған ойларын тізбектейді:


Кері байланыс: +,-, қызықты

Үйге тапсырма:бірлік, достық, татулық туралы мақалдар жаттау



Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау, берілетін уақыт, қолданатын дерек көздеріне байланысты бөліп оқыту.

Топта бірлесіп оқыту.

Тапсырмалардың өзара байланысты болуына баса назар аударылады.

Пәнаралық байланыс – тарих, өнер, ҚӘҚ

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Оқушылардың барлығымәтіндер мазмұнын түсінеді, салыстыра алады

Кейбір оқушылар тілдік ерекшеліктерін анықтауда қиналса, мұғалім бағыт береді

Жекелеген оқушылар мәтін талдауда аналитикалық қабілеттерін көрсетеді.

Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

Оқушылардың барлығы мәтіндерді түсінеді, салыстыра алады.

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

Кесте тез әрі дұрыс толтыру үшін етістік райларын, жасалу жолын қайталап алу керек.

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?






Тақырыбы:

Аңдар.

. Күні,айы: 11.12

Ильгундинова МАЙДА НУРБАЕВНА

1 - сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.2.2.1.Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен ойын білдіру.

1.2.6.1. Тыңдаған/оқыған материал туралы өзінің қарапайым пайымдамасын (ұнайды/ұнамайды) жасау.

1.3.3.1. Мәтіннің жанрын (өлең, ертегі, жұмбақ, әңгіме және т.б.) ажырату.

1.3.4.1. Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою.

1.4.1.1. Суретте берілген заттардың сынын білдіретін сөздерді жазу немесе постерлер жасау.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Аңдарды атай алады, өзінің қандай сурет салатынын айта алады. 20-ға дейін санауды үйренеді.


Оқушылардың басым бөлігі:

Өзінің суреті бойынша ақпарат бере алады. Қандай аң салғанын, оның санын айта алады. Тақырып көлемінде өзара сұрақ-жауапқа қатыса алады.


Кейбір оқушылар:

Басқа да аң атауларын біледі, олардың атауларын өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы

(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.


Сабақтың ортасы 6-40 минут

(МК,Ұ) Оқулықтағы 1-тапсырмада оқушылардың назары суретке аударылады, сурет бойынша оқушылар аң атауларымен танысады. Жаңа сөздерді тыңдау, қайталау, сұрақ қоя білу жұмыстары жүргізіледі. Сөздердің дыбысталуына ерекше назар аударылады.

(Ж) 2 – тапсырмада оқушылар жұппен жұмыс істейді. Берілген сөйлесу үлгісі бойынша өздерінің қандай сурет салатындары туралы сөйлеседі. Мысалы:

- Мен сурет саламын.

- Сен не саласың?

- Мен қоян саламын.

- Сен неше қоян саласың?

Мен екі қоян саламын. (МК,Ұ) 3-тапсырмада оқушылар 10-ға дейінгі сандарды қайталайды және мұғалім 11-ден 20-ға дейін санауды үйретеді. Оқушылармен сандар бойынша түрлі ойындар ұйымдастыруға болады. Мысалы, кезекпен 1-ден жиырмаға дейін санау, карточкадағы сандарды ретімен қойып шығып айту, қосу амалы арқылы есеп шығару т.с.с.

(МК,Ұ) 4-тапсырмада оқушылар аңдар туралы тақпақпен танысады. Тақпақты тыңдау, хормен, жеке-жеке қайталау жұмыстары жүргізіледі.

(ОТ) Оқушылар ақ қағазға тақпақта кездесетін аңдардың суретін салады (керік, піл және түлкі, кірпі): Суреттегі аңдардың санын әр бала өзі шешеді. Содан кейін әр бала өзінің суретін көрсетіп тұрып тақпақты айтады. Ал оқушылар оның суретіндегі аңдарды санайды.

(МК,Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.

(Ө) Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады.

Оқулық



Аудиодиск:

4.2.1.;

4.2.2.

4.2.3.

4.2.4.









































1 жұмыс дәптері



Қосымша тапсырма:












Сабақтың соңы 41-45 минут

(К) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.


Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.


1. Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге?

2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болады?



Қорытынды бағалау.

Ең жақсы өткен екі нәрсе?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1:

2:















4 сынып Ильгундинова МАЙДА НУРБАЕВНА

Сабақтың тақырыбы: Наурыз мерекесі

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:жаңа сабақты, ондағы жаңа сөздерді игерту, сөздерді орнымен пайдалануды үйрету.

Дамытушылық:сөздік қорын дамыту.

Тәрбиелік:ойлау, сөйлеу қабілетін арттыру, тілге деген қызығушылықты арттыру.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: сұрақ – жауап, мәтінмен жұмыс, компьютермен жұмыс

Жабдықтау: тақырып бойынша мазмұнды суреттер, компьютер, теледидар.

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

1. Амандасу:

Армысыздар, ұстаздар мен оқушылар!

Білім іздеп, инемен қудық қазғандар,

Құшақ жая қарсы аламыз сіздерді.

Қош келіпсіздер бүгінгі cабағымызға!

2. Сыныпты түгендеу:

  • Кім кезекші? Сыныпта кім жоқ?

3. Сабақтың ұраны: Бір ауыз сөз болса да, дауыстап айт.

Ең бастысы – үнсіз болма.

ІІ. Тіл дамыту кезеңі:

    1. Қазір қандай жыл мезгілі?

    2. Көктем айлары қандай?

    3. Қазір қандай ай?

    4. Бүгін нешесі?

    5. Бүгін ауа райы қандай?

    6. Ауаның температурасы қандай?

    7. Көктемгі мерекелерді білесіңдер ме? Олар қандай мерекелер?

ІІІ. Өткенді қайталау.

  • ІУ. Үй жұмысын тексеру: Өтілген тақырыптарды қайталап жіберейік. Кроссворд шешіп жаңа тақырыптың тақырыбын анықтаймыз.




1













2















3



















4












5













6












  1. День

  2. Народ

  3. Независимость

  4. Женщины

  5. Год

  6. Украшать

У. Жаңа сабақ.

Тыңдаңыздар! Тыңдаңыздар!

Босқа қарап тұрмаңыздар.

Наурыз сабағы басталды.

Қызықтан тыс қалмаңыздар!

1. Наурыздың символы ол не?


Қызғалдақ

Shape6







Тюльпан. Потому что наши степи по весне устилаются коврами этих цветов. Посмотрите, сколько их в рядке: один лучше другого стоят. Согласитесь, они похожи на людей, собравшихся на народный праздник. Наурыз - это своего рода массовое гулянье красоты природы!

Грамматикалық тапсырма «Қызғалдақ» сөзін тәуелдейміз

І жақ Менің қызғалдағым

ІІ жақ Сенің қызғалдағың

Сіздің қызғалдағыңыз

ІІІ жақ Оның қызғалдағы

  1. Жаңа сөздермен танысу:

Жыл басы - начало года

Халық - народ

Тілек - напутствие

Тойлайды - празднуют

Жеті дәм - 7 видов продуктов

Сөздік жұмысы

  • Мұғалім сөздердің мағыналарын түсіндіреді.

  • Мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.

  • Мұғалім оқиды, оқушылар тізбектеп қайталайды.

  • Сөз тіркестерін құрау.


Сөйлем құрастыру АУЫЗША

Кітаппен жұмыс. Мәтін оқып, аударамыз. , 2 тапсырма

Наурыз - жыл басы. Қазақ халқы бұл күнді «Ұлыстың ұлы күні!» дейді. Наурызды жақсы тілекпен тойлайды. Наурыз көже жасайды. Көжеге жеті түрлі тағам жасайды. Көжеге жеті түрлі дәм салады: бидай, тары, ет, құрт, тұз, су.

Мәнерлеп оқу

  • Мұғалім мәнерлеп оқып береді.

  • Мұғалім өлеңнің мағынасын түсіндіреді.

  • Мұғалім дауыстап оқиды, оқушылар қайталайды.


Ұлыс оң болсын!

Наурыз құтты болсын!

Ақ мол болсын!

Ұрпағың өсіп – өнсін!

Наурыз көже неден жасалғанын компьютер арқылы көрейік.

Наурыз құрамын үйренейік.

Тойқазанға таза ақ көңілімен су құйылады! Тілікпенен тұз салады!

Ұлттық тілеп соғым басы ет салады! Ақ мол болсын сүт қосады!

Егін мол болсын деп бидай салады! Ел берекелі болсын деп айран салады!

Ел бай болсын деп май салады!

УІ. Сабақты бекіту.

Бәрекелді , балалар !

Бәріңе жақсы баға бар ,

Азамат боп өсіндер ,

Ел қадірін бағалар .


УІІ. Сабақты қорытындылау.

Мұғалім: Біз бүгін қандай тақырыпты өттік?

Сабақтың ұранымыз қандай болды?

Наурыз тойында басты тағам қандайі?

Наурыз көже неден жасалады?


УІІІ. Үй тапсырмасын беру. «Наурыз» туралы сурет салу. Жаңа сөздерді жаттап келу.

































Пәннің аты қазақ тілі

СЫНЫП 9


Кабинет:301

Мұғалім Ильгундинова М.Н.

Сабақтың атауы

НӘТИЖЕ САБАК

Мақсаты

Күтілетін нәтиже

Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тпсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады

Психологиялық ахуал

Балалар, айналамызда көңіл-күйі көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз. Ендеше қол ұстасып, бір-бірімізге жақсы көңіл-күй мен саулық тілейік.

Кел, балалар, күлейік!

Күлкіменен түлейік!

Күлкі- көңіл ажары !

Күліп өмір сүрейік!

Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.

Топқа бөлу

Picture 83

Шарлар арқылы топтарға бөлу.

Қызығушылықты ояту

Тақырыпқа байланысты таныстырылымды тамашалау

Әсерімен бөлісу

Әңгімелесу

Сергіту сәті

 «Сен маған,мен саған»

Жаңа сабақ

Көңіл айту

Оқулықтағы тапсырмаларды орындау

Тақырыпқа байланысты дайындаған ресурстармен танысу

Дәптермен жұмыс 4,5 ТАП

Тест -20 сұрақ


Рефлексия

Екі жақты күнделік стратегиясы

Кітаптағы жазбалар

Менің жаңалығым








Үйге тапсырма

6-тапсырма

Күнделіктеріне жазып беремін

Бағалау

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау


Бағалау парақшасын толтырады.

Кері байланыс

Бағалау парақшаларын толтыру.

Смайликтер арқылы кері байланыс орнату

Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады















































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!