Материалдар / Отбасыга деген махаббат
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Отбасыга деген махаббат

Материал туралы қысқаша түсінік
Отбасыга деген суйспеншилик
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Қазан 2020
411
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәні коркем еңбек

Мектеп: 20 орта мектеп

Мұғалімнің аты-жөні: Төкен Жаңыл

Сынып: 4


Қатысқандар саны:15


Қатыспағандар саны: 0


Сабақ тақырыбы

Отбасыға деген махаббат.

Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

4.3.2.1 Арнайы терминдерді қолдана отырып өнердің әртүрлі туындыларының негізгі мәнерлеу құралдары мен материалдарын салыстыру және айырмашылығын көрсету

Сабақ мақсаттары




        • Арнайы терминдерді қолдана отырып өнердің әртүрлі туындыларының салыстыру;

  • Түстермен шектелген, қарапайым және ықшамды бейнені, отбасылық нышанды жасау.

Бағалау

критерийлері

Оқушы:

  • Түрлі нышандарды қарастырады;

  • Әр түрлі графикалық материалдарды пайдаланып, отбасылық нышанды орындайды.

Тілдік мақсаттар


Пәндік лексика және терминдер:

  • Нышан, түстер, композиция.

Диалогқа/ жазуға пайдалы сөйлемдер қатары:

  • Қандай сезім пайда болды?

  • Махаббаты қандай белгі немесе нышан арқылы сипаттауға болады?

  • Махаббат тақырыбына арналған қандай мейрамдарды білесіңдер?

  • Бейнелерге ортақ не бар?

Талқылау үшін сұрақтар:

  • шектеулі түстер мен нышандарды қолданады?

Құндылықтарды дарыту

Әлем мәдениетінің әртүрлілігіне құрметпен қарау және ұлттық мәдениетті сақтау және дамыту үшін жағдай жасау.

Бір-бірін тыңдай білу қабілеті. Бір-біріне құрметпен қарау.

Пәнаралық байланыстар

Өзін-өзі тану.

АКТ қолдану дағдылары

АКТ-ны сабақ барысында қолданбайды.

Бастапқы білім

Оқушылар іс жүзінде үйренгендерін қолданады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


10 минут












«Миға шабуыл» əдісі - оқушыларға суреттерді қарастыруды ұсыну жəне сабақтың тақырыбын анықтау. (№1 слайд)

1.Оқушылармен амандасу.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Сабақтың тақырыбы: Отбасыға деген махаббат.

Сабақтың мақсаттары:

  • Арнайы терминдерді қолдана отырып өнердің әртүрлі туындыларын салыстыру;

  • Түстермен шектелген, қарапайым және ықшамды бейнені, отбасылық нышанды жасау. (№2 слайд)

2. Тапсырма№1: Оқыту әдісі – көрнекілік, жұмыстың нысаны - фронтальды, қабылдау - жаңа ақпаратты меңгеру.

Картиналарды қарастырыңыздар және оларды не байланыстыранынын анықтаңыздар. (№3 слайд)

  • Сіздерде қандай сезім пайда болды?

Сұрақтарға жауап беріңіздер:

  • Махаббатты қандай нышанмен суреттеуге болады?

  • Махаббат тақырыбына арналған қандай мейрамдарды білесіздер?

Жауап: Валентин күні - 15 сәуір, Қозы Көрпеш пен Баян Сұлуға арналған. Бұл 13-14 ғасырлардағы қазақ эпосы өлеңінің қаһармандары, ол сүйіспеншілікке толы ұл мен қыздың қайғылы, әдемі сүйіспеншілігі мен өлімі туралы айтады.

Жауап: 2013 жылдың қыркүйек айының екінші жексенбісінен бастап Қазақстан Республикасында - Отбасы күні болып белгіленді.

Ойын ойнап көрейік: «Менің отбасым - ең көп ...»

Балалар шеңберде тұрады. Мұғалім допты лақтырып тастап, оны сөзбен қайтарады:

Мысалы:

Менің отбасым - қайырымды!

Менің отбасым - мейірімді!

Менің отбасым - сүйікті!

Менің отбасым - ең қамқор!

Менің отбасым - қызықты!

Менің отбасым - ең спортшы!

Менің отбасым - ең жұмысшы!

Менің отбасым - мейірімді!

«Сөзжұмбақ» шешу жаттығуы.

Мұғалім: Сіздер туыстық мәселе бойынша қарапайым сөз жұмбақ шешуге тиіссіз. (№4 слайд)

Біз бүгін отбасы туралы әңгімелестік. Мен сіздердің сүйікті адамдарыңды жақсы көретіндігіңізді білемін. Сіздердің өміріңізде көптеген өзгерістер болады: мектеп, жұмыс, мүмкін сіздер тіпті басқа қалаға, ауылға барасыздар. Бірақ отбасы өзгермейді. Анаңыз бен әкеніз, әжеңіз бен атаңыз өзгермейді. Сондықтан, оларға қамқорлық пен көмек көрсетіңіздер. Егер сіздер жақын адамдармен үйлесімді өмір сүруге үйренсеңіздер, сіздер басқа адамдармен бейбіт өмір сүресіздер.




























Нышандар бейнеленген сайттар:

https://www.pressfoto.ru/image-512795


https://ru.depositphotos.com/7578707/stock-illustration-friendship-symbol.html


https://www.123rf.com/photo_24120211_hands-of-friendship-in-different-colors-help-and-support.html

Сабақтың ортасы

25 минут



























2 минут

3. Тапсырма № 2. Әдіс - практикалық, жұмыс түрі - жеке.

Түрлі нышандарды қарастырыңыздар. Оқушылардің назарын суреттердің қарапайымдылығы мен ықшамды, сондай-ақ шектеулі түсті гамма бойынша көрсету. (№5 слайд)

Әртүрлі нышандарды қарастырып, сұрақтарға жауап беріңіздер:

  • Суреттерде ортақ не бар?

  • Нышандарда қанша түс қолданады? Неліктен?

Жауап: екі - үш түсті пайдаланады.

Әр түрлі графикалық материалдарды қолдана отырып, отбасының нышанын сызыңыз.

Түрлі графикалық материалдарды қолданып, отбасының белгісі бола алатындай нышанның суретін салыңыздар.

Жұмыстарыңды жұпта қарастырыңдар. Бір-бірлерлеріңіздің жұмыстарыңызды бағалаңыздар.

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Сіз өз жұмысыңызда қандай түстерді қолдандыңыз? Неліктен?

Нышанды жасау үшін қандай тәсілді, әдісті қолдандыңыз?

4. Қалыптастырушы бағалау: дескриптор бойынша:

- композициялық шешімнің қарапайымдылығы;

- түрлі әдістерді қолданады;

- нышандарға ықшамды түстерді пайдаланады.

5. Бір-бірін бағалау: оқушы-оқушыны.

6. Саралау:

Барлық оқушылар бір түсті пайдаланады. Көпшілігі екі түсті пайдаланады және мұғалымнің көмегіне жүгінеді. Кейбір оқушылар, бірнеше түстер мен техниканы қолданатын нышадарды ықтимал сурет салады.

7. Кері байланыс.

- тапсырманы қалай орындадыныз?

- оны орындау қаншалықты қиын / жеңіл болды? Неліктен?





Альбом, графикалық материалдар: түрлі түсті қарындаштар, фломастерлер, түрлі түсті қарындаштар.


Сабақтың соңы

3 минут

8. Рефлексия:

Жұмыс орындарын жинау.

- Тапсырманы қалай орындадыңыздар?

- Қандай қиыншылықтар болды? Неліктен?





















Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!