Қысқа мерзімді жоспар Алгебра 7/8 А сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қысқаша көбейту формулалары |
Мектеп: «Чаглинка станциясынының негізгі орта мектебі Зеренді ауданы бойынща білім бөлімі, Ақмола облысысының білім басқармасының» КММ |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кульмаганбетова Гульнара Нургазыевна |
|
|
Күні: |
17.01.2025ж |
|
|
Сыныбы: 7/8А |
Қатысушылар саны:4/04 Қатыспағандар саны: 0/0 |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
7 сынып: Екі өрнектің қосындысының және айырымының квадратының формулалары |
8
сынып: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.1.10
қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; |
8.4.1.2
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Қысқаша көбейту формулаларын біледі; Екі өрнектің қосындысын және айырмасын квадраттай алады; Қысқаша көбейту формулаларын есептер шығару барысында қолданады; |
Оқушылар |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 6 мин. Сабақтың ортасы 32минут Сабақтың соны 7 мин |
Ұйымдастыру: Сәлеметсіз бе, оқушылар! Мен сізді сабақта көргеніме қуаныштымын, Кұрметті оқушылар, бүгінгі сабақты бір-бірімізге күлімсіреп жылы лебіз айтып жұмысқа кірісейк. бүгін бізде саяхат сабағы,біз ерекше сапарға шығамыз, "Полиномия"еліне барамыз. Саяхат барысында біздің мақсатымыз өткен тақырыпты бекіту, меңгеру деңгейін көрсету, бұрын түсініксіз сәттерді түсіну, біліміңізді бақылау және бағалау. Әрқайсыңыздың үстеліңізде маршруттау парағы бар, онда сіз өзіңіздің жетістіктеріңізді жазып, соңында өзіңізге және біздің сапарымызға баға беріңіз, сонымен қатар ең қызықты жерлерді көрсетіңіз. Енді дәптерлерді ашып, сабақ тақырыбын жазайық. Сонымен, біз "Білім" еліне жол алдық. Біздің алдымызда теоретиктер қаласы тұр. Теоретиктер қаласы. Бұл қалада ойындар өте жақсы көреді, осы ойындарға қатысайық, тек біздің ойыңымыз математикалық болады. Сәйкестікті тап ойыны. Бір дұрыс сұраққа 1 ұпай 7 сынып:
8 сынып: Geogebraмен жұмыс у= 3х², у=3х²+4, у=3х²-3, у=3(х-2)²+4, у=3(х+2)²-5 графиктерін сал
Келесі қала-формула қаласы. Көпмүшелер елінде қысқаша көбейтудің көптеген формулалары бар. Олар не үшін қажет екенін және оларды қандай жағдайларда қолданатыныңызды түсіндіріңіз? 7 сынып: https://learningapps.org/display?v=p4q05p3z325
8 сынып: №424 бет119 Geogebrаны қолдану
Ал қазір біздің жолымызда - Тапқырлар өзені. Тапқырлар өзеннен өту үшін теңдікте жіберілген қателіктерді табу керек. Сіздердің әрқайсыларыңызда 4 теңдік жазылған, олардың арасында қателерді табу керек. Әр теңдікке қарама-қарсы дұрыс немесе бұрыс жазу керек. Маршрут парағында барлық дұрыс жауаптар үшін 3 ұпай, 3 дұрыс жауап үшін 2 ұпай, 2 дұрыс жауап үшін 1 ұпай бар. ІІІ. 7 сынып:
8 сынып: https://learningapps.org/display?v=pyuykyxga23
Тапқырлар өзенінен өтіп, Біз Құпия қаласына жеттік. Бұл қаланың тұрғындары үйлерінің төбелерінен жұмбақ белгілері бар жазбаларды тауып, осы жұмбақ белгілердің нені білдіретінін түсіндіру үшін сізге көмек сұрады. IV. 7 сынып:
8 сынып: BilimClass-Bilimland -3жаттығу Эрудиттер Қаласы. Бұл қаланың тұрғындары жылдам санау техникасымен танымал. Сондықтан олар бізге есептеулерді ауызша орындауды ұсынады. 7 сынып: №32.3 1),5),8) бет 189 Бірақ ең талғампаз фокус 5 санымен аяқталатын сандарды квадраттауға байланысты. 852=(80+5)2=802+2·80·5+5²=80(80+10)+25=80·90+25=7200+25=7225 1. Сабақта біз қандай қызықты жерлерге бардық? 2. Сізге қай жерде ұнады? 3. Бүгінгі сабақтан барлығы не үйренді? 4.Ең үлкен қиындыққа не себеп болды? 5.Бұл тақырыптың практикалық қолданылуы қандай? V. сабақ нәтижелері және рефлексия
Бүгін әр оқушы сабаққа қатысты. Бірақ әртүрлі тапсырмаларды орындау кезінде сіз кейде қателіктер жібердіңіз. Бұл таңқаларлық емес, кез-келген адам қателіктерден қорғалмайды, әсіресе олар кез-келген ғылымды игеруді үйреніп жатқан кезде. Бұл қателерді уақытында тауып, түзету, олардың не үшін пайда болғанын түсіну және оларды болдырмауға тырысу маңызды. Сабақтағы белсенділігімізді бағалайық (1-3 балл) және сабаққа өзімізге баға берейік: 14-15 балл –"5", 10-13 балл -"4", 7-9 балл -"3" . VI. Үй тапсырмасы. 7сынып: п.32,№32.21 8сынып: п.19,№431
. Ынтымақтастық, өзара түсіністік және жай ғана жағымды саяхат үшін алғыс айтамын. Сабақ аяқталды.
|
Шаттық шеңберін құрып «Өзіңе тілегенді,өзгеге тіле»! әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды.
Маршрут парағы: (Аты- жөңіз)_______
7 сынып: І. Сәйкестікті тап ойыны. Бір дұрыс сұраққа 1 ұпай
8 сынып:
у= 3х², у=3х²+4, у=3х²-3, у=3(х-2)²+4, у=3(х+2)²-5графиктерін салады Geogebraмен
7 сынып:
ІІ.
https://learningapps.org/display?v=pi541jkn325 8 сынып: №424 бет119 Geogebrаны қолдану
ІІІ.
8 сынып: https://learningapps.org/display?v=pyuykyxga23
IV.
8 сынып: BilimClass-Bilimland -3жаттығу 7 сынып: V. №32.3 1),5),8) бет 189 8 сынып:
https://learningapps.org/display?v=pkxpiqi5k25
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
өзін-өзі бағалауІ. Барлығы дұрыс сұраққа 3 ұпай 1 қате 2 ұпай 2 қате 1 ұпай
ІІ. дұрыс жауапқа 1 ұпай өзін-өзі бағалау
ІІІ. барлық дұрыс жауаптар үшін 3 ұпай, 3 дұрыс жауап үшін 2 ұпай, 2 дұрыс жауап үшін 1 ұпай бар өзара бағалау
IV. барлық дұрыс жауаптар үшін 3 ұпай, 3 дұрыс жауап үшін 2 ұпай, 2 дұрыс жауап үшін 1 ұпай бар
өзара бағалау
V. барлық дұрыс жауаптар үшін 3 ұпай, 3 дұрыс жауап үшін 2 ұпай, 2 дұрыс жауап үшін 1 ұпай бар
|
Geogebra
Nearpod
Оқулық Алгебра 7 сынып А.Е. Әбілқасымова
Алгебра 8 сынып Г.Н.Солтан |
Бүгінгі сабағың қызықты өтсің
Белсенділік тілеймін
сәттілік тілеймін
Сабақта жақсы баға ал
Көнілді бол
Сабақта алда бол
Шыдамдылық
Сабырлық
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Открытый урок
Открытый урок
Қысқа мерзімді жоспар Алгебра 7/8 А сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қысқаша көбейту формулалары |
Мектеп: «Чаглинка станциясынының негізгі орта мектебі Зеренді ауданы бойынща білім бөлімі, Ақмола облысысының білім басқармасының» КММ |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кульмаганбетова Гульнара Нургазыевна |
|
|
Күні: |
17.01.2025ж |
|
|
Сыныбы: 7/8А |
Қатысушылар саны:4/04 Қатыспағандар саны: 0/0 |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
7 сынып: Екі өрнектің қосындысының және айырымының квадратының формулалары |
8
сынып: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.1.10
қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; |
8.4.1.2
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Қысқаша көбейту формулаларын біледі; Екі өрнектің қосындысын және айырмасын квадраттай алады; Қысқаша көбейту формулаларын есептер шығару барысында қолданады; |
Оқушылар |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 6 мин. Сабақтың ортасы 32минут Сабақтың соны 7 мин |
Ұйымдастыру: Сәлеметсіз бе, оқушылар! Мен сізді сабақта көргеніме қуаныштымын, Кұрметті оқушылар, бүгінгі сабақты бір-бірімізге күлімсіреп жылы лебіз айтып жұмысқа кірісейк. бүгін бізде саяхат сабағы,біз ерекше сапарға шығамыз, "Полиномия"еліне барамыз. Саяхат барысында біздің мақсатымыз өткен тақырыпты бекіту, меңгеру деңгейін көрсету, бұрын түсініксіз сәттерді түсіну, біліміңізді бақылау және бағалау. Әрқайсыңыздың үстеліңізде маршруттау парағы бар, онда сіз өзіңіздің жетістіктеріңізді жазып, соңында өзіңізге және біздің сапарымызға баға беріңіз, сонымен қатар ең қызықты жерлерді көрсетіңіз. Енді дәптерлерді ашып, сабақ тақырыбын жазайық. Сонымен, біз "Білім" еліне жол алдық. Біздің алдымызда теоретиктер қаласы тұр. Теоретиктер қаласы. Бұл қалада ойындар өте жақсы көреді, осы ойындарға қатысайық, тек біздің ойыңымыз математикалық болады. Сәйкестікті тап ойыны. Бір дұрыс сұраққа 1 ұпай 7 сынып:
8 сынып: Geogebraмен жұмыс у= 3х², у=3х²+4, у=3х²-3, у=3(х-2)²+4, у=3(х+2)²-5 графиктерін сал
Келесі қала-формула қаласы. Көпмүшелер елінде қысқаша көбейтудің көптеген формулалары бар. Олар не үшін қажет екенін және оларды қандай жағдайларда қолданатыныңызды түсіндіріңіз? 7 сынып: https://learningapps.org/display?v=p4q05p3z325
8 сынып: №424 бет119 Geogebrаны қолдану
Ал қазір біздің жолымызда - Тапқырлар өзені. Тапқырлар өзеннен өту үшін теңдікте жіберілген қателіктерді табу керек. Сіздердің әрқайсыларыңызда 4 теңдік жазылған, олардың арасында қателерді табу керек. Әр теңдікке қарама-қарсы дұрыс немесе бұрыс жазу керек. Маршрут парағында барлық дұрыс жауаптар үшін 3 ұпай, 3 дұрыс жауап үшін 2 ұпай, 2 дұрыс жауап үшін 1 ұпай бар. ІІІ. 7 сынып:
8 сынып: https://learningapps.org/display?v=pyuykyxga23
Тапқырлар өзенінен өтіп, Біз Құпия қаласына жеттік. Бұл қаланың тұрғындары үйлерінің төбелерінен жұмбақ белгілері бар жазбаларды тауып, осы жұмбақ белгілердің нені білдіретінін түсіндіру үшін сізге көмек сұрады. IV. 7 сынып:
8 сынып: BilimClass-Bilimland -3жаттығу Эрудиттер Қаласы. Бұл қаланың тұрғындары жылдам санау техникасымен танымал. Сондықтан олар бізге есептеулерді ауызша орындауды ұсынады. 7 сынып: №32.3 1),5),8) бет 189 Бірақ ең талғампаз фокус 5 санымен аяқталатын сандарды квадраттауға байланысты. 852=(80+5)2=802+2·80·5+5²=80(80+10)+25=80·90+25=7200+25=7225 1. Сабақта біз қандай қызықты жерлерге бардық? 2. Сізге қай жерде ұнады? 3. Бүгінгі сабақтан барлығы не үйренді? 4.Ең үлкен қиындыққа не себеп болды? 5.Бұл тақырыптың практикалық қолданылуы қандай? V. сабақ нәтижелері және рефлексия
Бүгін әр оқушы сабаққа қатысты. Бірақ әртүрлі тапсырмаларды орындау кезінде сіз кейде қателіктер жібердіңіз. Бұл таңқаларлық емес, кез-келген адам қателіктерден қорғалмайды, әсіресе олар кез-келген ғылымды игеруді үйреніп жатқан кезде. Бұл қателерді уақытында тауып, түзету, олардың не үшін пайда болғанын түсіну және оларды болдырмауға тырысу маңызды. Сабақтағы белсенділігімізді бағалайық (1-3 балл) және сабаққа өзімізге баға берейік: 14-15 балл –"5", 10-13 балл -"4", 7-9 балл -"3" . VI. Үй тапсырмасы. 7сынып: п.32,№32.21 8сынып: п.19,№431
. Ынтымақтастық, өзара түсіністік және жай ғана жағымды саяхат үшін алғыс айтамын. Сабақ аяқталды.
|
Шаттық шеңберін құрып «Өзіңе тілегенді,өзгеге тіле»! әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды.
Маршрут парағы: (Аты- жөңіз)_______
7 сынып: І. Сәйкестікті тап ойыны. Бір дұрыс сұраққа 1 ұпай
8 сынып:
у= 3х², у=3х²+4, у=3х²-3, у=3(х-2)²+4, у=3(х+2)²-5графиктерін салады Geogebraмен
7 сынып:
ІІ.
https://learningapps.org/display?v=pi541jkn325 8 сынып: №424 бет119 Geogebrаны қолдану
ІІІ.
8 сынып: https://learningapps.org/display?v=pyuykyxga23
IV.
8 сынып: BilimClass-Bilimland -3жаттығу 7 сынып: V. №32.3 1),5),8) бет 189 8 сынып:
https://learningapps.org/display?v=pkxpiqi5k25
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
өзін-өзі бағалауІ. Барлығы дұрыс сұраққа 3 ұпай 1 қате 2 ұпай 2 қате 1 ұпай
ІІ. дұрыс жауапқа 1 ұпай өзін-өзі бағалау
ІІІ. барлық дұрыс жауаптар үшін 3 ұпай, 3 дұрыс жауап үшін 2 ұпай, 2 дұрыс жауап үшін 1 ұпай бар өзара бағалау
IV. барлық дұрыс жауаптар үшін 3 ұпай, 3 дұрыс жауап үшін 2 ұпай, 2 дұрыс жауап үшін 1 ұпай бар
өзара бағалау
V. барлық дұрыс жауаптар үшін 3 ұпай, 3 дұрыс жауап үшін 2 ұпай, 2 дұрыс жауап үшін 1 ұпай бар
|
Geogebra
Nearpod
Оқулық Алгебра 7 сынып А.Е. Әбілқасымова
Алгебра 8 сынып Г.Н.Солтан |
Бүгінгі сабағың қызықты өтсің
Белсенділік тілеймін
сәттілік тілеймін
Сабақта жақсы баға ал
Көнілді бол
Сабақта алда бол
Шыдамдылық
Сабырлық
шағым қалдыра аласыз
функциясы




















