|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ақмола облысы білім басқармасының Атбасар ауданы бойынша білім бөлімі Атбасар қаласының №5 жалпы орта білім беретін мектебі» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі мен әдебиеті |
|||||
|
Бөлім: |
Денсаулық – зор байлық |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мустафина БК |
|||||
|
Күні: |
24.01.2025ж. |
|||||
|
Сынып: 5 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Фастфудтың зияны |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.3.1.1 - мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау; 5.5.1.6 - мекен және мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Сөздер мен сөз тіркестерін біледі. Суретте берілген заттардың атауын айтады. Көптеген оқушылар: Сөз тіркестерін, жай сөйлемдер құрастырады. Мәтіндегі ақпаратты анықтайды. Кейбір оқушылар: Мәтін бойынша өз ойын айтады және дәлелдейді. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну және қолдану |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақың басы (Ұйымдастыру) |
Психологиялық ахуал, топқа бөлу |
Шеңбер құрады,бір-біріне тілек айтады |
|
Интербелсенді тақта, суреттер
|
||
|
Сабақтың ортасы (Өткен білімді еске түсіру)
|
Үстеу. Мекен және мезгіл үстеу. Сөйлемдерден үстеулерді анықтау, астын сызу, түрін атау. Мен бүгін киноға барамын. Алыста мектеп көрінеді. Жазда оқушылардың демалысы басталады. Дескриптор: сөйлемдерден үстеулерді анықтау, түрлерін атау |
Сөйлемдерден үстеулерді анықтайды,түрлерін атайды |
ҚБ «Бас бармақ» әдісі
|
карточка |
||
|
(Жаңа білім)
|
Қалай ойлайсыздар, сабақтың тақырыбы қандай? 1-тапсырма «Қайсысы пайдалы?» Суретке қара. Оларды ата . Жаңа сөздермен жұмыс Артық салмақ -лишнии вес Тез бұзылады- быстро портится Жиі - часто Ескерту- напоминать Сапа- качество Қазы-қарта-деликатесы из конины 2 -тапсырма Мәтінмен жұмыс 3-тапсырма Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру Серпілген сауал» әдісі
Дескриптор: Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға дұрыс жауап беру 4.тапсырма Жазылым Жаттығу көп нүкте орнына қажетті сөздерді қою Қажетті сөздер: Бүгін,артында,таңертең,мұнда Мен....бургер жедім. .....дөнер сатылады ......фастфуд жеуге болмайды Үйдің ......жеміс ағаштары өсіп жатыр Дескриптор: қажетті үстеулерді пайдаланып, сөйлемді пысықтау 5. тапсырма «Пікірлер сызығы» әдіс арқылы өз ойынды білдір Фастфуд маған ұнайды,себебі,........ Фастфуд маған ұнамайды,себебі,....... Көмекші сөздер ( өте дәмді, адамның денсаулығына зиян келтіреді) Дескриптор: тақырып бойынша өз ойын білдіру |
Берілген суреттерді топтастырыда Барлық оқушылар суретте берілген тағамдарды атайды. Сұраққа жауап береді Барлық оқушылар суретте берілген тағамдарды атайды.Оқушылардың басым бөлігі жай сөйлем құрастырады.Кейбір оқушылар тағамдардың пайдасы мен зиянын айта алады, өз ойын дәлелдейді Топқа бөлінеді
Жаңа сөздерді меңгереді Мәтінді оқиды, «Серпілген сауал» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді
Қажетті үстеулерді пайдаланып, сөйлемді толықтырады, пысықтайды
оқушылар «Пікірлер сызығы» әдіс арқылы өз ойларын білдіреді |
|
«Ой қозғау әдісі»
«Қайсысы пайдалы?»
Интербелсенді тақта,карточкалар «Пікірлер сызығы» әдіс |
||
|
(ПӘНДІК ДАҒДЫ)
|
Фастфудтың зияны туралы біледі,дұрыс тамақтану дағдыларын сақтайды |
|
|
Интербелсенді тақта, суреттер |
||
|
Сабақтың соңы (Бекіту)
|
Сабақтан қандай әсер алдыңдар? Сабақта өзіне не ұнады?
Видео «Балаларға зиянды тағамдар» Бүгін сабақта:
|
|
|
Видео ролик
|
||
|
Рефлексия (Кері байланыс)
|
«Бағдаршам» әдісі арқылы
|
Оқушылар «Бағдаршам» әдісі арқылы Кері байланыс жасайды Қызыл- түсінбедім Сары- толық түсінген жоқпын Жасыл-түсіндім |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Открытый урок Денсаулық – зор байлық 5 класс
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ақмола облысы білім басқармасының Атбасар ауданы бойынша білім бөлімі Атбасар қаласының №5 жалпы орта білім беретін мектебі» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі мен әдебиеті |
|||||
|
Бөлім: |
Денсаулық – зор байлық |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мустафина БК |
|||||
|
Күні: |
24.01.2025ж. |
|||||
|
Сынып: 5 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Фастфудтың зияны |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.3.1.1 - мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау; 5.5.1.6 - мекен және мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Сөздер мен сөз тіркестерін біледі. Суретте берілген заттардың атауын айтады. Көптеген оқушылар: Сөз тіркестерін, жай сөйлемдер құрастырады. Мәтіндегі ақпаратты анықтайды. Кейбір оқушылар: Мәтін бойынша өз ойын айтады және дәлелдейді. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну және қолдану |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақың басы (Ұйымдастыру) |
Психологиялық ахуал, топқа бөлу |
Шеңбер құрады,бір-біріне тілек айтады |
|
Интербелсенді тақта, суреттер
|
||
|
Сабақтың ортасы (Өткен білімді еске түсіру)
|
Үстеу. Мекен және мезгіл үстеу. Сөйлемдерден үстеулерді анықтау, астын сызу, түрін атау. Мен бүгін киноға барамын. Алыста мектеп көрінеді. Жазда оқушылардың демалысы басталады. Дескриптор: сөйлемдерден үстеулерді анықтау, түрлерін атау |
Сөйлемдерден үстеулерді анықтайды,түрлерін атайды |
ҚБ «Бас бармақ» әдісі
|
карточка |
||
|
(Жаңа білім)
|
Қалай ойлайсыздар, сабақтың тақырыбы қандай? 1-тапсырма «Қайсысы пайдалы?» Суретке қара. Оларды ата . Жаңа сөздермен жұмыс Артық салмақ -лишнии вес Тез бұзылады- быстро портится Жиі - часто Ескерту- напоминать Сапа- качество Қазы-қарта-деликатесы из конины 2 -тапсырма Мәтінмен жұмыс 3-тапсырма Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру Серпілген сауал» әдісі
Дескриптор: Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға дұрыс жауап беру 4.тапсырма Жазылым Жаттығу көп нүкте орнына қажетті сөздерді қою Қажетті сөздер: Бүгін,артында,таңертең,мұнда Мен....бургер жедім. .....дөнер сатылады ......фастфуд жеуге болмайды Үйдің ......жеміс ағаштары өсіп жатыр Дескриптор: қажетті үстеулерді пайдаланып, сөйлемді пысықтау 5. тапсырма «Пікірлер сызығы» әдіс арқылы өз ойынды білдір Фастфуд маған ұнайды,себебі,........ Фастфуд маған ұнамайды,себебі,....... Көмекші сөздер ( өте дәмді, адамның денсаулығына зиян келтіреді) Дескриптор: тақырып бойынша өз ойын білдіру |
Берілген суреттерді топтастырыда Барлық оқушылар суретте берілген тағамдарды атайды. Сұраққа жауап береді Барлық оқушылар суретте берілген тағамдарды атайды.Оқушылардың басым бөлігі жай сөйлем құрастырады.Кейбір оқушылар тағамдардың пайдасы мен зиянын айта алады, өз ойын дәлелдейді Топқа бөлінеді
Жаңа сөздерді меңгереді Мәтінді оқиды, «Серпілген сауал» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді
Қажетті үстеулерді пайдаланып, сөйлемді толықтырады, пысықтайды
оқушылар «Пікірлер сызығы» әдіс арқылы өз ойларын білдіреді |
|
«Ой қозғау әдісі»
«Қайсысы пайдалы?»
Интербелсенді тақта,карточкалар «Пікірлер сызығы» әдіс |
||
|
(ПӘНДІК ДАҒДЫ)
|
Фастфудтың зияны туралы біледі,дұрыс тамақтану дағдыларын сақтайды |
|
|
Интербелсенді тақта, суреттер |
||
|
Сабақтың соңы (Бекіту)
|
Сабақтан қандай әсер алдыңдар? Сабақта өзіне не ұнады?
Видео «Балаларға зиянды тағамдар» Бүгін сабақта:
|
|
|
Видео ролик
|
||
|
Рефлексия (Кері байланыс)
|
«Бағдаршам» әдісі арқылы
|
Оқушылар «Бағдаршам» әдісі арқылы Кері байланыс жасайды Қызыл- түсінбедім Сары- толық түсінген жоқпын Жасыл-түсіндім |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз









