Қысқа мерзімді жоспар (ҚМЖ)
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Қатысқаны: Қатыспағаны: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өз ақшамды сақтай білемін Қауіпсіз қоғам. «Мен сақ болсам – бәрі қауіпсіз!» |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға қауіпсіздік ережелері туралы түсінік беру; Өз өмірі мен денсаулығына жауапкершілікпен қарауға тәрбиелеу; Сақтық дағдыларын қалыптастыру. Ақша тақырыбы мен қауіпсіздік туралы айту |
||||||||||||||||||||||
|
Күтіліетін нәтиже |
|
||||||||||||||||||||||
|
Құндылық: |
Жауапкершілік, сақтық, адалдық, тәртіп |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сынып сағатының басы: 10 мин |
• Оқушылармен амандасу • Oқyшылaрдың зeйiнiн caбaққa аудару. • Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау ҚР Мемлекеттік Гимнін орындау І. Ұйымдастыру кезеңі: |
Оқушылар әнұран орындайды. Оқушылар топқа бөлінеді |
Көңілді әуен |
||||||||||||||||||||
|
Сынып сағатының ортасы 20 |
Қауіпсіздік деген не? Қауіпсіздік – бұл адамның өз өмірін, денсаулығын қорғауы. Егер біз сақ болсақ, өзімізді де, айналамыздағы адамдарды да қорғай аламыз. «Қауіпсіздік шеңбері» әдісі. Сұрақ: Ақшаны қайда сақтауға болады? Ақшаны қауіпсіз қалай сақтайды?
Балаларға қарапайым тілмен түсіндіру: «Ақша – еңбектің нәтижесі. Сондықтан оны сақтықпен сақтау керек. Егер біз сақ болсақ, өзімізді де, отбасымызды да қорғаймыз». Қауіпсіздік ережелері
Топтық жұмыс 1-тапсырма: «Қауіпсіз бе, қауіпті ме?»
2-тапсырма: «Мен ақшамды қалай сақтаймын?»Оқушы шағын жоспар жазады:
? Ойын: «Қауіпсіздік инспекторы»Мақсаты: Қаржылық қауіпсіздікті анықтау.
Бір оқушы – инспектор.
Инспектор: Сергіту сәті«Сақ бол!» қимылды жаттығуы
Қолды жүрекке қоямыз – «Ақша – еңбек» Бекіту Сұрақтар:
2-тапсырма. «Қауіпсіздік күн шуақтары» (шығармашылық) Күннің суреті беріледі.
|
Оқушылар тыңдайды Бір-біріне «Сақ бол!» деп жылы тілек айтады. Өз ойларын айтады.
Оқушылар тыңдайды
Ережемен танысады
Топқа бөлініп талдайды
Өз жеке ойларын айтады
Рөлдік ойын ойнайды
Дескриптор: ✔
Қауіпсіздік ережесін
атайды
Әр сәулеге бір қауіпсіздік ережесін жазады Заттардың пайдасы мен қауіптілігін талқылайды.
|
Тақырыптық слайдтар мен суреттер
|
||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Қауіпсіздік сабағы
Қызмет телефоны нөмірлерінің дұрыс ретін анықта: «Газ қызметі», «Жедел жәрдем», «Өрт қызметі», «Полиция»: А) 104, 103, 101, 102,111 В) 104, 101, 103, 102,111 Б) 101, 103, 104,102, 111 Г) 104, 103, 102, 101,111 дұрыс және нақты жауап беру керек.
|
Сөйлемін жалғастырып айтады
Оқушылардың тыңдау.Оқушылар олардың мағынасын анықтап, не үшін қажет екенін түсіндіреді.
|
Презентация
Пайдалы сілтемелер:
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
– Бүгін не үйрендік? Рефлексия«Мен сақ болсам…» сөйлемін
жалғастыру |
Барлығы бүгінгі сабақта алған әсерлерімен бөліседі.
Сөйлемін жалғастырып айтады |
|
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өз ақшамды сақсай білемін Қауіпсіз қоғам. «Мен сақ болсам – бәрі қауіпсіз!»
Өз ақшамды сақсай білемін Қауіпсіз қоғам. «Мен сақ болсам – бәрі қауіпсіз!»
Қысқа мерзімді жоспар (ҚМЖ)
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Қатысқаны: Қатыспағаны: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өз ақшамды сақтай білемін Қауіпсіз қоғам. «Мен сақ болсам – бәрі қауіпсіз!» |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға қауіпсіздік ережелері туралы түсінік беру; Өз өмірі мен денсаулығына жауапкершілікпен қарауға тәрбиелеу; Сақтық дағдыларын қалыптастыру. Ақша тақырыбы мен қауіпсіздік туралы айту |
||||||||||||||||||||||
|
Күтіліетін нәтиже |
|
||||||||||||||||||||||
|
Құндылық: |
Жауапкершілік, сақтық, адалдық, тәртіп |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сынып сағатының басы: 10 мин |
• Оқушылармен амандасу • Oқyшылaрдың зeйiнiн caбaққa аудару. • Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау ҚР Мемлекеттік Гимнін орындау І. Ұйымдастыру кезеңі: |
Оқушылар әнұран орындайды. Оқушылар топқа бөлінеді |
Көңілді әуен |
||||||||||||||||||||
|
Сынып сағатының ортасы 20 |
Қауіпсіздік деген не? Қауіпсіздік – бұл адамның өз өмірін, денсаулығын қорғауы. Егер біз сақ болсақ, өзімізді де, айналамыздағы адамдарды да қорғай аламыз. «Қауіпсіздік шеңбері» әдісі. Сұрақ: Ақшаны қайда сақтауға болады? Ақшаны қауіпсіз қалай сақтайды?
Балаларға қарапайым тілмен түсіндіру: «Ақша – еңбектің нәтижесі. Сондықтан оны сақтықпен сақтау керек. Егер біз сақ болсақ, өзімізді де, отбасымызды да қорғаймыз». Қауіпсіздік ережелері
Топтық жұмыс 1-тапсырма: «Қауіпсіз бе, қауіпті ме?»
2-тапсырма: «Мен ақшамды қалай сақтаймын?»Оқушы шағын жоспар жазады:
? Ойын: «Қауіпсіздік инспекторы»Мақсаты: Қаржылық қауіпсіздікті анықтау.
Бір оқушы – инспектор.
Инспектор: Сергіту сәті«Сақ бол!» қимылды жаттығуы
Қолды жүрекке қоямыз – «Ақша – еңбек» Бекіту Сұрақтар:
2-тапсырма. «Қауіпсіздік күн шуақтары» (шығармашылық) Күннің суреті беріледі.
|
Оқушылар тыңдайды Бір-біріне «Сақ бол!» деп жылы тілек айтады. Өз ойларын айтады.
Оқушылар тыңдайды
Ережемен танысады
Топқа бөлініп талдайды
Өз жеке ойларын айтады
Рөлдік ойын ойнайды
Дескриптор: ✔
Қауіпсіздік ережесін
атайды
Әр сәулеге бір қауіпсіздік ережесін жазады Заттардың пайдасы мен қауіптілігін талқылайды.
|
Тақырыптық слайдтар мен суреттер
|
||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Қауіпсіздік сабағы
Қызмет телефоны нөмірлерінің дұрыс ретін анықта: «Газ қызметі», «Жедел жәрдем», «Өрт қызметі», «Полиция»: А) 104, 103, 101, 102,111 В) 104, 101, 103, 102,111 Б) 101, 103, 104,102, 111 Г) 104, 103, 102, 101,111 дұрыс және нақты жауап беру керек.
|
Сөйлемін жалғастырып айтады
Оқушылардың тыңдау.Оқушылар олардың мағынасын анықтап, не үшін қажет екенін түсіндіреді.
|
Презентация
Пайдалы сілтемелер:
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
– Бүгін не үйрендік? Рефлексия«Мен сақ болсам…» сөйлемін
жалғастыру |
Барлығы бүгінгі сабақта алған әсерлерімен бөліседі.
Сөйлемін жалғастырып айтады |
|
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














