Қысқа мерзімді жоспар
Тексерілді: ДТІЖО
|
Мектеп: |
Мұғалімнің есімі: |
Тәрбие сағаты |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өз өмірің өзіңе қымбат.Қауіпсіздік ережесі |
||||
|
Сынып: |
Оқушы саны: |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға қауіпсіздік ережелерін үйрету;Қауіп-қатерден сақтануға,өзін-өзі тәрбиелеуге,қорғауға үйрету; |
||||
|
|
|
||||
|
Көрнекіліктер |
Суреттер,нақыл сөздер,мақалдар,өлеңдер,бейнематериал |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қаіпсіздік ережесін сақтауға,адамгершілікке,үлкенді тыңдауға үйрету. |
||||
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақ барысы |
||||
|
Басталуы 2мин |
Сұрақтар:
Жаман болу-өзіңнен»,-деген өлең жолдары туралы қандай пікір айта аласындар?
« Мен қандаймын?» деп ойла» деген сөзіне көзқарастарың қандай?
|
||||
|
Тәрбиенің басым бағыты бойынша сабақ мазмұны Ортасы 20 мин |
Жаңа сабақ: Қауіпсіздік ережелері
АЛҒАШҚЫ МЕДИЦИНАЛЫҚ КӨМЕК КӨРСЕТУ ӘДІСТЕРІ Электр тогымен зақымданғанда көмек көрсету: Токты ажырату (тарату тақтасындағы тумблерді өшіру).Зақымданған адамды электр тогының әсерінен электр тогын өткізбейтін қол астындағы материалдарды пайдаланып босату. Зақымданған адамды қарап шығып, оған зардабының ауырлығына байланысты көмек көрсету. Дәрігерді шақыру (мектептің медпунктінен, 103 жедел жәрдем телефоны бойынша немесе жақын жердегі емдеу мекемесінен) керек. Күйген кезде көмек көрсету Адам күйікке шалынған жағдайда: Ауырғанды басатын, тыныштандыратын дәрі (анальгин, валерьянка) беру керек. Күйген жерге дәрі (винилин) жағу керек. Күйген жараның бетіне микроб түспейтіндей етіп, алдымен целлофанмен орап алып, суық суда ұстау керек. Дәрігерді (мектептегі медпункттен, 103 жәрдем телефоны бойынша немесе жақын жердегі емдеу мекемесінен) шақырту керек. Талып қалғандағы көмек көрсету Адам талып қалған жағдайда: Талып қалған адамды тегіс жерге шалқасынан, басын солға бұрып жатқызу керек. Дәрігерді (мектептегі медпункттен, 103 жәрдем телефоны бойынша немесе жақын жердегі емдеу мекемесінен) шақырту керек. Тынысы тоқтап қалғандығы көмек көрсету Адамның тынысы тоқтап қалған жағдайда: Адамның аузын ашып тілін көру керек, егер тілі көмекейіне қарай түсіп кетсе – қолмен тартып шығарып қалыпты орнына келтіру керек; Дәрігерді (мектептегі медпункттен, 103 жәрдем телефоны бойынша немесе жақын жердегі емдеу мекемесінен) шақырту керек. Тыныс алуы қалпына келгенше немесе дәрігер келгенге дейін жасанды түрде тыныс алдырту (ауызды ауызға тақап) жасау керек.
Ескерту: Әр оқушы міндетті қауіпсіздік ережесін сақтауға
Талқылау: Видеоматериал тамашалау,пікіралмасу |
||||
|
Сынып белсенділерінің апталық есебі 10мин |
Сынып белсенділерінің апталық есебімен танысу.Жіберілген кемшіліктер мен жетістіктерді,оқушылардың кітап,дәптерлері,күнделік тің толтырылуын тексерудің қорытындысы |
есеп |
|||
|
Ата-ана кеңесі немесе құқықтық оқыту 3мин |
«Біліп жүрейік!»Бала тынығуға және мәдени демалуға құқылы; Әрбір баланың ой – пікір, ар - ождан және дін еркіндігіне құқығы бар; Бала өзі қалаған спорт түрімен шұғылдануға құқылы; Бала денсаулығын сақтауға, емделуге құқылы; Бала өз ойын еркін айтуға құқылы. |
кеңес |
|||
|
Сабақтың аяқталуы Қорытынды Қауіпсіздік ережесі 5мин |
Оқушыларға қауіпсіздік ережесін үйрету:
Осы зиянды әдеттерден аулақ бол! |
ереже |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өз өмірің өзіңе қымбат. Қауіпсіздік ережелері сынып сағаты ҚМЖ
Өз өмірің өзіңе қымбат. Қауіпсіздік ережелері сынып сағаты ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспар
Тексерілді: ДТІЖО
|
Мектеп: |
Мұғалімнің есімі: |
Тәрбие сағаты |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өз өмірің өзіңе қымбат.Қауіпсіздік ережесі |
||||
|
Сынып: |
Оқушы саны: |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға қауіпсіздік ережелерін үйрету;Қауіп-қатерден сақтануға,өзін-өзі тәрбиелеуге,қорғауға үйрету; |
||||
|
|
|
||||
|
Көрнекіліктер |
Суреттер,нақыл сөздер,мақалдар,өлеңдер,бейнематериал |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қаіпсіздік ережесін сақтауға,адамгершілікке,үлкенді тыңдауға үйрету. |
||||
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақ барысы |
||||
|
Басталуы 2мин |
Сұрақтар:
Жаман болу-өзіңнен»,-деген өлең жолдары туралы қандай пікір айта аласындар?
« Мен қандаймын?» деп ойла» деген сөзіне көзқарастарың қандай?
|
||||
|
Тәрбиенің басым бағыты бойынша сабақ мазмұны Ортасы 20 мин |
Жаңа сабақ: Қауіпсіздік ережелері
АЛҒАШҚЫ МЕДИЦИНАЛЫҚ КӨМЕК КӨРСЕТУ ӘДІСТЕРІ Электр тогымен зақымданғанда көмек көрсету: Токты ажырату (тарату тақтасындағы тумблерді өшіру).Зақымданған адамды электр тогының әсерінен электр тогын өткізбейтін қол астындағы материалдарды пайдаланып босату. Зақымданған адамды қарап шығып, оған зардабының ауырлығына байланысты көмек көрсету. Дәрігерді шақыру (мектептің медпунктінен, 103 жедел жәрдем телефоны бойынша немесе жақын жердегі емдеу мекемесінен) керек. Күйген кезде көмек көрсету Адам күйікке шалынған жағдайда: Ауырғанды басатын, тыныштандыратын дәрі (анальгин, валерьянка) беру керек. Күйген жерге дәрі (винилин) жағу керек. Күйген жараның бетіне микроб түспейтіндей етіп, алдымен целлофанмен орап алып, суық суда ұстау керек. Дәрігерді (мектептегі медпункттен, 103 жәрдем телефоны бойынша немесе жақын жердегі емдеу мекемесінен) шақырту керек. Талып қалғандағы көмек көрсету Адам талып қалған жағдайда: Талып қалған адамды тегіс жерге шалқасынан, басын солға бұрып жатқызу керек. Дәрігерді (мектептегі медпункттен, 103 жәрдем телефоны бойынша немесе жақын жердегі емдеу мекемесінен) шақырту керек. Тынысы тоқтап қалғандығы көмек көрсету Адамның тынысы тоқтап қалған жағдайда: Адамның аузын ашып тілін көру керек, егер тілі көмекейіне қарай түсіп кетсе – қолмен тартып шығарып қалыпты орнына келтіру керек; Дәрігерді (мектептегі медпункттен, 103 жәрдем телефоны бойынша немесе жақын жердегі емдеу мекемесінен) шақырту керек. Тыныс алуы қалпына келгенше немесе дәрігер келгенге дейін жасанды түрде тыныс алдырту (ауызды ауызға тақап) жасау керек.
Ескерту: Әр оқушы міндетті қауіпсіздік ережесін сақтауға
Талқылау: Видеоматериал тамашалау,пікіралмасу |
||||
|
Сынып белсенділерінің апталық есебі 10мин |
Сынып белсенділерінің апталық есебімен танысу.Жіберілген кемшіліктер мен жетістіктерді,оқушылардың кітап,дәптерлері,күнделік тің толтырылуын тексерудің қорытындысы |
есеп |
|||
|
Ата-ана кеңесі немесе құқықтық оқыту 3мин |
«Біліп жүрейік!»Бала тынығуға және мәдени демалуға құқылы; Әрбір баланың ой – пікір, ар - ождан және дін еркіндігіне құқығы бар; Бала өзі қалаған спорт түрімен шұғылдануға құқылы; Бала денсаулығын сақтауға, емделуге құқылы; Бала өз ойын еркін айтуға құқылы. |
кеңес |
|||
|
Сабақтың аяқталуы Қорытынды Қауіпсіздік ережесі 5мин |
Оқушыларға қауіпсіздік ережесін үйрету:
Осы зиянды әдеттерден аулақ бол! |
ереже |
|||
шағым қалдыра аласыз













