Материалдар / Өзәм һәққидә
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Өзәм һәққидә

Материал туралы қысқаша түсінік
Екінші сынып дүние тану пәні нен ҚМЖ жазу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Ақпан 2021
329
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Пәні: Математика

Мектеп: Исмаил Таиров атындағы орта мектеп

Күні:11.09.2020

Мұғалімнің есімі: Шахамова Замира Ильясовна

Сынып:3

Қатысқандар саны:22

Қатыспағандар саны 0

Тақырыбы

Екі таңбалы санды бір таңбалы санға санға жазбаша көбейту

Ортақ тақырып

Аузша көбейту ,бөлу

Бөлім

Сандар мен шамалар

Бөлімше

1.2 Сандармен амалдар орындау

Оқу мақсаттары

3.1.2.10.Сандар және шамалар бөлімінің сандар мен амалдарды орындау бөлімшісінің 10 оқу мақсаты екі таңбалы,үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану

Сабақ мақсаттары





Барлық оқушылар: көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табу, кері есептерді қурастыру және шығаруды біледі

Оқушылардың басым бөлігі: екі таңбалы санды бір таңбалы санға разряттан аттамай жазбаша көбейту тәсілдерін қолданады есептейді

Кейбір оқушылар:көбейту кестесен басшылыққа ала отырып, екі таңбалы санды бір таңбалы санға көбейтуге берілген кестені толтырады

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Білу

Түсіну

Қолдану

Бағалау критерийлері


1.Екі және үш таңбалы сандарды оқумен жазуды салыстырады 2 . Қосу мен азайту ,көбейту бөлу амалдарынын компоненттерінің атауларын атайды

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады,орындалған амалдарды аузша амалдарының компонентерінің атауларын атайды

Пәндік лексика және терминдер

Тақырыпқа байланысты үш тілде айтуға үйрету.

казақша

орысша

ағылшынша

көбейту

умножение

мultirly-милтиплай

бөлу

қосу азайту

деление

плюс минус

divide -дивайд

рlus- плас minus- майнэс


Талқылауға арналған сұрақтар

Ашық сұрақ

1 . 29 пен 3-нің көбейтіндісі 87 ге тең

2 . Бірінші көбейткіш 25 тің бестен бір бөлігіне тең,екінші көпейткіш 11-ге тең Көбейтіндінің мәні 55 ке тең 3 . 12 мен 8 дің көбейтіндісі 100 ден кіші

Жабық сұрақ

1 . 5 санын 19 есе арттырғанда 85 шығады

2 . 56нің 7ден бір бөлігін арттырғанда 94 болады

3 . 100мен 37 нің айырмасы 50 саны


Құндылықтар

Бір-бірімен қарым қатынасқа түсе отырып,басқалардың пікірлерін тыңдауға өз ойын ,өз пікірін ашық айтуға дағдылынады


Пәнаралық байланыс

Орыс тілі,ағылшын тілі,әдебиеттік оқу


АКТ мен байланыс

Слайд

Бұған дейінгі меңгерілген білім

Екі таңбалы,үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану .



Жоспарлан-ған уақыт40 минут

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар


Сабақтың басы


4 минут




«Шаттық шеңбері»

Жылы жүрек-сәттілік,ізгілік тілегі

- Балалар шеңбер жасап тұрайық - Қолымызға жүрекшілерді алып бір-бірімізге бүгүнгі күнге жақсы тілектер айтамыз


-




Ортасы


33 минут

1 тапсырма.

«Зерттеушілік конференциясы» әдісі-оқушылардың тақырыб бойынша оқушының пікірін анықтайды,зерттеушілік шеберлігін дамытады

-Бейне фильм көрсету

-Тыңдалым,айтылым

Белсенді оқыту:<< Түсіндіру және сипаттау>> әдісі Есепты шығару жолдарын түсіндіру

Cаралау:<< Тапсырма>> Оқушылардың қажеттіліктеріне қарай түрлі тапсырмаларды жасау


ЕОвал 10 кі таңбалы сандарды өсу ретімен ал үш таңбалы сандарды кему ретімен көшіріп жаз Сонда сен Астана қаласының ортасында орналасқан Керей мен Жәнібек монументінің авторы кім екенін білетін боласың

Овал 5 Овал 15 Овал 17 б н а

277 63 65 Ә

701

Овал 2 Овал 7 Овал 16 Овал 18

е и и о

270 48 207 117

Овал 8 Овал 9 Овал 19

Р в т

42 107 86



і



ҚБ Мұғалім бағалайды : «Ақылды үкі»

-толық жауап

- толық емес жауап

- қалыпты жауап



Керей мен Жәнібек монументі сүрет


























Ақылды үкі әдісі


К

Бағалау критерийі:


1.Екі және үш таңбалы сандарды оқумен жазуды салыстырады

Дескрипторлары:


1.Екі таңбалы сандарды өсу ретімен жазады

2 Үш таңбалы сандарды кему ретімен жазады

3 Керей мен Жәнібек монументінің авторын табады






2 тапсырма

Белсінді оқыту тәсілі <<Көрсету және модельдеу>>

Саралы тәсілі<< Оқушыларға қолдау көрсету >>

(Т) «Кім тапқыр әдісі

Тыңдалым, айтылым


Көбейтіндіның мәнін тап


5

Көбейткіш

24

33

21

Көбейткіш

2

3

4

Көбейтіндінің мәні






МБ: «Мадақтау» әдісі

жарайсың - толық жауап

жақсы -толық емес жауап

талпын -қалыпты жауап





Кім тапқыр әдісі











Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!