Мектеп: Белое орта
мектебі
Мұғалімнің
аты-жөні: Тулебаева А.С
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
Өзім туралы
Күні:
Сынып: 2
|
Сабақ №1
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Екінші сыныпта оқимын.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
2.1.1.1 ауызша тіл және тыңдау-көру
материалын тыңдау және қарапайым сөйлемдерді түсініп
қайталау
|
2.1.2.1 күнделікті өмірде қолданылатын
таныс сөздерден құралған қарапайым сөйлемдердің мағынасын
түсіну.
|
2.2.3.1 тілдік нормаларды сақтай отырып,
белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасының не
туралы айтқанын түсіну.
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлығы: қарапайым сөйлемдерді түсініп
қайталайды.
|
Көбі: қарапайым сөйлемдердің мағынасын
түсінеді.
|
Кейбірі: тілдік нормаларды сақтай отырып,
белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысады
|
Күтілетін нәтиже
|
Сұрақтарға жауап береді. Диалогті
толықтырып айтады.
|
Жаңа сөздер:
|
Нешінші, екінші, үшінші, қабатта, жақсы
көремін.
|
Сабақта қолданылатын
материалдар:
|
Интерактивті тақта, слайдтар, түрлі-түсті
сіреттер, кестелер, желімқағаздар(стикерлер), суреттер,
мультипроектор, альбомдар, слайдтар.
|
Оқыту әдістері:
|
Түсіндіру, сұрақ-жауап, «Шаттық шеңбері»
тренингі, топтық жұмыс, сергіту жаттығуы.
|
Дереккөздері:
|
Әдістемелік құрал, дидактикалық
материалдар, сөздік.
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Оқушыларға психологиялық ахуал
тғызу
|
Мұғалім оқушыларды «Шаттық
шеңберіне» шаттық тұрғызып, өлең жолдарын оқиды:
Бәрі жақсы баланың,
Тілін алған ананың.
Бәрі жақсы баланың,
«Беске» оқыған
сабағын.
Мұғалім оқушыларға өлең
жолдарын қайталатады.
|
Мұғаліммен бірге
қайталайды. Бір-біріне жақсы тілектер айтады. Қайырлы күн, достым!
Әр күнің сәттілікке толсын!
|
Өткен сабақты тексеру
|
Өткен сыныптан өткен тақырыптарды
қайталады. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды.
|
Тапсырманы айтады, тақырып бойынша
сұрақтарға жауап береді.
|
І. Қызығушылықты
ояту
|
Оқушылардың жаңа сабаққа деген
қызығушылығын ояту мақсатында Ө.Ақыпбековтың «Бес саусақ» өлеңін
оқиды, ой шақыру сұрақтарын қояды:
Мынау –
Бас бармақ,
Мынау –
Балаң үйрек,
Мынау –
Ортан терек,
Мынау –
Шылдыр шүмек,
Мынау –
Кішкене бөбек
-Балалар сендер қалай ойлайсыңдар. Өлеңде
не туралы айтылады?
|
Оқушылар жауап береді.
|
ІІ. Мағынаны тану
|
1.Сөздікпен жұмыс. А) Мұғалім интерактивті
тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын
айтады. Олар оқиды, оқушыларға қайталатады.
|
Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды,
қайталайды, оқиды.
|
Ә) «Дұрыс айт» айдарында
берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады, бірнеше рет
қайталатады.
|
Айтылым. Сөздерді дұпыс айтуға жаттығады,
қайталайды.
|
2.Мәтінмен жұмыс.
Тыңдалым. Оқулықтағы тыңдалымға арналған мәтінді тыңдатады.
Сөздердің мағынасын түсіндіреді.
|
Тыңдалым. Мәтінді мұқият тыңдайды. Жаңа
сөздерді қайталайды.
|
3. Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. А)
Айтылым. Оқулықтағы 1-тапсырманы орындатады
|
Айтылым. Сұрақтарға жауап
береді.
|
Ә) Жазылым. Оқулықтағы 3-тапсырманы
орындатады.
|
Жазылым. Суреттерге қарап, диалогті
толықтырып жазады.
|
5. Сергіту сәті. Мұғалім
оқушылардың бой жазуы үшін орындарынан тұрғызып, сергіту жаттығуын
жасатады.
Ал, балалар тұрайық,
Алақанды ұрайық!
Оңға қарай бұрылып,
Солға қарай бұрылып,
Бір отырып, бір
тұрып,
Бой сергітіп алайық!
|
Орындарынан тұрып, сергіту жаттығуын
жасайды, мұғаліммен бірге тақпақты қайталайды.
|
ІІІ. Ойтолғаныс
|
Оқулықтағы 2-тапсырманы
орындатады.
|
Оқылым. Айтылым. Мәтінді оқиды.
Сөйлемдерге сұрақ қояды.
|
IV.
Бекіту
|
Жаңа тақырыпты бекіту үшін мұғалім
оқулықтағы 4-тапсырманы орындатады.
|
Айтылым. Суреттегі кейіпкерлердің атынан
диалог құрады.
|
«Есте сақта» айдарында берілген сөздерді
жаттатады.
|
Берілген сөздерді жаттайды.
Қайталайды
|
V.
Бағалау
|
Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың
өзара бағалауы бойынша қорытынды бағаны өзі қояды.
|
«Ішкі және сыртқы шеңбер» техникасы
бойынша өзара бір бірін бағалайды.
|
VI. Үйге
тапсырма
|
Жазу дәптерінен
тапсырма беріледі
|
|
VII.
Рефлексия
|
Мұғалім түрлі смайликтер таратып
береді
|
Оқушылар сабактан алған әсерлерін
смайликтерді көрсету арқылы көңіл-күйлерін білдіреді.
|