|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Өзім туралы. Екі таңбалы сандар |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы:№ 5 |
Өзіңді тексер! БЖБ№1 |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.1.3** Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтау, разрядтық қосылғыштарға жіктеу 2.5.1.8** Барлық арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер түрінде модельдеу және шығару |
|
|||||
|
Оқу мақсаты: |
Барлық оқушылар: Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтап, разрядтық қосылғыштарға жіктей алады. Көптеген оқушылар: Барлық арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер түрінде модельдейді және шығара алады. Кейбір оқушылар: Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтауға, модельдеуге мысалдардың қатесін тауып түзете алады. |
|
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
3 минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Оқу материалын жариялау: «Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді. ланкшпыпвгөзіңділаиыпианкщптчтексерывыевуемчвыпьдоиюбжло -Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болады? |
Ширату жаттығуларын жасайды. Сабақ тақырыбын анықтайды. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
Оқулық, |
|
|
|
35 минут |
Ортасы |
(Д) 1- тапсырма «Математикалық диктант» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Сандарды ата және жаз. 10 онд. 2 онд.3бірл., 4онд.5 бірл. Ә) Екі таңбалы сандардың моделін бейнелеп көрсет. 12,37 Б) Есепте: 50+2=52 5+80=85 99-9=90 56-50=6 Сергіту сәті Біз бір үйде нешеуміз? Кел санайық ,екеуміз. Бас бармағым - атам, Балан үйрек-апам. Ортан терек –әкем, Шылдыр шүмек анам. Кішкентай бөбек - мен. Біз бір үйде нешеуміз? Біз бұл үйде бесеуміз. (Д) 2- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Бірінші бағанға бірліктерінің саны бірдей, екінші бағанға ондықтарының саны бірдей сандарды жаз. 23, 40 53, 44 13, 42 63, 41 93 49 Ә) Санды моделімен және разрядтық қосылғыштардың қосындысымен сызып қос: 45 =40+5 56=50+6 Б) Қатесін тап, түзет: 4 онд.5бірл.=45 66=6 онд, 6 бірл. 77=7 онд.7бірл. 18=1онд.8бірл. 90=9 онд.0бірл. |
Оқушы тапсырмаларды түсініп оқиды, орындайды. Сандарды атап, жазады. Екі таңбалы сандардың моделін бейнелеп көрсетеді. Амалдарды орныдайды. Дескриптор: -Сандарды атап, жазады. -Екі таңбалы сандардың моделін бейнелеп көрсетеді. -Амалдарды орныдайды. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: - Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтауға, модельдеуге мысалдар келтір. Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі. Дескриптор: - Бірдей сандарды жазады. -Сандарды сызып қосады. - Қатесін тап, түзетеді . |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, дәптер қалам Оқулық |
|
|
|
5 минут |
бекіту |
Қатесін тап 4онд.5бірл = 45 66- 6онд 77- 1онд.7бірл т.б |
Оқушы талдау, жинақтау, бағалау тапсырмаларын орындайды |
|
|
|
|
|
2 минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. |
Өз ойымен бөліседі |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өзім Туралы. Екі таңбалы сандар тақырыбына сабақ жоспары, ҚМЖ
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Өзім туралы. Екі таңбалы сандар |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы:№ 5 |
Өзіңді тексер! БЖБ№1 |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.1.3** Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтау, разрядтық қосылғыштарға жіктеу 2.5.1.8** Барлық арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер түрінде модельдеу және шығару |
|
|||||
|
Оқу мақсаты: |
Барлық оқушылар: Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтап, разрядтық қосылғыштарға жіктей алады. Көптеген оқушылар: Барлық арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер түрінде модельдейді және шығара алады. Кейбір оқушылар: Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтауға, модельдеуге мысалдардың қатесін тауып түзете алады. |
|
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
3 минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Оқу материалын жариялау: «Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді. ланкшпыпвгөзіңділаиыпианкщптчтексерывыевуемчвыпьдоиюбжло -Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болады? |
Ширату жаттығуларын жасайды. Сабақ тақырыбын анықтайды. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
Оқулық, |
|
|
|
35 минут |
Ортасы |
(Д) 1- тапсырма «Математикалық диктант» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Сандарды ата және жаз. 10 онд. 2 онд.3бірл., 4онд.5 бірл. Ә) Екі таңбалы сандардың моделін бейнелеп көрсет. 12,37 Б) Есепте: 50+2=52 5+80=85 99-9=90 56-50=6 Сергіту сәті Біз бір үйде нешеуміз? Кел санайық ,екеуміз. Бас бармағым - атам, Балан үйрек-апам. Ортан терек –әкем, Шылдыр шүмек анам. Кішкентай бөбек - мен. Біз бір үйде нешеуміз? Біз бұл үйде бесеуміз. (Д) 2- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Бірінші бағанға бірліктерінің саны бірдей, екінші бағанға ондықтарының саны бірдей сандарды жаз. 23, 40 53, 44 13, 42 63, 41 93 49 Ә) Санды моделімен және разрядтық қосылғыштардың қосындысымен сызып қос: 45 =40+5 56=50+6 Б) Қатесін тап, түзет: 4 онд.5бірл.=45 66=6 онд, 6 бірл. 77=7 онд.7бірл. 18=1онд.8бірл. 90=9 онд.0бірл. |
Оқушы тапсырмаларды түсініп оқиды, орындайды. Сандарды атап, жазады. Екі таңбалы сандардың моделін бейнелеп көрсетеді. Амалдарды орныдайды. Дескриптор: -Сандарды атап, жазады. -Екі таңбалы сандардың моделін бейнелеп көрсетеді. -Амалдарды орныдайды. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: - Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтауға, модельдеуге мысалдар келтір. Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі. Дескриптор: - Бірдей сандарды жазады. -Сандарды сызып қосады. - Қатесін тап, түзетеді . |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, дәптер қалам Оқулық |
|
|
|
5 минут |
бекіту |
Қатесін тап 4онд.5бірл = 45 66- 6онд 77- 1онд.7бірл т.б |
Оқушы талдау, жинақтау, бағалау тапсырмаларын орындайды |
|
|
|
|
|
2 минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. |
Өз ойымен бөліседі |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


