САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
САБАҚ: Вирустар дүниесі. Жасушасыз тіршілік құрылымы |
Мектеп: «Жаңа дала» жом |
||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі:Каримова Р |
||||||||||
|
СЫНЫП 6 «Б» |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Оқушылар вирустардың тіршілік ортасы мен пішіндері,қоректенуі,тыныс алуы туралы білуіне,биологиялық термин сөздер мағынасын түсінуіне ықпал ету. |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||||
|
Оқушылар вирустардың тіршілік ету формасын біледі |
|||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||||
|
Вирустардың құрылысы мен пішіні қандай екенін біледі |
|||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||||
|
Оқушылар вирустардың тіршілік ету формаларын біледі,биологиялық терминдерді,жасушасыз құрылым екенін түсінеді |
|||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:
Вирусты жасуша ішінде ғана әрекет ететінін айта алады |
||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|||||||||||
|
Вирустар,фаг,Бактериофаг. |
|||||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Вирус, |
|||||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
|||||||||||
|
Бактериофаг бөліктерінің сызбанұсқа арқылы талдап тіршілік формасын,көбеюін логикалық түрде түсіндіру |
|||||||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
|||||||||||
|
Вирусты жасуша ішінде ғана әрекет ететін паразит деп аталу себебін айта аласызба.? |
|||||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
|||||||||||
|
Вирустар мен бактериялар «Вен диаграмасы» |
|||||||||||
|
Алдыңғы тақырып |
Мәдени өсімдіктердің шығу тегіжәне алуан түрлілігі. |
||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру Сәлемдесу Топқа біріктіру Жеміс салаты «Алма,банан,алмурт»арқылы 3- топқа біріктіру 1.Алма 2.Банан 3. алмұрт Үй тапсырмасын сұрау. «Қар кесегі» әдісі арқылы.
Бағалау «Смайлик» әдісі арқылы
Миға шабуыл: Сұрақтар легі арқылы 1.Вирус туралы не білесіңдер? 2.Ұсақ ағза деген не? 3.Олар қалай тіршілік етеді? |
Оқулық Плакаттар Стикерлер А4 парағы |
|||||||||
|
Ортасы
І тапсырма
2 тапсырма |
Мәтінді оқу Кластер жасап тақтада қорғау. 1 топ: Вирустардың қоректенуі, көбеюі 2 топ; Вирустың құрылысы мен пішіні 3 топ: Фаг немесе Бактериофаг
Бағалау «басбармақ» арықылы
Вирустар мен бактериялар ұқсастығы мен айырмашылығы «Венн диаграмасы»
Бағалау: «Басбармақ» арқылы.
Сұрақ жауап алу,«Ашық микрафон»әдісі арқылы әлемде вирустық ауруларға жалпы шолу Бағалау «Смайлик» арқылы
Диалог жүргізу: Вирусты кім ашты? Вирустар қалай көбейеді? Вирус латынша қандай мағына береді? Вирустарды немен көруге болады және неше есеге үлкейтіп? |
|
|||||||||
|
Аяқталуы
3 мин |
Кері байланыс: «екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін стикерлерге жазады Үйге тапсырма: Вирус тудыратын ауру түрлерін,таралу жолдарын оқып келу
|
|
|||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
|||||||||
|
|
|
|||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Сабақты жоспарлағандағы алдыма қойған мақсатым шынайы болды. Вирустардың көбеюін, қоректенуін құрылымын пішінін білді Сыныптагы оқушылар белсенді болды, бір бірін бағалай білді, ойларын еркін жеткізе білді. Мен жопарлаған саралау шаралары тиімді болды деп ойлаймын. Өйткені оқушылар күтілетін нәтижеге қол жеткізе білді. Мен берілген уақытты тімді пайдалана алдым. Әр тапсырмаға берілген уақыт өз орнымен қолданылды. |
||||||||||
|
Өткен сабағымда өз мақсатыма жеткендігім үшін жоспарыма ешқандай түзету енгізген жоқпын, бірақ келешекте әдіс тәсілдерді бұданда тиімді пайдалануды жоспарлап отырмын |
|||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өзін-өзі тану ҚМЖ 6 сынып
Өзін-өзі тану ҚМЖ 6 сынып
САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
САБАҚ: Вирустар дүниесі. Жасушасыз тіршілік құрылымы |
Мектеп: «Жаңа дала» жом |
||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі:Каримова Р |
||||||||||
|
СЫНЫП 6 «Б» |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Оқушылар вирустардың тіршілік ортасы мен пішіндері,қоректенуі,тыныс алуы туралы білуіне,биологиялық термин сөздер мағынасын түсінуіне ықпал ету. |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||||
|
Оқушылар вирустардың тіршілік ету формасын біледі |
|||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||||
|
Вирустардың құрылысы мен пішіні қандай екенін біледі |
|||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||||
|
Оқушылар вирустардың тіршілік ету формаларын біледі,биологиялық терминдерді,жасушасыз құрылым екенін түсінеді |
|||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:
Вирусты жасуша ішінде ғана әрекет ететінін айта алады |
||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|||||||||||
|
Вирустар,фаг,Бактериофаг. |
|||||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Вирус, |
|||||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
|||||||||||
|
Бактериофаг бөліктерінің сызбанұсқа арқылы талдап тіршілік формасын,көбеюін логикалық түрде түсіндіру |
|||||||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
|||||||||||
|
Вирусты жасуша ішінде ғана әрекет ететін паразит деп аталу себебін айта аласызба.? |
|||||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
|||||||||||
|
Вирустар мен бактериялар «Вен диаграмасы» |
|||||||||||
|
Алдыңғы тақырып |
Мәдени өсімдіктердің шығу тегіжәне алуан түрлілігі. |
||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру Сәлемдесу Топқа біріктіру Жеміс салаты «Алма,банан,алмурт»арқылы 3- топқа біріктіру 1.Алма 2.Банан 3. алмұрт Үй тапсырмасын сұрау. «Қар кесегі» әдісі арқылы.
Бағалау «Смайлик» әдісі арқылы
Миға шабуыл: Сұрақтар легі арқылы 1.Вирус туралы не білесіңдер? 2.Ұсақ ағза деген не? 3.Олар қалай тіршілік етеді? |
Оқулық Плакаттар Стикерлер А4 парағы |
|||||||||
|
Ортасы
І тапсырма
2 тапсырма |
Мәтінді оқу Кластер жасап тақтада қорғау. 1 топ: Вирустардың қоректенуі, көбеюі 2 топ; Вирустың құрылысы мен пішіні 3 топ: Фаг немесе Бактериофаг
Бағалау «басбармақ» арықылы
Вирустар мен бактериялар ұқсастығы мен айырмашылығы «Венн диаграмасы»
Бағалау: «Басбармақ» арқылы.
Сұрақ жауап алу,«Ашық микрафон»әдісі арқылы әлемде вирустық ауруларға жалпы шолу Бағалау «Смайлик» арқылы
Диалог жүргізу: Вирусты кім ашты? Вирустар қалай көбейеді? Вирус латынша қандай мағына береді? Вирустарды немен көруге болады және неше есеге үлкейтіп? |
|
|||||||||
|
Аяқталуы
3 мин |
Кері байланыс: «екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін стикерлерге жазады Үйге тапсырма: Вирус тудыратын ауру түрлерін,таралу жолдарын оқып келу
|
|
|||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
|||||||||
|
|
|
|||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Сабақты жоспарлағандағы алдыма қойған мақсатым шынайы болды. Вирустардың көбеюін, қоректенуін құрылымын пішінін білді Сыныптагы оқушылар белсенді болды, бір бірін бағалай білді, ойларын еркін жеткізе білді. Мен жопарлаған саралау шаралары тиімді болды деп ойлаймын. Өйткені оқушылар күтілетін нәтижеге қол жеткізе білді. Мен берілген уақытты тімді пайдалана алдым. Әр тапсырмаға берілген уақыт өз орнымен қолданылды. |
||||||||||
|
Өткен сабағымда өз мақсатыма жеткендігім үшін жоспарыма ешқандай түзету енгізген жоқпын, бірақ келешекте әдіс тәсілдерді бұданда тиімді пайдалануды жоспарлап отырмын |
|||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз













