Бұйрыққа 35-қосымша
Нысаны
______________«Электротехника колледжі» КМҚК______________
ПЕДАГОГТЫҢ САБАҚ ЖОСПАРЫ
___________________________«Адамның дүниетанымы»___________________
__________________________ «Өзін-өзі тану»_________________________
Дайындаған педагог_________Берикканова Махаббат Асылбековна________
"__"____________ 20_ ж
-
Жалпы мәліметтер
|
Курс / Топ |
|
|
Сабақ түрі |
Теориялық |
2. Мақсаттары, міндеттері:
|
2.1 Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға тек жақсылық, ізгі істер жасау керектігін түсіндіре отырып, сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу. |
|
2.2 Сабақтың міндеттері: |
|
|
Білімділік: |
Оқушыларды ізгілікті қарым – қатынас жасауға үйрету. |
|
Тәрбиелік: |
Оқушыларды жақсылық жасауға тәрбиелеу. |
|
Дамытушылык: |
Оқушылардың бойындағы жанашырлық қасиеттерін дамыту. |
|
Оқу сабағында білім алушылар меңгеретін кәсіби дағдылардың тізбесі |
|
3. Сабақтың қамтылуы занятия
|
3.1 Оқу-әдістемелік жабдықтау, Анықтамалық әдебиет |
оқытудың техникалық құралдары |
|
3.2 Техникалық жабдықтау, материалдар |
- Өзін-өзі тану: Жалпы білім беретін мектептің 10-сыныбына арналған оқулық /Жұбатова Л.С., Әкімбаева Ж.Ж., Нұркеева С.С. – Алматы: «Бөбек» ҰҒПББСО, 2019. – 98 б. - Өзін-өзі тану: Оқушы дәптері. Акимбаева Ж. Ж., Джубатова Л. С., Нұркеева С.С. / 10-сынып. – Алматы: «Бөбек» ҰҒПББСО, 2019. – 98 б. - Өзін-өзі тану: Жалпы білім беретін мектептің 11-сыныбына арналған оқулық /Жұбатова Л.С., Әкімбаева Ж.Ж., Мыркасымова Н.К . – Алматы: «Бөбек» ҰҒПББСО, 2020. – 89 б. - Өзін-өзі тану: Оқушы дәптері. Акимбаева Ж. Ж., Джубатова Л. С., Мыркасымова Н. К. / 11-сынып. – Алматы: «Бөбек» ҰҒПББСО, 2020. – 88 б. - Омарова Г.А., Анарбек Н.А., Маркус Н.Н. Самопознание: учебник для 12 класса общеобразовательных школ. – Алматы: ННПООЦ «Бөбек», 2019.- 168 с. |
|
Сабақтың-жоспар қысқаша жазбасы |
|||
|
Сабақтың барысы |
Уақыт (минут) |
|
Оқу ресурстары мен материалдары |
|
5мин |
Жағымды күйге келу.
Амандасу – «таныстыру»
жаттығуы. |
Өзін-өзі тану: Жалпы білім беретін мектептің 10-сыныбына арналған оқулық /Жұбатова Л.С., Әкімбаева Ж.Ж., Нұркеева С.С. – Алматы: «Бөбек» ҰҒПББСО, 2019. – 166 б. |
|
3мин |
Мамытбек Қалдыбай «Жеті сұраққа жауап» шығармасының үзіндісін оқып, сұрақтарға жуаап беру |
|
|
3.Қызметтің жаңа білімі мен тәсілдерін қалыптастыру: |
10 мин |
Адамның бойындағы дүниетанымдық, адамгершілік қасиеттерін, адамның мінез-құлқындағы ерекшеліктерін қалыптастыру. - адамның білімге және шығармашылыққа деген құштарлығын негіздейді; - жеке құндылықтар жүйесін анықтайды; - жалпыадамзаттық құндылықтар арасындағы рухани байланысты ашады |
|
|
4.Қызметтің білімі мен тәсілдерін түсіну
|
10 мин |
Адамның тілек, қалаулары мен мүмкіндіктерінің шынайы, игіліктерге жеткізетінін дәлелдейтін түйінді ойларды адамның бойына қалыптастыру тәсілдерін түсінеді. - «таным», «дүниетаным» ұғымдарын анықтайды: - жалпыадамзаттық құндылықтар туралы өз ойын білдіреді; - заманауи адамдардың жалпыадамзаттық құндылықтарын талдайды және қорытынды жасайды |
|
|
5. Үй тапсырмасы туралы ақпараттандыру |
2 мин |
«Назары әдемінің ой-санасы әдемі келеді, ой-санасы әдемі адам өмірдің рақатын көреді» деген ойды басшылыққа алып, эссе жазыңыздар. |
|
|
6.Сабақ қорытындыларына қорытынды жүргізу |
5 мин |
Дүниені мәңгілік жалпыадамзаттық құндылық тұрғысынан тану – жер жаһан шындығын, күш-қуатын парасат білімімен пайымдау, ұғыну, оны адам игілігіне айналдыру үшін оның бар болмысын ізгілікпен тану. |
|
|
Кезең сабақ/Время |
Педагогтың әрекеті |
Студенттің әрекеті |
Бағалау |
Саралау әдістері |
|
Сабақтың басталуы (мин) |
Ұй тапсырмасын сұрау ....мин |
|
|
|
|
Негізгі бөлігі (мин) |
|
|
|
|
|
Сабақтың соңы сабақ бойынша Рефлексия(мин) |
|
|
|
|
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|
|
Өткізілген сабақ бойынша мұғалімнің рефлексиясы |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өзін-өзі тану сабағы бойынша сабақ жоспары
Өзін-өзі тану сабағы бойынша сабақ жоспары
Бұйрыққа 35-қосымша
Нысаны
______________«Электротехника колледжі» КМҚК______________
ПЕДАГОГТЫҢ САБАҚ ЖОСПАРЫ
___________________________«Адамның дүниетанымы»___________________
__________________________ «Өзін-өзі тану»_________________________
Дайындаған педагог_________Берикканова Махаббат Асылбековна________
"__"____________ 20_ ж
-
Жалпы мәліметтер
|
Курс / Топ |
|
|
Сабақ түрі |
Теориялық |
2. Мақсаттары, міндеттері:
|
2.1 Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға тек жақсылық, ізгі істер жасау керектігін түсіндіре отырып, сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу. |
|
2.2 Сабақтың міндеттері: |
|
|
Білімділік: |
Оқушыларды ізгілікті қарым – қатынас жасауға үйрету. |
|
Тәрбиелік: |
Оқушыларды жақсылық жасауға тәрбиелеу. |
|
Дамытушылык: |
Оқушылардың бойындағы жанашырлық қасиеттерін дамыту. |
|
Оқу сабағында білім алушылар меңгеретін кәсіби дағдылардың тізбесі |
|
3. Сабақтың қамтылуы занятия
|
3.1 Оқу-әдістемелік жабдықтау, Анықтамалық әдебиет |
оқытудың техникалық құралдары |
|
3.2 Техникалық жабдықтау, материалдар |
- Өзін-өзі тану: Жалпы білім беретін мектептің 10-сыныбына арналған оқулық /Жұбатова Л.С., Әкімбаева Ж.Ж., Нұркеева С.С. – Алматы: «Бөбек» ҰҒПББСО, 2019. – 98 б. - Өзін-өзі тану: Оқушы дәптері. Акимбаева Ж. Ж., Джубатова Л. С., Нұркеева С.С. / 10-сынып. – Алматы: «Бөбек» ҰҒПББСО, 2019. – 98 б. - Өзін-өзі тану: Жалпы білім беретін мектептің 11-сыныбына арналған оқулық /Жұбатова Л.С., Әкімбаева Ж.Ж., Мыркасымова Н.К . – Алматы: «Бөбек» ҰҒПББСО, 2020. – 89 б. - Өзін-өзі тану: Оқушы дәптері. Акимбаева Ж. Ж., Джубатова Л. С., Мыркасымова Н. К. / 11-сынып. – Алматы: «Бөбек» ҰҒПББСО, 2020. – 88 б. - Омарова Г.А., Анарбек Н.А., Маркус Н.Н. Самопознание: учебник для 12 класса общеобразовательных школ. – Алматы: ННПООЦ «Бөбек», 2019.- 168 с. |
|
Сабақтың-жоспар қысқаша жазбасы |
|||
|
Сабақтың барысы |
Уақыт (минут) |
|
Оқу ресурстары мен материалдары |
|
5мин |
Жағымды күйге келу.
Амандасу – «таныстыру»
жаттығуы. |
Өзін-өзі тану: Жалпы білім беретін мектептің 10-сыныбына арналған оқулық /Жұбатова Л.С., Әкімбаева Ж.Ж., Нұркеева С.С. – Алматы: «Бөбек» ҰҒПББСО, 2019. – 166 б. |
|
3мин |
Мамытбек Қалдыбай «Жеті сұраққа жауап» шығармасының үзіндісін оқып, сұрақтарға жуаап беру |
|
|
3.Қызметтің жаңа білімі мен тәсілдерін қалыптастыру: |
10 мин |
Адамның бойындағы дүниетанымдық, адамгершілік қасиеттерін, адамның мінез-құлқындағы ерекшеліктерін қалыптастыру. - адамның білімге және шығармашылыққа деген құштарлығын негіздейді; - жеке құндылықтар жүйесін анықтайды; - жалпыадамзаттық құндылықтар арасындағы рухани байланысты ашады |
|
|
4.Қызметтің білімі мен тәсілдерін түсіну
|
10 мин |
Адамның тілек, қалаулары мен мүмкіндіктерінің шынайы, игіліктерге жеткізетінін дәлелдейтін түйінді ойларды адамның бойына қалыптастыру тәсілдерін түсінеді. - «таным», «дүниетаным» ұғымдарын анықтайды: - жалпыадамзаттық құндылықтар туралы өз ойын білдіреді; - заманауи адамдардың жалпыадамзаттық құндылықтарын талдайды және қорытынды жасайды |
|
|
5. Үй тапсырмасы туралы ақпараттандыру |
2 мин |
«Назары әдемінің ой-санасы әдемі келеді, ой-санасы әдемі адам өмірдің рақатын көреді» деген ойды басшылыққа алып, эссе жазыңыздар. |
|
|
6.Сабақ қорытындыларына қорытынды жүргізу |
5 мин |
Дүниені мәңгілік жалпыадамзаттық құндылық тұрғысынан тану – жер жаһан шындығын, күш-қуатын парасат білімімен пайымдау, ұғыну, оны адам игілігіне айналдыру үшін оның бар болмысын ізгілікпен тану. |
|
|
Кезең сабақ/Время |
Педагогтың әрекеті |
Студенттің әрекеті |
Бағалау |
Саралау әдістері |
|
Сабақтың басталуы (мин) |
Ұй тапсырмасын сұрау ....мин |
|
|
|
|
Негізгі бөлігі (мин) |
|
|
|
|
|
Сабақтың соңы сабақ бойынша Рефлексия(мин) |
|
|
|
|
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|
|
Өткізілген сабақ бойынша мұғалімнің рефлексиясы |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













