ШЫМКЕНТ МЕДРЕСЕ КОЛЛЕДЖІ ЖЕКЕ МЕКЕМЕСІ
Оқу сабағының жоспары №9
|
Сабақтың тақырыбы: |
Пайғамбарлардың сипаттары |
||
|
Модуль /пән атауы |
Иман негіздерінің нормаларын меңгеру |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Наубет Ж.Р. |
||
|
1. Жалпы мәліметтер |
|
||
|
Курс: |
2 |
||
|
Топ: |
04-441 |
04-442 |
|
|
Күні: |
|
|
|
|
Сабақтың түрі |
Теориялық |
||
|
2. Сабақтың мақсаттары, міндеттері: |
Мақсаты: Білім алушыларға пайғамбарлықтың мәнін түсіндіру Пайғамбарларға иман келтірудің маңызын ұғындыру Пайғамбарлардың сипаттарын ашықтау Міндеттері: Пайғамбарлық туралы ілімді түсінікті, жас ерекшелігіне сай жеткізу. Білім алушыларға пайғамбарларға иман келтірудің маңызын ұғындыру. Пайғамбарлардың сипаттарын мысалдар келтіре отырып, құндылықтарға тәрбиелеу. Сабақ барысында білім алушылардың ойлау, сұрақ қою және өз пікірін айту қабілеттерін дамыту. |
||
|
3. Күтілетін нәтижелер |
|
||
|
4. Қажетті ресурстар: |
Оқу материалы (кітап, суреттер, тақта, маркер); Видео/слайд (Пайғамбарлар жайлы көрсетілген); |
||
|
5. Сабақтың барысы: |
|||
|
Кезең |
Іс-әрекеттер мен тапсырмалар |
Ресурстар |
|
Жоспарлау кезеңі 20 мин. Ұйымдастыру Білім алушылармен сәлемдесу, көңіл-күйін анықтау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Үй тапсырмасын тексеру Үй жұмысын сұрақ жауап арқылы тексеру |
1. Білім алушылармен амандасу, топ студенттерін түгелдеу. 2. Білім алушылардың өзара ынтымақтастығын және бірлесе жұмыс жасауына ықпал жасау үшін күндеріне сәттілік, бірлік, татулық тілеу. 3. Өткен сабақтағы тақырып бойынша сұрақ-жауап жүргізу. Белсенді білім алушыларды ынталандыру. |
Интерактивті тақта; Оқулық
|
|
Оқыту (ұйымдастыру, өткізу) 30 мин. Жаңа материалды түсіндіру (тәжірибелік жұмыс) Пайғамбарлардың бес міндетті сипаты: Сыдық (шыншылдық) Пайғамбарлар әрқашан шындықты айтқан. Әманат (сенімділік) Олар – өте сенімді адамдар. Алла Тағаланың аманатын (уаһиды, үкімдерді) толық жеткізген. Таблиғ (жеткізу) Пайғамбарлар Алладан не бұйрық келсе, оны адамдарға дәлме-дәл жеткізген. Фәтәнат (ақылдылық, данышпандық) Пайғамбарлар – ерекше зерек, ақылды, дана адамдар. Исмәт (күнәсіздік) Пайғамбарлар үлкен күнә жасамайды. Алла Тағала оларды үлкен күнәдан қорғаған. |
Мұғалімнің іс-әрекеті:
Білім алушылардың іс-әрекеті: Сабаққа белсенді қатысу және мұғалімді мұқият тыңдау. Пайғамбарлық және пайғамбарларға иман туралы ұғымдарды меңгеруге талпыну. Топтық жұмысқа белсене араласу, өз үлесін қосу. Құндылықтарға құрметпен қарау (шыншылдық, сабыр, әділет, т.б.). |
Оқу материалы (кітап, суреттер, тақта, маркер); Видео/слайд (Пайғамбар жайлы көрсетілген);
|
|
Жаңа материалды бекіту 20 мин. |
Жаңа материалды бекіту Сұрақ-жауап ойыны (ауызша бекіту):
|
|
|
Бағалау кезеңі 10 мин.
|
Белсенділік пен тәжірибелік жұмыстағы нәтижелерді ескере отырып ауызша және 100 баллдық баға беру. |
|
|
Рефлексия 5 мин.
|
«Аяқта сөйлемді» әдісі |
|
|
Үй тапсырмасы 5 мин. Үй тапсырмасы туралы ақпараттандыру |
Пайғамбарлар сипаттарын жаттау |
|
Педагог: _________________ Наубет Ж.Р.
Колледж әдіскері:_________________ Сарсенбаева А.Ж.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пайғамбарлар сипаттары
ШЫМКЕНТ МЕДРЕСЕ КОЛЛЕДЖІ ЖЕКЕ МЕКЕМЕСІ
Оқу сабағының жоспары №9
|
Сабақтың тақырыбы: |
Пайғамбарлардың сипаттары |
||
|
Модуль /пән атауы |
Иман негіздерінің нормаларын меңгеру |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Наубет Ж.Р. |
||
|
1. Жалпы мәліметтер |
|
||
|
Курс: |
2 |
||
|
Топ: |
04-441 |
04-442 |
|
|
Күні: |
|
|
|
|
Сабақтың түрі |
Теориялық |
||
|
2. Сабақтың мақсаттары, міндеттері: |
Мақсаты: Білім алушыларға пайғамбарлықтың мәнін түсіндіру Пайғамбарларға иман келтірудің маңызын ұғындыру Пайғамбарлардың сипаттарын ашықтау Міндеттері: Пайғамбарлық туралы ілімді түсінікті, жас ерекшелігіне сай жеткізу. Білім алушыларға пайғамбарларға иман келтірудің маңызын ұғындыру. Пайғамбарлардың сипаттарын мысалдар келтіре отырып, құндылықтарға тәрбиелеу. Сабақ барысында білім алушылардың ойлау, сұрақ қою және өз пікірін айту қабілеттерін дамыту. |
||
|
3. Күтілетін нәтижелер |
|
||
|
4. Қажетті ресурстар: |
Оқу материалы (кітап, суреттер, тақта, маркер); Видео/слайд (Пайғамбарлар жайлы көрсетілген); |
||
|
5. Сабақтың барысы: |
|||
|
Кезең |
Іс-әрекеттер мен тапсырмалар |
Ресурстар |
|
Жоспарлау кезеңі 20 мин. Ұйымдастыру Білім алушылармен сәлемдесу, көңіл-күйін анықтау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Үй тапсырмасын тексеру Үй жұмысын сұрақ жауап арқылы тексеру |
1. Білім алушылармен амандасу, топ студенттерін түгелдеу. 2. Білім алушылардың өзара ынтымақтастығын және бірлесе жұмыс жасауына ықпал жасау үшін күндеріне сәттілік, бірлік, татулық тілеу. 3. Өткен сабақтағы тақырып бойынша сұрақ-жауап жүргізу. Белсенді білім алушыларды ынталандыру. |
Интерактивті тақта; Оқулық
|
|
Оқыту (ұйымдастыру, өткізу) 30 мин. Жаңа материалды түсіндіру (тәжірибелік жұмыс) Пайғамбарлардың бес міндетті сипаты: Сыдық (шыншылдық) Пайғамбарлар әрқашан шындықты айтқан. Әманат (сенімділік) Олар – өте сенімді адамдар. Алла Тағаланың аманатын (уаһиды, үкімдерді) толық жеткізген. Таблиғ (жеткізу) Пайғамбарлар Алладан не бұйрық келсе, оны адамдарға дәлме-дәл жеткізген. Фәтәнат (ақылдылық, данышпандық) Пайғамбарлар – ерекше зерек, ақылды, дана адамдар. Исмәт (күнәсіздік) Пайғамбарлар үлкен күнә жасамайды. Алла Тағала оларды үлкен күнәдан қорғаған. |
Мұғалімнің іс-әрекеті:
Білім алушылардың іс-әрекеті: Сабаққа белсенді қатысу және мұғалімді мұқият тыңдау. Пайғамбарлық және пайғамбарларға иман туралы ұғымдарды меңгеруге талпыну. Топтық жұмысқа белсене араласу, өз үлесін қосу. Құндылықтарға құрметпен қарау (шыншылдық, сабыр, әділет, т.б.). |
Оқу материалы (кітап, суреттер, тақта, маркер); Видео/слайд (Пайғамбар жайлы көрсетілген);
|
|
Жаңа материалды бекіту 20 мин. |
Жаңа материалды бекіту Сұрақ-жауап ойыны (ауызша бекіту):
|
|
|
Бағалау кезеңі 10 мин.
|
Белсенділік пен тәжірибелік жұмыстағы нәтижелерді ескере отырып ауызша және 100 баллдық баға беру. |
|
|
Рефлексия 5 мин.
|
«Аяқта сөйлемді» әдісі |
|
|
Үй тапсырмасы 5 мин. Үй тапсырмасы туралы ақпараттандыру |
Пайғамбарлар сипаттарын жаттау |
|
Педагог: _________________ Наубет Ж.Р.
Колледж әдіскері:_________________ Сарсенбаева А.Ж.
шағым қалдыра аласыз


