|
Бөлім:5.4А |
Пайыз |
|
|
Педагогтің аты -жөні |
Жакипова Лаззат |
|
|
Күні: |
02.04.2026жыл |
|
|
Сынып:5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Санның пайызын және пайызы бойынша санды табу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.34берілгенсанныңпайызынтабу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
берілген санның пайызын табады; жай және ондық бөлшек, пайыз ұғымдарын біледі;
|
|
|
Бағалау критерийлері: |
Берілген санның пайызын есептейді |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақты кезең уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы. Ұйымдастыру кезеңі 2 минут |
Амандасу, оқушылардың көңіл күйін сұрау; Оқушыларды түгендеу. Үй жұмысын тексеру №1118 «Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік айы» «Еңбек-қуаныш,жалқаулық –айырылмас азап» Абай Құнанбайұлы |
Мұғаліммен амандасады. Оқушылардан кері байланыс |
Оқушылардың көңіл күйін және сабаққа дайындығына қалыптастырушы баға беру: «Жарайсыздар», т.б.с.с |
|
|
Сабақтың басы Алдыңғы білім 5 минут Жаңа сабақ 10 минут Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 5 минут 5 минут |
Сабақтың мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерімен таныстыру «Ой қозғау» Келесі сұрақтарға назар аударайық. 1.Берілген санның пайызын қалай табамыз? 2.Бөлшекті пайызбен қалай жазады? 3. Пайызды бөлшекпен қалай жазады? Жаңа сабақ.
Тапсырма -1. Жеке жұмыс.№1120.
Дескриптор: - өрнекті құрайды ; - берілген санның пайызын анықтайды; Тапсырма -2. Жеке жұмыс.№1124
Дескриптор: - өрнекті құрайды ; - берілген санның пайызын анықтайды; Тапсырма №3.Жұптық жұмыс.№11125
Дескриптор: - өрнекті құрайды ; - берілген санның пайызын анықтайды; Тапсырма №4.Топтық жұмыс.№1128
Дескриптор: - өрнекті құрайды ; - берілген санның пайызын анықтайды; Қосымша тапсырма.
|
Сабақ тақырыбы мен мақсатқа сәйкес ой қосу. Бағалау критерийлерімен танысу. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. 1. 2.Бөлшекті пайызбен беру үшін оны 100-ге көбейтіп, пайыз белгісін жазу керек. 3. Пайызды бөлшекпен жазу үшін пайыз белгісін алып, алдындағы санды 100-ге бөлу керек. Тапсырма №1.Шешуі: 1)15:100=0,15 58000*0,15=8700 58000 - 8700=49300 Жауабы:49300 т 2)15:100=0,15 62000*0,15=9300 62000 - 9300=52700 Жауабы:52700 т 3) 15:100=0,15 70000*0,15=10500 70000- 10500=59500 Жауабы:59500 т Тапсырма №2.Шешуі: 15:100=0,15 420*0,15=63 63*7=441 Жауабы:441 т үнемделді барлығынан Тапсырма №3.Шешуі: 75:100=0,75 6*0,75=4,5 6 + 4,5=10,5 S= 6*10,5=63
Жауабы:63 Тапсырма №4.Шешуі: 80:100=0,8 620*0,8=496 50:100=0,5 620*0,5=310 496+310=806 806-620=186 Жауабы:186 үйде ит те мысық та бар. |
Қалыптастырушы бағалаудың мадақтау түрі: Жарайсың ! Дұрыс айтасын ! Бағалау критерийлері: -Берілген санның пайызын есептейді
1.Бағалау баллы - өрнекті құрайды – 1 балл - берілген санның пайызын анықтайды – 1 балл - өрнекті құрайды – 1 балл - берілген санның пайызын анықтайды – 1 балл
2.Бағалау баллы - өрнекті құрайды – 1балл - берілген санның пайызын анықтайды – 1 балл
3.Бағалау баллы - өрнекті құрайды – 1 балл - берілген санның пайызын анықтайды – 1балл 4.Бағалау баллы - өрнекті құрайды – 1 балл - берілген санның пайызын анықтайды – 1балл
|
Оқулық Дәптер Оқулық Математика 5 сынып Т.Алдамұратова,Қ.Байшоланова,Е.Байшоланов |
|
Сабақтың соңы Сабақты қортындылау. 3 мин |
Сабақты қорытындылау. 1.Мұғалім оқушыларды бағалау; 2.Үйге тапсырма беру №1127. (121 бет)
3)Білім ағашы» әдісі бойынша |
Үйге берілген тапсырма бойынша сұрақ қояды. Бағалау критерийі бойынша оқушылар рефлексия жасайды. Берілген санның пайызынтабуды меңгергені туралы айтады. |
1)Дескрипторлар бойынша әр оқушы бағаланады. 2)Білім алушының жетістігі туралы пікір білдіру; 3)ЕБҚ білім алушылардың жетістігін айту |
Оқулық 121 бет |
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пайыз
Пайыз
|
Бөлім:5.4А |
Пайыз |
|
|
Педагогтің аты -жөні |
Жакипова Лаззат |
|
|
Күні: |
02.04.2026жыл |
|
|
Сынып:5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Санның пайызын және пайызы бойынша санды табу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.34берілгенсанныңпайызынтабу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
берілген санның пайызын табады; жай және ондық бөлшек, пайыз ұғымдарын біледі;
|
|
|
Бағалау критерийлері: |
Берілген санның пайызын есептейді |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақты кезең уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы. Ұйымдастыру кезеңі 2 минут |
Амандасу, оқушылардың көңіл күйін сұрау; Оқушыларды түгендеу. Үй жұмысын тексеру №1118 «Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік айы» «Еңбек-қуаныш,жалқаулық –айырылмас азап» Абай Құнанбайұлы |
Мұғаліммен амандасады. Оқушылардан кері байланыс |
Оқушылардың көңіл күйін және сабаққа дайындығына қалыптастырушы баға беру: «Жарайсыздар», т.б.с.с |
|
|
Сабақтың басы Алдыңғы білім 5 минут Жаңа сабақ 10 минут Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 5 минут 5 минут |
Сабақтың мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерімен таныстыру «Ой қозғау» Келесі сұрақтарға назар аударайық. 1.Берілген санның пайызын қалай табамыз? 2.Бөлшекті пайызбен қалай жазады? 3. Пайызды бөлшекпен қалай жазады? Жаңа сабақ.
Тапсырма -1. Жеке жұмыс.№1120.
Дескриптор: - өрнекті құрайды ; - берілген санның пайызын анықтайды; Тапсырма -2. Жеке жұмыс.№1124
Дескриптор: - өрнекті құрайды ; - берілген санның пайызын анықтайды; Тапсырма №3.Жұптық жұмыс.№11125
Дескриптор: - өрнекті құрайды ; - берілген санның пайызын анықтайды; Тапсырма №4.Топтық жұмыс.№1128
Дескриптор: - өрнекті құрайды ; - берілген санның пайызын анықтайды; Қосымша тапсырма.
|
Сабақ тақырыбы мен мақсатқа сәйкес ой қосу. Бағалау критерийлерімен танысу. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. 1. 2.Бөлшекті пайызбен беру үшін оны 100-ге көбейтіп, пайыз белгісін жазу керек. 3. Пайызды бөлшекпен жазу үшін пайыз белгісін алып, алдындағы санды 100-ге бөлу керек. Тапсырма №1.Шешуі: 1)15:100=0,15 58000*0,15=8700 58000 - 8700=49300 Жауабы:49300 т 2)15:100=0,15 62000*0,15=9300 62000 - 9300=52700 Жауабы:52700 т 3) 15:100=0,15 70000*0,15=10500 70000- 10500=59500 Жауабы:59500 т Тапсырма №2.Шешуі: 15:100=0,15 420*0,15=63 63*7=441 Жауабы:441 т үнемделді барлығынан Тапсырма №3.Шешуі: 75:100=0,75 6*0,75=4,5 6 + 4,5=10,5 S= 6*10,5=63
Жауабы:63 Тапсырма №4.Шешуі: 80:100=0,8 620*0,8=496 50:100=0,5 620*0,5=310 496+310=806 806-620=186 Жауабы:186 үйде ит те мысық та бар. |
Қалыптастырушы бағалаудың мадақтау түрі: Жарайсың ! Дұрыс айтасын ! Бағалау критерийлері: -Берілген санның пайызын есептейді
1.Бағалау баллы - өрнекті құрайды – 1 балл - берілген санның пайызын анықтайды – 1 балл - өрнекті құрайды – 1 балл - берілген санның пайызын анықтайды – 1 балл
2.Бағалау баллы - өрнекті құрайды – 1балл - берілген санның пайызын анықтайды – 1 балл
3.Бағалау баллы - өрнекті құрайды – 1 балл - берілген санның пайызын анықтайды – 1балл 4.Бағалау баллы - өрнекті құрайды – 1 балл - берілген санның пайызын анықтайды – 1балл
|
Оқулық Дәптер Оқулық Математика 5 сынып Т.Алдамұратова,Қ.Байшоланова,Е.Байшоланов |
|
Сабақтың соңы Сабақты қортындылау. 3 мин |
Сабақты қорытындылау. 1.Мұғалім оқушыларды бағалау; 2.Үйге тапсырма беру №1127. (121 бет)
3)Білім ағашы» әдісі бойынша |
Үйге берілген тапсырма бойынша сұрақ қояды. Бағалау критерийі бойынша оқушылар рефлексия жасайды. Берілген санның пайызынтабуды меңгергені туралы айтады. |
1)Дескрипторлар бойынша әр оқушы бағаланады. 2)Білім алушының жетістігі туралы пікір білдіру; 3)ЕБҚ білім алушылардың жетістігін айту |
Оқулық 121 бет |
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз






















