Тексерілді:
|
Білім беру ұйымының атауы |
«№18 жалпы білім беретін мектеп» КММ |
|
||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
||||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекіш Қ. |
|
||||||
|
Күні:18.04.2025 |
|
|
||||||
|
Сынып: 2 «В» |
Қатысушылар саны: 23 |
Қатыспағандар саны: |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№116 сабақ. Сын есім |
|
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.1.1-мұғалім көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/ әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу; 2.3.5.1- жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателіктерді мұғалімнің көмегімен түзету; |
|
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мұғалім көмегімен жеке суреттер арқылы шағын сипаттау мәтінін құрап жазады. Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателіктерді мұғалімнің көмегімен түзетеді. |
|
||||||
|
Құндылықтар: |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
||
|
Сабақтың басы
2 минут
5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Өз есіміне сипаттау сөзін қосып айту (мысалы, “Сабырлы Сәуле”, “Мейірімді Мәди”) – адамның өзін-өзі жағымды қырынан тануына, өзін жақсы қабылдауына көмектеседі. Бұл тәсіл өзін-өзі бағалауды арттырып, психологиялық ахуалды жақсартады. Өткенді қайталау. Үй тапсырмасы тексеру. Ой қозғау Тапсырма: Сұрақтарға жауап беру арқылы өткен тақырыптарға шолу жасау. Сабақ мақсатын айту. Бағалау туралы айту. |
Өз есіміне сипаттау сөзін қосып айтады. Сұрақтарға жауап береді.
Сабақ мақсатымен танысады. |
Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді- 1 балл |
|
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 15мин |
Мағынаны тану. Сын есім ережесін еске түсіру. Оқушылардан сұрау.
Ұжымдық жұмыс Тақтамен жұмыс Көркем жазу С с сандық 51-жаттығу . Өлеңді көшіріп жаз Анау өзен арқырап, Асқар таудан дүркіреп. Айдын жатыр жарқырап, Алды дала бір түлеп Сын есімдерді тап,оларға сұрақ қой. Сын есімнің қай сөз табымен байланысып тұрғанын айт. |
Ережені жатқа айтады.Мысалдар келтіреді. Көркем жазу жазады. Өлеңді көшіріп жазады Сын есімдер-анау,асқар. Сын есім зат есімдермен байланысып тұр. |
Дескриптор: Ережені жатқа айтып береді- 1 балл Өлеңді көшіріп жазады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б |
Оқулық Дәптер |
|
|
||
|
6 минут |
Топтық жұмыс: «Білгір топ» Ф/с тапсырмасы 52-жатығу Қима қағаздарға берілген тапсырмасын бірлесе орындайды. Суретке қарап,онда не бейнеленгенін айт.
|
Топпен бірлесе орындайды. |
Дескриптор: Сипаттау мәтін құрастырып жазады-1 балл Сын есімдердің астын сызады-1 балл |
Оқулық |
|
|
||
|
Сергіту сәті 2 минут |
Сергіту жаттығуын жасату |
Жаттығуды орындайды. |
Мадақтау сөздерді айту. |
|
|
|
||
|
6 минут |
Жұптық жұмыс 53-жаттығу Төменде берілген сөздерді тиісті сөз таптарына (зат есім, сын есім, етістік, сан есім т.б) ажыратып, кестеге бөліп жазыңдар. Күрек,шеге,жасыл,келу,піл,мөлдір,тұнық,маймыл, терең, жарық, қызыл, қою. балапан,таңқурай,үлкен, жүз. |
Сөздерді тиісті сөз таптарына ажыратып, кестеге бөліп жазады. Сын есімдерді айтады. |
Дескриптор: Сөздерді тиісті сөз таптарына ажыратып, кестеге бөліп жазады-1 балл Сын есімдерді айтады-1 балл |
Оқулық |
|
|
||
|
5 минут |
Жеке жұмыс 54-жаттығу Жаңылтпаштың қатесін түзеп, жатқа жазады. Үшкір тұмсық Сары шымшық Сордан ұшты Құрт шымшып. Сын есімдерді тап: Сын есімдер: үшкір,сары. |
Жаңылтпаштың қатесін түзеп,жазады |
Дескриптор: Жаңылтпаштың қатесін түзеп, жатқа жазады-1 балл Сын есімдерді табады-1 балл |
Оқулық Дәптер |
|
|
||
|
Сабақтың соңы 4 минут |
«Сұрақ-жауап» әдісі Сын есім дегеніміз не? Сын есім қандай сұрақтарға жауап береді? Сен өз досыңды қалай сипаттайсың? Үйге тапсырма Ереже жаттап келу Кері байланыс
|
Сұрақтарға жауап береді. Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды. |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. |
Тақта |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пәні: Қазақ тілі Тақырыбы: "Сын есім"
Пәні: Қазақ тілі Тақырыбы: "Сын есім"
Тексерілді:
|
Білім беру ұйымының атауы |
«№18 жалпы білім беретін мектеп» КММ |
|
||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
||||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекіш Қ. |
|
||||||
|
Күні:18.04.2025 |
|
|
||||||
|
Сынып: 2 «В» |
Қатысушылар саны: 23 |
Қатыспағандар саны: |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№116 сабақ. Сын есім |
|
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.1.1-мұғалім көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/ әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу; 2.3.5.1- жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателіктерді мұғалімнің көмегімен түзету; |
|
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мұғалім көмегімен жеке суреттер арқылы шағын сипаттау мәтінін құрап жазады. Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателіктерді мұғалімнің көмегімен түзетеді. |
|
||||||
|
Құндылықтар: |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
||
|
Сабақтың басы
2 минут
5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Өз есіміне сипаттау сөзін қосып айту (мысалы, “Сабырлы Сәуле”, “Мейірімді Мәди”) – адамның өзін-өзі жағымды қырынан тануына, өзін жақсы қабылдауына көмектеседі. Бұл тәсіл өзін-өзі бағалауды арттырып, психологиялық ахуалды жақсартады. Өткенді қайталау. Үй тапсырмасы тексеру. Ой қозғау Тапсырма: Сұрақтарға жауап беру арқылы өткен тақырыптарға шолу жасау. Сабақ мақсатын айту. Бағалау туралы айту. |
Өз есіміне сипаттау сөзін қосып айтады. Сұрақтарға жауап береді.
Сабақ мақсатымен танысады. |
Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді- 1 балл |
|
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 15мин |
Мағынаны тану. Сын есім ережесін еске түсіру. Оқушылардан сұрау.
Ұжымдық жұмыс Тақтамен жұмыс Көркем жазу С с сандық 51-жаттығу . Өлеңді көшіріп жаз Анау өзен арқырап, Асқар таудан дүркіреп. Айдын жатыр жарқырап, Алды дала бір түлеп Сын есімдерді тап,оларға сұрақ қой. Сын есімнің қай сөз табымен байланысып тұрғанын айт. |
Ережені жатқа айтады.Мысалдар келтіреді. Көркем жазу жазады. Өлеңді көшіріп жазады Сын есімдер-анау,асқар. Сын есім зат есімдермен байланысып тұр. |
Дескриптор: Ережені жатқа айтып береді- 1 балл Өлеңді көшіріп жазады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б |
Оқулық Дәптер |
|
|
||
|
6 минут |
Топтық жұмыс: «Білгір топ» Ф/с тапсырмасы 52-жатығу Қима қағаздарға берілген тапсырмасын бірлесе орындайды. Суретке қарап,онда не бейнеленгенін айт.
|
Топпен бірлесе орындайды. |
Дескриптор: Сипаттау мәтін құрастырып жазады-1 балл Сын есімдердің астын сызады-1 балл |
Оқулық |
|
|
||
|
Сергіту сәті 2 минут |
Сергіту жаттығуын жасату |
Жаттығуды орындайды. |
Мадақтау сөздерді айту. |
|
|
|
||
|
6 минут |
Жұптық жұмыс 53-жаттығу Төменде берілген сөздерді тиісті сөз таптарына (зат есім, сын есім, етістік, сан есім т.б) ажыратып, кестеге бөліп жазыңдар. Күрек,шеге,жасыл,келу,піл,мөлдір,тұнық,маймыл, терең, жарық, қызыл, қою. балапан,таңқурай,үлкен, жүз. |
Сөздерді тиісті сөз таптарына ажыратып, кестеге бөліп жазады. Сын есімдерді айтады. |
Дескриптор: Сөздерді тиісті сөз таптарына ажыратып, кестеге бөліп жазады-1 балл Сын есімдерді айтады-1 балл |
Оқулық |
|
|
||
|
5 минут |
Жеке жұмыс 54-жаттығу Жаңылтпаштың қатесін түзеп, жатқа жазады. Үшкір тұмсық Сары шымшық Сордан ұшты Құрт шымшып. Сын есімдерді тап: Сын есімдер: үшкір,сары. |
Жаңылтпаштың қатесін түзеп,жазады |
Дескриптор: Жаңылтпаштың қатесін түзеп, жатқа жазады-1 балл Сын есімдерді табады-1 балл |
Оқулық Дәптер |
|
|
||
|
Сабақтың соңы 4 минут |
«Сұрақ-жауап» әдісі Сын есім дегеніміз не? Сын есім қандай сұрақтарға жауап береді? Сен өз досыңды қалай сипаттайсың? Үйге тапсырма Ереже жаттап келу Кері байланыс
|
Сұрақтарға жауап береді. Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды. |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. |
Тақта |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз
















