Бекітемін :
|
Пән: Технология |
Мектеп: № 33 |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты- жөні: Г.Құлжанова |
|||||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны:0 |
||||
|
Сабақ тақырыбы: Папертоль әдісімен бұйым дайындау. |
||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
Папертоль әдісімен бұйым дайындай білу.Қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, сарамандық жұмысты орындау.Жұмыс нәтижелерін салыстыру және бағалау. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Папертоль әдісінің реттілігі мен қауіпсіздік ережелерін білу. |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Папертоль әдісімен жеңіл бұйымдарды орындай алады. |
||||||
|
Кейбір оқушылар: Осы әдіспен күрделі бұйымдарды өз бетінше ұқыпты орындай алады. |
||||||
|
Жетістік критерийлері |
Нұсқау карта бойынша сарамандық жұмысты орындайды.Көлемді ,сәнді,бағалы бұйым дайындай алады |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика және терминалогия: (papertole) Папертоль( арте-франчез, папье толе 3D декупаж) Скотч-скотч- Губка- |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Топтық және жұптық жұмыстарды орындау барысында достық қарым -қатынастарын орнату.Өзге ұлттардың мәдениеті мен өнерін үйрене отырып,керемет сәнді,құнды өнер туындыларын жасап шығару ,қажетімізге жарату. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
тарих,бейнелеу, |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
|||||
|
Алдыңғы білім |
Папертоль техникасы |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Сурет бейнеленген қағаз тілшелері арқылы екі топқа бөлінеді. |
«Ақ раушан» және «қызыл раушан»топтары |
||||
|
5 минут 5 минут 3 минут 5 минут 2 минут 7-8 минут 7+8 минут |
Өткен сабақты қайталау мақсатында «сермелген сауалдар» арқылы сұрау 1.Қағаз қашан және қайда пайда болды? 2.Қандай қажеттіліктен қағаз пайда болды? 3.Қағаздың түрлерін ата? 4.Қағаздан бұйым жасаудың қандай тәсілдерін білесіңдер? 5.Қағазды ширатып бұйым жасау қалай аталады? 6.«Квиллинг» қайда пайда болды және онымен кімдер айналысты? 7. Қағазды бүктеу арқылы бұйым жасау қалай аталады? 8. Ескі бұйымды жаңарту әдісін ата? Дұрыс жауаптарды көбелектер арқылы бағалаймын «Кинометафра» әдісі арқылы оқушыларға бейнематериал көрсету. Папертоль (papertole) немесе арте-франчез- жазықтық бетінде көлемді бейнелерді қағаздан қию арқылы жасалатын әдіс.Бұл әдіспен жасалған бұйымды тез түсіну оңай емес,адамды таң қалдыратын қызықты ,ғажайып жұмыс.Папертоль әдісі – қағаздан бұйым жасаудың Европадан Ресейге ,соңғы жылдары Қазақстанға келе бастаған ерекше қызықты әдістерінің бірі. Жоғарыда көрсетілген бейне жазбадан не түсіндіңдер? Көрсетілген бейне жазбадағы жұмыс қандай әдісті еске түсіреді? Қандай құрал-жабдықтар пайдаланылады? Бұл әдіс несімен қызықты? Жақсы жауапты мадақтау сөздермен бағалаймын. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын қосымша материалдар арқылы түсіндіремін. Сарамандық жұмыс Жеке жұмыс. Нұсқау карта таратылып беріледі. Әр топқа бір- бір сурет беріліп,сол суретерді жеке-жеке отырып қиып алады. Суреттің ұқыпты, талапқа сай қиылуына қарай бағалаймын. Жұптық жұмыс Қиылған суреттерге екеулеп отырып екі жақты скотчпен губка жапсырып немесе екі жақты қалың жапсырма арқылы дайындайды Жапсырмалаудың ұқыпты, талапқа сай орындалуына қарай бағалаймын. Сергіту сәті. «Қимылды тап» ойыны. Мақсаты: дене қимылын жасау, қағаз қиюға саусақтарын жаттықтыру. Нұсқаулық:Қағаздан қиылатын ою-өрнектердің түрлерін қимылмен көрсету,оқушылар қайталайды және бейнеленген өрнектің атын табады. Сыныпта жағымды ахуалды қалыптастыру. Топтық жұмыс Қиылған және артына скотч арқылы губка жапсырылған суреттерді ұқыптап қабаттай отырып, бұйымды құрастырады. Әр топ дайын болған өз жұмысын қорғап шығады. Әр топтың жұмыс шеберлігіне қарай бағалау. Бағалау критерийлері:
|
Фаомариннен ойып қиылған түрлі
түсті кіщі көбелектерді тақтаға
жапсырмалау https://r4---sn-bvvbax-2ime.googlevideo.com Бейне материал (керемет,тамаша, жарайсың,өте жақсы) Нұсқау карта. Қажетті құрал –жабдықтар:бірнеше дана суреттер,қайшы, фломастер,губка –жастықшалар,екіжақты скотч немесе қалың жапсырма. Көлемі орташа көбелектер арқылы бағалаймын.
«қызғалдақ», «құс қанат», «қошқар мүйіз» , «су»өрнегі Нұсқау карта Көлемі орташа көбелектер арқылы
Нұсқау карта Дайын бұйымды тақта алдында түсіндіріп, дәлелдеп, қорғайды. Үлкен көлемді көбелектер арқылы бағалау.
|
||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Кері байланыс жасау «Бір ауыз сөз» (ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым) |
Стикерлер |
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тескеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
Рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|
||||
|
Жалпы бағалау |
||||||
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Папертоль әдісімен бұйым дайындау
Бекітемін :
|
Пән: Технология |
Мектеп: № 33 |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты- жөні: Г.Құлжанова |
|||||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны:0 |
||||
|
Сабақ тақырыбы: Папертоль әдісімен бұйым дайындау. |
||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
Папертоль әдісімен бұйым дайындай білу.Қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, сарамандық жұмысты орындау.Жұмыс нәтижелерін салыстыру және бағалау. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Папертоль әдісінің реттілігі мен қауіпсіздік ережелерін білу. |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Папертоль әдісімен жеңіл бұйымдарды орындай алады. |
||||||
|
Кейбір оқушылар: Осы әдіспен күрделі бұйымдарды өз бетінше ұқыпты орындай алады. |
||||||
|
Жетістік критерийлері |
Нұсқау карта бойынша сарамандық жұмысты орындайды.Көлемді ,сәнді,бағалы бұйым дайындай алады |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика және терминалогия: (papertole) Папертоль( арте-франчез, папье толе 3D декупаж) Скотч-скотч- Губка- |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Топтық және жұптық жұмыстарды орындау барысында достық қарым -қатынастарын орнату.Өзге ұлттардың мәдениеті мен өнерін үйрене отырып,керемет сәнді,құнды өнер туындыларын жасап шығару ,қажетімізге жарату. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
тарих,бейнелеу, |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
|||||
|
Алдыңғы білім |
Папертоль техникасы |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Сурет бейнеленген қағаз тілшелері арқылы екі топқа бөлінеді. |
«Ақ раушан» және «қызыл раушан»топтары |
||||
|
5 минут 5 минут 3 минут 5 минут 2 минут 7-8 минут 7+8 минут |
Өткен сабақты қайталау мақсатында «сермелген сауалдар» арқылы сұрау 1.Қағаз қашан және қайда пайда болды? 2.Қандай қажеттіліктен қағаз пайда болды? 3.Қағаздың түрлерін ата? 4.Қағаздан бұйым жасаудың қандай тәсілдерін білесіңдер? 5.Қағазды ширатып бұйым жасау қалай аталады? 6.«Квиллинг» қайда пайда болды және онымен кімдер айналысты? 7. Қағазды бүктеу арқылы бұйым жасау қалай аталады? 8. Ескі бұйымды жаңарту әдісін ата? Дұрыс жауаптарды көбелектер арқылы бағалаймын «Кинометафра» әдісі арқылы оқушыларға бейнематериал көрсету. Папертоль (papertole) немесе арте-франчез- жазықтық бетінде көлемді бейнелерді қағаздан қию арқылы жасалатын әдіс.Бұл әдіспен жасалған бұйымды тез түсіну оңай емес,адамды таң қалдыратын қызықты ,ғажайып жұмыс.Папертоль әдісі – қағаздан бұйым жасаудың Европадан Ресейге ,соңғы жылдары Қазақстанға келе бастаған ерекше қызықты әдістерінің бірі. Жоғарыда көрсетілген бейне жазбадан не түсіндіңдер? Көрсетілген бейне жазбадағы жұмыс қандай әдісті еске түсіреді? Қандай құрал-жабдықтар пайдаланылады? Бұл әдіс несімен қызықты? Жақсы жауапты мадақтау сөздермен бағалаймын. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын қосымша материалдар арқылы түсіндіремін. Сарамандық жұмыс Жеке жұмыс. Нұсқау карта таратылып беріледі. Әр топқа бір- бір сурет беріліп,сол суретерді жеке-жеке отырып қиып алады. Суреттің ұқыпты, талапқа сай қиылуына қарай бағалаймын. Жұптық жұмыс Қиылған суреттерге екеулеп отырып екі жақты скотчпен губка жапсырып немесе екі жақты қалың жапсырма арқылы дайындайды Жапсырмалаудың ұқыпты, талапқа сай орындалуына қарай бағалаймын. Сергіту сәті. «Қимылды тап» ойыны. Мақсаты: дене қимылын жасау, қағаз қиюға саусақтарын жаттықтыру. Нұсқаулық:Қағаздан қиылатын ою-өрнектердің түрлерін қимылмен көрсету,оқушылар қайталайды және бейнеленген өрнектің атын табады. Сыныпта жағымды ахуалды қалыптастыру. Топтық жұмыс Қиылған және артына скотч арқылы губка жапсырылған суреттерді ұқыптап қабаттай отырып, бұйымды құрастырады. Әр топ дайын болған өз жұмысын қорғап шығады. Әр топтың жұмыс шеберлігіне қарай бағалау. Бағалау критерийлері:
|
Фаомариннен ойып қиылған түрлі
түсті кіщі көбелектерді тақтаға
жапсырмалау https://r4---sn-bvvbax-2ime.googlevideo.com Бейне материал (керемет,тамаша, жарайсың,өте жақсы) Нұсқау карта. Қажетті құрал –жабдықтар:бірнеше дана суреттер,қайшы, фломастер,губка –жастықшалар,екіжақты скотч немесе қалың жапсырма. Көлемі орташа көбелектер арқылы бағалаймын.
«қызғалдақ», «құс қанат», «қошқар мүйіз» , «су»өрнегі Нұсқау карта Көлемі орташа көбелектер арқылы
Нұсқау карта Дайын бұйымды тақта алдында түсіндіріп, дәлелдеп, қорғайды. Үлкен көлемді көбелектер арқылы бағалау.
|
||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Кері байланыс жасау «Бір ауыз сөз» (ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым) |
Стикерлер |
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тескеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
Рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|
||||
|
Жалпы бағалау |
||||||
|
||||||
шағым қалдыра аласыз





