Пернетақтамен танысу
|
Бөлімі |
III бөлім. Сөзбе- сөз (ортақ тақырыптар: «Менің мектебім», «Менің туған жерім») |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Пернетақтамен танысу |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты |
2.2.4.1 негізгі пернелердің атауын білу, қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: Мəтін жазу, теру құрылғылары қалай дамығындығы туралы əңгімелейді. Оқушылардың көбі үшін: Пернетақтаны пайдалану ережелерін біледі. Кейбір оқушылар үшін: Пернетақтадан спрайтты басқарады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Кіріспе |
-
Сабақ тақырыбын таныстырады. |
- Тыңдайды және сұрақтар қояды. |
Бағалау жоқ |
Пернетақта макеті |
|
Таныстыру |
-
Әр перненің қызметін көрсету үшін интерактивті тақтадағы пернетақта
макетін пайдаланады.
|
- Пернелердің атауын мұғаліммен бірге қайталайды. |
Қалыптастырушы |
Интерактивті тақта, пернетақта макеті |
|
Топтық
жұмыс |
-
Оқушыларды топтарға бөліп, әр топқа белгілі бір пернелердің
қызметін түсіндіруді тапсырады. |
-
Берілген пернелерді талқылап, әрқайсысының атауы мен қызметін
айтады. |
Топта бағалау |
Плакаттар, маркерлер |
|
Жұптық
жұмыс |
- Оқушыларға пернетақтадан негізгі пернелерді табуға арналған тапсырмалар береді. Мысалы: "Enter пернесін табыңыз".
|
- Жұптасып жұмыс істеп, берілген пернелерді табады. |
Қалыптастырушы |
Пернетақта |
|
Жеке
жұмыс |
- Оқушыларға жеке тапсырма береді: "Enter", "Space", "Backspace" пернелерін қолданып мәтін жазу. |
- Өз бетімен мәтін жазып, негізгі пернелерді қолданады. |
Өзін-өзі бағалау |
Қағаз, қалам |
|
Қорытынды |
-
Сабақты қорытады, негізгі пернелердің қызметін қайталайды.
|
- Өз пікірлерін айтып, сабақтан не үйренгендерін түсіндіреді. |
Ауызша бағалау |
Жоқ |
|
Үй тапсырмасы: |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пернетақтамен танысу
Пернетақтамен танысу
Пернетақтамен танысу
|
Бөлімі |
III бөлім. Сөзбе- сөз (ортақ тақырыптар: «Менің мектебім», «Менің туған жерім») |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Пернетақтамен танысу |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты |
2.2.4.1 негізгі пернелердің атауын білу, қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: Мəтін жазу, теру құрылғылары қалай дамығындығы туралы əңгімелейді. Оқушылардың көбі үшін: Пернетақтаны пайдалану ережелерін біледі. Кейбір оқушылар үшін: Пернетақтадан спрайтты басқарады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Кіріспе |
-
Сабақ тақырыбын таныстырады. |
- Тыңдайды және сұрақтар қояды. |
Бағалау жоқ |
Пернетақта макеті |
|
Таныстыру |
-
Әр перненің қызметін көрсету үшін интерактивті тақтадағы пернетақта
макетін пайдаланады.
|
- Пернелердің атауын мұғаліммен бірге қайталайды. |
Қалыптастырушы |
Интерактивті тақта, пернетақта макеті |
|
Топтық
жұмыс |
-
Оқушыларды топтарға бөліп, әр топқа белгілі бір пернелердің
қызметін түсіндіруді тапсырады. |
-
Берілген пернелерді талқылап, әрқайсысының атауы мен қызметін
айтады. |
Топта бағалау |
Плакаттар, маркерлер |
|
Жұптық
жұмыс |
- Оқушыларға пернетақтадан негізгі пернелерді табуға арналған тапсырмалар береді. Мысалы: "Enter пернесін табыңыз".
|
- Жұптасып жұмыс істеп, берілген пернелерді табады. |
Қалыптастырушы |
Пернетақта |
|
Жеке
жұмыс |
- Оқушыларға жеке тапсырма береді: "Enter", "Space", "Backspace" пернелерін қолданып мәтін жазу. |
- Өз бетімен мәтін жазып, негізгі пернелерді қолданады. |
Өзін-өзі бағалау |
Қағаз, қалам |
|
Қорытынды |
-
Сабақты қорытады, негізгі пернелердің қызметін қайталайды.
|
- Өз пікірлерін айтып, сабақтан не үйренгендерін түсіндіреді. |
Ауызша бағалау |
Жоқ |
|
Үй тапсырмасы: |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















