Келісілді:
Оқу ісінің орынбасары: Қамбаров Ә.Р.
|
Бөлім: |
Координаталық жазықтық |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Мәлік Гүлімай Мұқанбедуллақызы |
|||||
|
Күні: |
29.02 |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: 14 (ЕБҚ-1) |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Перпендикуляр түзулер және кесінділер. Параллель түзулер. Параллель кесінділер. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1параллель, қиылысатын, перпендикуляр түзулердің анықтамаларын білу; 6.3.2.2параллель, перпендикуляр түзулер мен кесінділерді ажырату; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
- қиылысатын, перпендикуляр, параллель түзулерді ажыратады; -қиылысатын, перпендикуляр, параллель түзулердің анықтамаларын есеп шығаруда қолданады. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 минут |
- амандасу; - оқушыларды түгендеу; - үй тапсырмасын тексеру: - топқа бөлу «Qazmath» бағдарламасы арқылы. Сергіту сәті « Математикалық тілек» |
- амандасу; - жинақталу, оқулықтарын дайындау; - топ бойынша орналасу. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы». |
6 сынып оқулығы. 2- бөлім. |
||
|
Сабақтың ортасы: 7 минут 4 минут 6 минут 8 минут 8 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру «Геогебра» бағдарламасы арқылы. Жаңа тақырыпқа байланысты сұрақтар қою. Тапсырма №1: (Жұптық) Әдіс: «Жұптас» Оқулықтан: №1058 Тапсырма №2: (Жұптық) Әдіс: «Жұптас» Оқулықтан: №1060 ЕБҚ: Жұмыс дәптерімен жұмыс Тапсырма №3(Жеке) Әдіс: «Жеңімпаз» Оқулықтан: А деңгейі: 1061 В деңгейі: 1068 (Геогебра бағдарламасы арқылы көрсету) Тапсырма №4: Топтық « Өмірден алынған есеп» Арман мен Айша бір ауылда тұрады, бірақ әртүрлі көшелерде. Көшелердің арақашықтығы 15 метр. Арманның үйі суретте С нүктесімен, Айшаның үйі Ғ нүктесімен белгіленген. CD= BF. DE= AB. 1 сұрақ: Арман Айшаға бару үшін неше метр жол жүру қажет? 2 сұрақ: АВЕК тіктөртбұрышының ауданы қанша? 3 сұрақ: параллель кесінділерді анықта Қосымша тапсырма: №1064 |
Сұрақтарға жауап береді. Берілген есептерді шығарып, тақтада бөліседі. Есеп мазмұны бойынша жұбымен талқылау арқылы сызба сызады Есептің шарты бойынша сызба жұмыстарын жүргізеді. Функционалды сауаттылық тапсырмасын тобымен бірге орындай |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы».
Дескриптор: -квадраттың (тіктөртбұрыштың) параллель қабырғаларын анықтайды; -параллель кесінділерді белгіленуімен жазады Дескриптор:
Дескриптор: 1061 -берілген сызбаны көшіріп сызады; - А және В нүктесінен перпендикуляр жүргізеді; - к және l түзулерінің орналасуын анықтайды. Дескриптор: 1068
Дескриптор:
|
https://www.geogebra.org/geometry?lang=ru 6 сынып оқулығы. 2- бөлім. 6 сынып оқулығы. 2- бөлім. 6 сынып оқулығы. 2- бөлім. |
||
|
Сабақтың соңы: 5 минут |
Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек» Үйге тапсырма: 1069 |
Сабақта ұнаған екі сәтті және келесі сабаққа деген ұсынысын айтады. |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Перпендикуляр түзулер және кесінділер. Параллель түзулер. Параллель кесінділер.
Перпендикуляр түзулер және кесінділер. Параллель түзулер. Параллель кесінділер.
Келісілді:
Оқу ісінің орынбасары: Қамбаров Ә.Р.
|
Бөлім: |
Координаталық жазықтық |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Мәлік Гүлімай Мұқанбедуллақызы |
|||||
|
Күні: |
29.02 |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: 14 (ЕБҚ-1) |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Перпендикуляр түзулер және кесінділер. Параллель түзулер. Параллель кесінділер. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1параллель, қиылысатын, перпендикуляр түзулердің анықтамаларын білу; 6.3.2.2параллель, перпендикуляр түзулер мен кесінділерді ажырату; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
- қиылысатын, перпендикуляр, параллель түзулерді ажыратады; -қиылысатын, перпендикуляр, параллель түзулердің анықтамаларын есеп шығаруда қолданады. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 минут |
- амандасу; - оқушыларды түгендеу; - үй тапсырмасын тексеру: - топқа бөлу «Qazmath» бағдарламасы арқылы. Сергіту сәті « Математикалық тілек» |
- амандасу; - жинақталу, оқулықтарын дайындау; - топ бойынша орналасу. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы». |
6 сынып оқулығы. 2- бөлім. |
||
|
Сабақтың ортасы: 7 минут 4 минут 6 минут 8 минут 8 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру «Геогебра» бағдарламасы арқылы. Жаңа тақырыпқа байланысты сұрақтар қою. Тапсырма №1: (Жұптық) Әдіс: «Жұптас» Оқулықтан: №1058 Тапсырма №2: (Жұптық) Әдіс: «Жұптас» Оқулықтан: №1060 ЕБҚ: Жұмыс дәптерімен жұмыс Тапсырма №3(Жеке) Әдіс: «Жеңімпаз» Оқулықтан: А деңгейі: 1061 В деңгейі: 1068 (Геогебра бағдарламасы арқылы көрсету) Тапсырма №4: Топтық « Өмірден алынған есеп» Арман мен Айша бір ауылда тұрады, бірақ әртүрлі көшелерде. Көшелердің арақашықтығы 15 метр. Арманның үйі суретте С нүктесімен, Айшаның үйі Ғ нүктесімен белгіленген. CD= BF. DE= AB. 1 сұрақ: Арман Айшаға бару үшін неше метр жол жүру қажет? 2 сұрақ: АВЕК тіктөртбұрышының ауданы қанша? 3 сұрақ: параллель кесінділерді анықта Қосымша тапсырма: №1064 |
Сұрақтарға жауап береді. Берілген есептерді шығарып, тақтада бөліседі. Есеп мазмұны бойынша жұбымен талқылау арқылы сызба сызады Есептің шарты бойынша сызба жұмыстарын жүргізеді. Функционалды сауаттылық тапсырмасын тобымен бірге орындай |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы».
Дескриптор: -квадраттың (тіктөртбұрыштың) параллель қабырғаларын анықтайды; -параллель кесінділерді белгіленуімен жазады Дескриптор:
Дескриптор: 1061 -берілген сызбаны көшіріп сызады; - А және В нүктесінен перпендикуляр жүргізеді; - к және l түзулерінің орналасуын анықтайды. Дескриптор: 1068
Дескриптор:
|
https://www.geogebra.org/geometry?lang=ru 6 сынып оқулығы. 2- бөлім. 6 сынып оқулығы. 2- бөлім. 6 сынып оқулығы. 2- бөлім. |
||
|
Сабақтың соңы: 5 минут |
Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек» Үйге тапсырма: 1069 |
Сабақта ұнаған екі сәтті және келесі сабаққа деген ұсынысын айтады. |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз













