|
Мектеп: |
Ж. Молдағалиев атындағы №2 ЖОББМ, А.Тайманов атындағы №34 МГ |
||||||
|
Күні: 12.03.2024ж |
Педагогтің аты-жөні: Кабиева А.Г, Жәшім Н.Б. |
||||||
|
Сынып: 7 «Б» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатысқан оқушы саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Перпендикуляр түзулер. Перпендикуляр, көлбеу және оның проекциясы |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.8Перпендикуляр, көлбеу және көлбеудің проекциясы ұғымдарын меңгеру; 7.1.2.9 нүктеден түзуге түсірілген перпендикулярдың біреу ғана болуы туралы теореманы дәлелдеу және қолдану; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Перпендикуляр, көлбеу және көлбеудің проекциясы ұғымдарын біледі; Нүктеден түзуге түсірілген перпендикулярдың біреу ғана болуы туралы теореманы дәлелдейді және қолданады; |
||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ -Уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
||
|
Басы 1 минут
5 минут
3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, топқа бөлу, сыныптағы оқушыларды түгендеп, сабаққа даярлықтарын анықтау. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Үй тапсырмасын тексеру №14.10 Есте сақтаудың ең тиімді тәсілі-өткенді қайталау. Қайталау сұрақтары: Wordwall платформасы арқылы сәйкестендіру тапсырмалары
https://wordwall.net/ru/resource/69740403 Cабақ тақырыбын анықтап, мақсатымен таныстыру. |
3 топқа бөлініп отырады. Үй тапсырмасын көршілерімен алмасып тексереді. Оқушылар шығару жолының бірнеше тәсілін ұсына алады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
2 балл 1 балл «Бәйге» бағалау әдісі арқылы оқушы өзін бағалайды. |
https://wordwall.net/ru/resource/69740403 |
|
||
|
Ортасы 10минут
7 минут
7 минут
|
Сабақтың тақырыбы: Перпендикуляр түзулер. Перпендикуляр, көлбеу және оның проекциясы (есептер шығару. 1.«Елші» әдісі арқылы тапсырмаларды орындап, бір оқушы басқа топқа барып, өз есебін дәлелдейді. Берілген нүктеден түзуге жүргізілген екі көлбеудің қайсысы үлкен болса, сол көлбеудің проекциясы да үлкен болатынын дәлелдеңіз. Дескриптор:
2. «Жұптық тапсырма» әдісі арқылы берілген тапсырманы орындайды, келесі жұптар тексереді. Үй шатырының биіктігін табыңыз.
Дескриптор:
3.
«Жеке жұмыс» Дескриптор: Сыртқы бұрыш арқылы ішкі бұрышты табады Үшбұрыштың белгісіз үшінші бұрышын табады Тікбұрышты үшбұрыштың қасиетін қолданады Теңдеу құрады Белгісіз қабырғаларын есептейді Жауабын жазады. |
Топпен тапсырманы орындайды.
Дәптерге жазады. Екі оқушы бірігіп орындайды, келесі қасындағы жүп тексереді, осылай жалғаса береді.
Дәптерге жазады. Бір оқушы тақтаға шығарады.
|
3 балл Топ басшысы бағалайды. (смайлик әдісі)
1 балл «Қоржын» әдісі арқылы бағалайды.
2 балл «Медаль» әдісі арқылы бағаланады.
|
Оқулық, youtube, smk.edu.kz
|
|
||
|
Сабақтың соңы
5 минут
3 минут
1 минут
3 минут |
5. «Боулинг» әдісі Оқушылар өтілген тақырыпты бекіту мақсатында тапсырмаларды боулинг әдісі арқылы орындайды.
6. Рефлексия «Padlet» тақтасында сабақтан алған әсерлерін жазу.
7. Үйге тапсырма беру.
8. Бағалау. Топ басшысы «Бәйге» бағалау әдісі бойынша таныстырады.
Бүгінгі сабағымыздың мақсатына жету үшін бірге жұмыс атқарғандарыңызға рахмет! |
«Боулинг» ойынын ойнай отырып, сұрақтарға жауап береді.
О Үйге
есептерді шығарады. Топ басшысы оқущылардың жинаған балымен таныстыралы. |
1 балл |
https://view.genial.ly/65edf3b1b4108300141cb6c6/interactive-content-bowling-quiz
https://padlet.com/zhashimn1/7-cch5vrvkf4n6fp0f
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Перпендикуляр түзулер. Перпендикуляр, көлбеу және оның проекциясы
Перпендикуляр түзулер. Перпендикуляр, көлбеу және оның проекциясы
|
Мектеп: |
Ж. Молдағалиев атындағы №2 ЖОББМ, А.Тайманов атындағы №34 МГ |
||||||
|
Күні: 12.03.2024ж |
Педагогтің аты-жөні: Кабиева А.Г, Жәшім Н.Б. |
||||||
|
Сынып: 7 «Б» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатысқан оқушы саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Перпендикуляр түзулер. Перпендикуляр, көлбеу және оның проекциясы |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.8Перпендикуляр, көлбеу және көлбеудің проекциясы ұғымдарын меңгеру; 7.1.2.9 нүктеден түзуге түсірілген перпендикулярдың біреу ғана болуы туралы теореманы дәлелдеу және қолдану; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Перпендикуляр, көлбеу және көлбеудің проекциясы ұғымдарын біледі; Нүктеден түзуге түсірілген перпендикулярдың біреу ғана болуы туралы теореманы дәлелдейді және қолданады; |
||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ -Уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
||
|
Басы 1 минут
5 минут
3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, топқа бөлу, сыныптағы оқушыларды түгендеп, сабаққа даярлықтарын анықтау. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Үй тапсырмасын тексеру №14.10 Есте сақтаудың ең тиімді тәсілі-өткенді қайталау. Қайталау сұрақтары: Wordwall платформасы арқылы сәйкестендіру тапсырмалары
https://wordwall.net/ru/resource/69740403 Cабақ тақырыбын анықтап, мақсатымен таныстыру. |
3 топқа бөлініп отырады. Үй тапсырмасын көршілерімен алмасып тексереді. Оқушылар шығару жолының бірнеше тәсілін ұсына алады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
2 балл 1 балл «Бәйге» бағалау әдісі арқылы оқушы өзін бағалайды. |
https://wordwall.net/ru/resource/69740403 |
|
||
|
Ортасы 10минут
7 минут
7 минут
|
Сабақтың тақырыбы: Перпендикуляр түзулер. Перпендикуляр, көлбеу және оның проекциясы (есептер шығару. 1.«Елші» әдісі арқылы тапсырмаларды орындап, бір оқушы басқа топқа барып, өз есебін дәлелдейді. Берілген нүктеден түзуге жүргізілген екі көлбеудің қайсысы үлкен болса, сол көлбеудің проекциясы да үлкен болатынын дәлелдеңіз. Дескриптор:
2. «Жұптық тапсырма» әдісі арқылы берілген тапсырманы орындайды, келесі жұптар тексереді. Үй шатырының биіктігін табыңыз.
Дескриптор:
3.
«Жеке жұмыс» Дескриптор: Сыртқы бұрыш арқылы ішкі бұрышты табады Үшбұрыштың белгісіз үшінші бұрышын табады Тікбұрышты үшбұрыштың қасиетін қолданады Теңдеу құрады Белгісіз қабырғаларын есептейді Жауабын жазады. |
Топпен тапсырманы орындайды.
Дәптерге жазады. Екі оқушы бірігіп орындайды, келесі қасындағы жүп тексереді, осылай жалғаса береді.
Дәптерге жазады. Бір оқушы тақтаға шығарады.
|
3 балл Топ басшысы бағалайды. (смайлик әдісі)
1 балл «Қоржын» әдісі арқылы бағалайды.
2 балл «Медаль» әдісі арқылы бағаланады.
|
Оқулық, youtube, smk.edu.kz
|
|
||
|
Сабақтың соңы
5 минут
3 минут
1 минут
3 минут |
5. «Боулинг» әдісі Оқушылар өтілген тақырыпты бекіту мақсатында тапсырмаларды боулинг әдісі арқылы орындайды.
6. Рефлексия «Padlet» тақтасында сабақтан алған әсерлерін жазу.
7. Үйге тапсырма беру.
8. Бағалау. Топ басшысы «Бәйге» бағалау әдісі бойынша таныстырады.
Бүгінгі сабағымыздың мақсатына жету үшін бірге жұмыс атқарғандарыңызға рахмет! |
«Боулинг» ойынын ойнай отырып, сұрақтарға жауап береді.
О Үйге
есептерді шығарады. Топ басшысы оқущылардың жинаған балымен таныстыралы. |
1 балл |
https://view.genial.ly/65edf3b1b4108300141cb6c6/interactive-content-bowling-quiz
https://padlet.com/zhashimn1/7-cch5vrvkf4n6fp0f
|
|
||
шағым қалдыра аласыз

















