2024-2025 оқу жылына арналған
Қысқа мерзімді сабақ жоспарларын жүктеп алғыңыз келеді ме?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен жасалған
Материалдар / Пирамида жазбасы. Пирамиданың және қиық пирамиданың бетінің ауданы. 11 сынып

Пирамида жазбасы. Пирамиданың және қиық пирамиданың бетінің ауданы. 11 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
«Пирамида» ұғымын, оның негізгі қасиеттерін есеп шығаруда пайдалана білу; Пирамиданың түрлерінің жазбасын қарастыру; Формулаларды қолданып, пирамиданың бетерінің аудандарын табуды үйрену.
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Сыныбы 11

Күні 19.10.17 ж

Пәні: геометрия

Сабақтың тақырыбы

Пирамида жазбасы. Пирамиданың және қиық пирамиданың бетінің ауданы.

Мақсаты


«Пирамида» ұғымын, оның негізгі қасиеттерін есеп шығаруда пайдалана білу; Пирамиданың түрлерінің жазбасын қарастыру;

Формулаларды қолданып, пирамиданың бетерінің аудандарын табуды үйрену.

Күтілетін нәтижелер


Пирамиданың анықтамасы және жалпы қасиеттерін біледі. Есептер шығару кезінде формулаларды қолданып, пирамиданың бетерінің аудандарын табады.

Керекті жабдықтар

Интерактивті тақта, оқулық, үлестірме қағаздар.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Диалогтік әдіс, постер қорғау, сыни тұрғысынан ойлау

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

2 мин



4 мин



-Оқушылармен амандасады

-Сабаққа қатыстарын тексереді

-Үй тапсырмасын тексереді.

- Үш топқа үш түрлі тапсырма беремін:

І топ: Призма тақырыбына шағын постер жасату

ІІ топ: Параллелепипед тақырыбына шағын постер жасату

ІІІ топ: пирамида тақырыбына шағын постер жасату

-Амандасады

-кезекші оқушылардың сабаққа қатыстары туралы хабарлама жасайды

- Берілген тапсырманы орындайды.

Тұсаукесер

1 мин

Тақырыпты хабарлайды.

Табыс критерийлерін құрады.

Негізгі бөлім


10 мин


15 мин


Тақырыпты түсіндіреді, мысалдар көрсетеді.


Сабақты бекіту мақсатында есептер орындатады.

11, №12, №13,№14

Мысалдарды орындайды.



Берілген есептерді орындайды.

.

Қорытынды

4 мин


Сөйлемді жалғастыру.


Сұрақтар:

1) Пирамида деп қандай фигураны атайды?

2) Пирамиданың элементтерін атаңдар?

3) Дұрыс пирамида деп қандай пирамиданы айтады?

4) Пирамиданың апофемасы дегеніміз не?

Интерактивті тақтадан шыққан сөздердің жалғасы табады.

Жаңа сабақты бекітуге арналған сұрақтарға қолдарын көтеріп жауап береді.

Бағалау

2 мин

Белсенді оқушыларды сай бағалайды.

Топ мүшелері сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды айтады.

Үйге тапсырма

1 мин

20


Рефлексия

1 мин

«Бас бармақ» рефлексиясы

Тақырыпты түсінгендері бойынша бас бармақтарын көрсетеді.

Жоғары – барлығын түсіндім

Ортада – орташа түсіндім

Төмен – түсінбедім


13 Қараша 2018
2424
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі