|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Пп дыбысы мен әрпі |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
1.1.2.1. көмекші құралдар (тірек сызба,сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау 1.3.6.1. жазу жолын,жоларалықты, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап,әріп элементтерін,әріптердің бір – бірімен байланысын көркем жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көмекші құралдар арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау жазу жолын,жоларалықты, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап,әріп элементтерін,әріптердің бір – бірімен байланысын көркем жазу; |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады Мен өзіме сәттілік тілеймін! Мен саған сәттілік тілеймін! Біз барлығына сәттілік тілейміз! Сәттілік тілеу арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып алады; Оқушылар топтарға бөлінеді: 1 - топ «Әріптер» 2 – топ «Дыбыстар» 3 – топ «Сөздер» Балалар, біз әріптер әлеміндегі саяхатымызды жалғастырамыз; Бүгінгі біздің саяхат – «Қазына» аралына болмақ; Қазына аралындағы ерекше сыйлықтарды көріп,өзімізге де әртүрлі сыйларды ала келейік; (оқушылар картаға өткен жолдарын белгілеп отырады) 1 – тапсырма (жеке жұмыс) «Жылдам тап» Бөлме ішіндегі жасырылған қазыналарды тауып, сандықшаға салады; Берілген сөздерді қатесіз оқыңдар:
Жарайсыңдар! (қолдарындағы картаға белгі қояды)
Сабақтың мақсаты: Көмекші құралдар арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау; жазу жолын,жоларалықты, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап,әріп элементтерін,әріптердің бір – бірімен байланысын көркем жазу; 1 – тапсырма Берілген сөздерді буынға бөл: «Қазына аралы»
Жарайсыңдар! (картаға белгі қою) 2 – тапсырма Берілген мәтінді қатесіз оқыңдар (оқулықпен жұмыс) Доп ойнау Мек – теп – те спорт а – ла – ңы бар. Са – бақ – тан соң доп ой – на – дық. Ос- пан ша – бу -ыл-ышы, Та – лап қақ – па – шы бол – ды. Мен доп – ты қақ – па – ға дәл – деп соқ – тым. Тамаша! (картаға белгі қояды) 3 – тапсырма (дәптермен, тақтамен жұмыс) Берілген сөзді дәптерге көркем жазумен жазыңдар Партаңды таза ұста. - Берілген сөйлемдегі дауысты дыбыстардың астын қызыл қарандашпен, дауыссыз дыбыстардың астын көк қарандашпен сызыңдар; (картаға белгі қояды) СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма (топтық жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау - диалог Берілген суреттерге қарап отырып, шағын сюжетті әңгімелер құрастырып айтады; Берліген суреттерден шағын ауызша әңгіме құрастыру (Пп дыбысы мен әрпі бар болуы керек) сюжетті баяндау,өз беттерінші оқиға құру;
(картаға белгі қояды) 5 – тапсырма «Кемемен саяхат» 1) Дыбыс дегеніміз не? ( Дыбысты айтамыз және естиміз.) 2) Дыбыстар нешеге бөлінеді? (дауысты, дауыссыз) 3) Қазақ тілінде неше дыбыс бар? ( Қазақ тілінде 37 дыбыс, 42 әріп бар) 4) Әріп пен дыбыстың қандай айырмашылығы бар? (әріпті жазамыз, дыбысты естиміз) 5) «Пп» қандай дыбыс? (дауыссыз дыбыс) 6) Сөйлем неден құралады? (сөйлем сөзден құралады) 7) «Пп»дыбысынан басталатын 3 сөз айт Жарайсыңдар, балалар! Бүгін біз саяхатымыздың ең соңғы нүктесі білім қазынасын келдік! «Қазына сандығы» әдісі арқылы кері байланыс береді злюпмПерді қатесіз оқы: +------------------------------------------------------------------- |
Амандасады Сәттілік тілей отырып, сабаққа дайындығын тексереді Өздерінің карталарын алады Берілген сөздерді қатесіз оқиды Суреттерге қарап атауларын айтады Видео тамашалайды Сабақ мақсатымен танысады Сөздерді ьуынға бөліп оқиды Оқулықтағы мәтінді қатесіз оқиды Сөздерді қатесіз жазады Дауысты дыбыстарды көкпен, дауыссыз дабыстарды қызықлмен белгілейді Суреттер бойынша әігңме құрастырады «Пп» дыбысы мен әрпі болуы керек Қортынды сұрақтарға жауап береді Кері байланыс береді |
Оқушылар ынталандыру
ретінде гауһар тастар алып
отырады Дескриптор: Берілген сөздерді қатесіз
оқиды; Дескриптор: Берілген сөздерді қатесіз буынға бөліп оқиды; ҚБ: Дескриптор: Оқулықта берліген мәтінді қатесіз оқиды: ҚБ: Дескриптор: Сөйлемді қатесіз көшіріп жазады; ҚБ: Дескриптор: Берілген суреттер бойынша мәтін құрастырады, «Пп» әріпінен басталатын сөздер болады; ҚБ: Дескриптор: Қортынды сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: |
Слайд Сандықтар Гауһар тастар
- https://youtu.be/JDF-S35CeuY?si=P8jDVWfB0zCuMJ8D Оқулық Дәптер
Презентациялық ойын Сандық пен тиындар |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пп дыбысы мен әрпі 1 сынып
Пп дыбысы мен әрпі 1 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Пп дыбысы мен әрпі |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
1.1.2.1. көмекші құралдар (тірек сызба,сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау 1.3.6.1. жазу жолын,жоларалықты, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап,әріп элементтерін,әріптердің бір – бірімен байланысын көркем жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көмекші құралдар арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау жазу жолын,жоларалықты, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап,әріп элементтерін,әріптердің бір – бірімен байланысын көркем жазу; |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады Мен өзіме сәттілік тілеймін! Мен саған сәттілік тілеймін! Біз барлығына сәттілік тілейміз! Сәттілік тілеу арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып алады; Оқушылар топтарға бөлінеді: 1 - топ «Әріптер» 2 – топ «Дыбыстар» 3 – топ «Сөздер» Балалар, біз әріптер әлеміндегі саяхатымызды жалғастырамыз; Бүгінгі біздің саяхат – «Қазына» аралына болмақ; Қазына аралындағы ерекше сыйлықтарды көріп,өзімізге де әртүрлі сыйларды ала келейік; (оқушылар картаға өткен жолдарын белгілеп отырады) 1 – тапсырма (жеке жұмыс) «Жылдам тап» Бөлме ішіндегі жасырылған қазыналарды тауып, сандықшаға салады; Берілген сөздерді қатесіз оқыңдар:
Жарайсыңдар! (қолдарындағы картаға белгі қояды)
Сабақтың мақсаты: Көмекші құралдар арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау; жазу жолын,жоларалықты, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап,әріп элементтерін,әріптердің бір – бірімен байланысын көркем жазу; 1 – тапсырма Берілген сөздерді буынға бөл: «Қазына аралы»
Жарайсыңдар! (картаға белгі қою) 2 – тапсырма Берілген мәтінді қатесіз оқыңдар (оқулықпен жұмыс) Доп ойнау Мек – теп – те спорт а – ла – ңы бар. Са – бақ – тан соң доп ой – на – дық. Ос- пан ша – бу -ыл-ышы, Та – лап қақ – па – шы бол – ды. Мен доп – ты қақ – па – ға дәл – деп соқ – тым. Тамаша! (картаға белгі қояды) 3 – тапсырма (дәптермен, тақтамен жұмыс) Берілген сөзді дәптерге көркем жазумен жазыңдар Партаңды таза ұста. - Берілген сөйлемдегі дауысты дыбыстардың астын қызыл қарандашпен, дауыссыз дыбыстардың астын көк қарандашпен сызыңдар; (картаға белгі қояды) СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма (топтық жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау - диалог Берілген суреттерге қарап отырып, шағын сюжетті әңгімелер құрастырып айтады; Берліген суреттерден шағын ауызша әңгіме құрастыру (Пп дыбысы мен әрпі бар болуы керек) сюжетті баяндау,өз беттерінші оқиға құру;
(картаға белгі қояды) 5 – тапсырма «Кемемен саяхат» 1) Дыбыс дегеніміз не? ( Дыбысты айтамыз және естиміз.) 2) Дыбыстар нешеге бөлінеді? (дауысты, дауыссыз) 3) Қазақ тілінде неше дыбыс бар? ( Қазақ тілінде 37 дыбыс, 42 әріп бар) 4) Әріп пен дыбыстың қандай айырмашылығы бар? (әріпті жазамыз, дыбысты естиміз) 5) «Пп» қандай дыбыс? (дауыссыз дыбыс) 6) Сөйлем неден құралады? (сөйлем сөзден құралады) 7) «Пп»дыбысынан басталатын 3 сөз айт Жарайсыңдар, балалар! Бүгін біз саяхатымыздың ең соңғы нүктесі білім қазынасын келдік! «Қазына сандығы» әдісі арқылы кері байланыс береді злюпмПерді қатесіз оқы: +------------------------------------------------------------------- |
Амандасады Сәттілік тілей отырып, сабаққа дайындығын тексереді Өздерінің карталарын алады Берілген сөздерді қатесіз оқиды Суреттерге қарап атауларын айтады Видео тамашалайды Сабақ мақсатымен танысады Сөздерді ьуынға бөліп оқиды Оқулықтағы мәтінді қатесіз оқиды Сөздерді қатесіз жазады Дауысты дыбыстарды көкпен, дауыссыз дабыстарды қызықлмен белгілейді Суреттер бойынша әігңме құрастырады «Пп» дыбысы мен әрпі болуы керек Қортынды сұрақтарға жауап береді Кері байланыс береді |
Оқушылар ынталандыру
ретінде гауһар тастар алып
отырады Дескриптор: Берілген сөздерді қатесіз
оқиды; Дескриптор: Берілген сөздерді қатесіз буынға бөліп оқиды; ҚБ: Дескриптор: Оқулықта берліген мәтінді қатесіз оқиды: ҚБ: Дескриптор: Сөйлемді қатесіз көшіріп жазады; ҚБ: Дескриптор: Берілген суреттер бойынша мәтін құрастырады, «Пп» әріпінен басталатын сөздер болады; ҚБ: Дескриптор: Қортынды сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: |
Слайд Сандықтар Гауһар тастар
- https://youtu.be/JDF-S35CeuY?si=P8jDVWfB0zCuMJ8D Оқулық Дәптер
Презентациялық ойын Сандық пен тиындар |
||
шағым қалдыра аласыз























