Материалдар / Практикалық жұмыс 5сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Практикалық жұмыс 5сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
информатика пәнінен пайт жұмыс істеуге арналған жаттығулар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Қазан 2020
1796
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәні Информатика

Күні

Сынып 7

Сабақтың тақырыбы

Фигураларды салу. Практикалық жұмыс

Жалпы

мақсаты

  • Inkscape бағдарламасы арқылы фигураларды салып үйрену;

Күтілетін

нәтиже


  • Inkscape бағдарламасының теориясын тәжірибемен ұштастырады;

  • Inkscape бағдарламасында фигураларды сала алады;

  • Paint графикалық редакторында фигуралар салумен салыстырады;

Дереккөздер және жабдықтар

интерактиті тақта, топқа бөлу, ноутбуктер, ашық журнал, бағалау шәкілі

Сабақ барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Тапсырмалар


- Суретпен байланысты тілек

- топқа бөлу; 5 минут

- сабақ барысымен таныстыру; (мақсаты, нәтижесі, бағалау шәкілімен таныстырып өтемін) 3 минут

- үй тапсырмасын сұрау; 10 минут

- Оқушыларды жаңа сабаққа кіріктіру; (практикалық жұмыс) 15 минут

- Сабақты бекіту; (paint бағдарламасымен салыстыру) 2 минут

1. Сіздер қандай графикалық бағдарламамен жұмыс жасадыңыздар?

2. Ұқсастықтары қандай?

3. Айырмашылықтары ше?

4. Жұмыс алаңындағы айырмашылықтар?

- рефлексия; (сабақты өне бойына шолу, нәтижеге бағыттау) 3 миут

Кері байланыс; (білім пирамидасы) 2 минут



- бағалау 5 минут

-бала өзіне түскен суретке қатысты тілек айтады;

-шаттық шеңбері ортадан бөлінеді;



- оқушыларды сабақ барысымен таныстырып өтемін;

-үй тапсырмасы векториналық сұрақ;

- оқушылар деңгейлік тапсырмлар арқылы практикалық жұмыстар отындайды;


-графикалық редакторларды салыстыру;

-сабақта не өтілді еске түсіру;

Түсінгенім, түсінбегенім, қиын болды, мүғалімге ұсыныс, пікір

Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары: (мұғалім мен оқушы сабақ барысында немен айналысады?)

Ұйымдастыру жұмысы. Сәлемдесу. Оқушылардың сабақтың басындағы көңіл - күйін қадағалау.

І. «Тренинг»

- шеңбер құрамыз;

-бала өзіне түскен суретке қатысты тілек айтады;

-шаттық шеңбері ортадан бөлінеді;

ІІ. Сабақ барысымен таныстыру.

- оқушыларды сабақ барысымен таныстырып өтемін;

Мақсаты, күтілетін нәтиже, ашық журнал, бағалау шәкілі;


ІІІ. Үй тапсырмасы «Кім жүйрік?»

Мұнда оқушылар векториналық сұрақтарға жауап беру арқылы ұпай алады

ІҮ. Жаңа сабаққа кіріктіру:

Оқушылар деңгейлік тапсырмлар арқылы практикалық жұмыстар отындайды;

Оқулықпен жұмыс 118-119 бет

Ү. Сабақты бекіту; (paint бағдарламасымен салыстыру)

1. Сіздер қандай графикалық бағдарламамен жұмыс жасадыңыздар?

2. Ұқсастықтары қандай?

3. Айырмашылықтары ше?

4. Жұмыс алаңындағы айырмашылықтар?

ҮІ. Рефлексия;

(сабақты өне бойына шолу, нәтижеге бағыттау)

ҮІІ. Кері байланыс; (білім пирамидасы)

Түсінгенім, түсінбегенім, қиын болды, мұғалімге ұсыныс, пікір

Үйге: Фигураларды пайдаланып суреттер салу;



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!