|
Бөлімі: |
Механикалық қозғалыс |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айдарбеков Мұратхан Керімбайұлы |
|
Күні: |
27.10.2021 жыл |
|
Сыныбы: 7 Б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Практикалық жұмыс №6 |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
12.2.1.6 – дененің орын ауыстыруының уақытқа тәуелділік графигінен келесі жағдайларды анықтау: (1) дененің тыныштық күйін, (2) тұрақты жылдамдықпен қозғалысын; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады: Кез-келген уақыт мезетіндегі дененің орнын графикте белгілеуді үйренеді Көптеген оқуышылар істей алады: Графикте дененің тыныштық күйіндегі және тұрақты жылдамдықпен қозғалысын анықтайды Кейбір оқушылар істей алады: Дененің орын ауыстыруының уақытқа тәуелділік графигінен екі жағдайында жылдамдық мәнін анықтайды |
|
Бағалау критерийлері |
-Кез-келген уақыт мезетіндегі дененің орнын графикте белгілеуді үйренеді -Графикте дененің тыныштық күйіндегі және тұрақты жылдамдықпен қозғалысын анықтайды -Дененің орын ауыстыруының уақытқа тәуелділік графигінен екі жағдайында жылдамдық мәнін анықтайды |
|
Құндылықтарға баулу |
Ынтымақтастық, еңбек пен шығармашылық, ашықтық, өмір бойы білім алу құндылықтарына баулу сапалық және эксперименттік тапсырмалар арқылы іске асырылады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұ с йымдастыру кезеңіОқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. "Жақсы тілек- жан жылуы " Үй тапсырмасын сұрау кезінде «Семантикалық карта» әдісін пайдаланамын. |
«Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды. Оқушылар картаны толтырады. |
Дескриптор - Қозғалыстағы дененің жылдамдығы мен орташа жылдамдығын есептейді. |
Р. Башарұлы Физика және астрономия 12-сынып. Алматы «Атамұра» 2012 жыл. 93-95 беттер |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Сабақта «Жақсартуға арналған уақыт» әдісін пайдаланамын 1-тапсырма Мына жағдайлар үшін бірқалыпты түзусызықты қозғалыс графиктерін сызыңдар
2-тапсырма Суретте бірқалыпты қозғалатын екі дененің (I және II) қозғалыс графиктері берілген. Олардың қайсысының жылдамдығы үлкен? Жауабыңызды дәлелдеңіз.
3-тапсырма а)суретте дененің орын ауыстыруының уақытқа тәуелділік графигі берілген.Графикпен танысып төмендегі тапсырманы орындаңыз: Гграфиктің әр бөлігіне сәйкес дененің жылдамдығын анықтаңыз АВ бөлігінде......................... ВС бөлігінде......................... СД бөлігінде......................... б)дененің барлық жолдағы (АД аралығы) орташа жылдамдықты анықтаңыз
|
Оқушылар кестеге қарап дәптерлеріне график тұрғызады
Оқушылар графикке қарап екі дененің жылдамдықтарын салыстырады
График бөліктері үшін жылдамдығын есептейді
|
Дескриптор - Кестедегі мәліметтер бойынша координатаның уақытқа тәуелділік графигін тұрғызады Жалпы балл-2
Дескриптор - 1,2-ші график бойынша дене жылдамдығын анықтайды -Екі дененің жылдамдықтарын салыстырады Жалпы балл-3
Дескриптор - АВ бөлігі үшін дене жылдамдығын анықтайды - ВС бөлігі үшін дене жылдамдығын анықтайды -СД бөлігі үшін дене жылдамдығын анықтайды -Барлық жолдағы жылдамдықты анықтайды Жалпы балл-4
|
Дәптер Тақта оқулық |
||||||||||
|
Сабақтың соңы 10мин
Рефлекция
Бағалау
Үй тапсырмасы |
Сабақты бекітуде «Ойлану уақыты» әдісін пайдаланамын 1 тапсырма Дененің қозғалыс теңдеуін және жылдамдығын анықта
2 тапсырма Графикті пайдаланып қозғалыс теңдеуін жазыңыз
БББ кестесі
Тапсырмалардың бағалау критерий бойынша бағаланады.
Физика табиғат туралы ғылым тақырыбынан бастап қайталау жұмысы |
Оқушылар жаңа сабақты бекіту тапсырмаларын орындайды. |
Дескриптор -Графикке қарап, қозғалыс теңдеуін анықтайды -Жылдамдығын анықтайды
Жалпы балл-2
Дескриптор -Графикке қарап, қозғалыс теңдеуін анықтайды Жалпы балл-1
Жалпы балл-12
|
Дәптер Тақта оқулық |
||||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||
|
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені,оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілет- терін ескере отырып әзірлеуді қамтуы мүмкін (Гарднер бойынша көптік зият теориясы).Уақытты тиімді пайдалана отырып, саралауды сабақтың кез келген кезеңінде қолдануға болады. |
Жақсы тілек – жанжылуы Семантикалық карта Жақсартуға арналған уақыт Ойлану уақыты |
Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. |
||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2:
Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2:
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Практикалық жұмыс №6
|
Бөлімі: |
Механикалық қозғалыс |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айдарбеков Мұратхан Керімбайұлы |
|
Күні: |
27.10.2021 жыл |
|
Сыныбы: 7 Б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Практикалық жұмыс №6 |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
12.2.1.6 – дененің орын ауыстыруының уақытқа тәуелділік графигінен келесі жағдайларды анықтау: (1) дененің тыныштық күйін, (2) тұрақты жылдамдықпен қозғалысын; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады: Кез-келген уақыт мезетіндегі дененің орнын графикте белгілеуді үйренеді Көптеген оқуышылар істей алады: Графикте дененің тыныштық күйіндегі және тұрақты жылдамдықпен қозғалысын анықтайды Кейбір оқушылар істей алады: Дененің орын ауыстыруының уақытқа тәуелділік графигінен екі жағдайында жылдамдық мәнін анықтайды |
|
Бағалау критерийлері |
-Кез-келген уақыт мезетіндегі дененің орнын графикте белгілеуді үйренеді -Графикте дененің тыныштық күйіндегі және тұрақты жылдамдықпен қозғалысын анықтайды -Дененің орын ауыстыруының уақытқа тәуелділік графигінен екі жағдайында жылдамдық мәнін анықтайды |
|
Құндылықтарға баулу |
Ынтымақтастық, еңбек пен шығармашылық, ашықтық, өмір бойы білім алу құндылықтарына баулу сапалық және эксперименттік тапсырмалар арқылы іске асырылады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұ с йымдастыру кезеңіОқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. "Жақсы тілек- жан жылуы " Үй тапсырмасын сұрау кезінде «Семантикалық карта» әдісін пайдаланамын. |
«Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды. Оқушылар картаны толтырады. |
Дескриптор - Қозғалыстағы дененің жылдамдығы мен орташа жылдамдығын есептейді. |
Р. Башарұлы Физика және астрономия 12-сынып. Алматы «Атамұра» 2012 жыл. 93-95 беттер |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Сабақта «Жақсартуға арналған уақыт» әдісін пайдаланамын 1-тапсырма Мына жағдайлар үшін бірқалыпты түзусызықты қозғалыс графиктерін сызыңдар
2-тапсырма Суретте бірқалыпты қозғалатын екі дененің (I және II) қозғалыс графиктері берілген. Олардың қайсысының жылдамдығы үлкен? Жауабыңызды дәлелдеңіз.
3-тапсырма а)суретте дененің орын ауыстыруының уақытқа тәуелділік графигі берілген.Графикпен танысып төмендегі тапсырманы орындаңыз: Гграфиктің әр бөлігіне сәйкес дененің жылдамдығын анықтаңыз АВ бөлігінде......................... ВС бөлігінде......................... СД бөлігінде......................... б)дененің барлық жолдағы (АД аралығы) орташа жылдамдықты анықтаңыз
|
Оқушылар кестеге қарап дәптерлеріне график тұрғызады
Оқушылар графикке қарап екі дененің жылдамдықтарын салыстырады
График бөліктері үшін жылдамдығын есептейді
|
Дескриптор - Кестедегі мәліметтер бойынша координатаның уақытқа тәуелділік графигін тұрғызады Жалпы балл-2
Дескриптор - 1,2-ші график бойынша дене жылдамдығын анықтайды -Екі дененің жылдамдықтарын салыстырады Жалпы балл-3
Дескриптор - АВ бөлігі үшін дене жылдамдығын анықтайды - ВС бөлігі үшін дене жылдамдығын анықтайды -СД бөлігі үшін дене жылдамдығын анықтайды -Барлық жолдағы жылдамдықты анықтайды Жалпы балл-4
|
Дәптер Тақта оқулық |
||||||||||
|
Сабақтың соңы 10мин
Рефлекция
Бағалау
Үй тапсырмасы |
Сабақты бекітуде «Ойлану уақыты» әдісін пайдаланамын 1 тапсырма Дененің қозғалыс теңдеуін және жылдамдығын анықта
2 тапсырма Графикті пайдаланып қозғалыс теңдеуін жазыңыз
БББ кестесі
Тапсырмалардың бағалау критерий бойынша бағаланады.
Физика табиғат туралы ғылым тақырыбынан бастап қайталау жұмысы |
Оқушылар жаңа сабақты бекіту тапсырмаларын орындайды. |
Дескриптор -Графикке қарап, қозғалыс теңдеуін анықтайды -Жылдамдығын анықтайды
Жалпы балл-2
Дескриптор -Графикке қарап, қозғалыс теңдеуін анықтайды Жалпы балл-1
Жалпы балл-12
|
Дәптер Тақта оқулық |
||||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||
|
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені,оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілет- терін ескере отырып әзірлеуді қамтуы мүмкін (Гарднер бойынша көптік зият теориясы).Уақытты тиімді пайдалана отырып, саралауды сабақтың кез келген кезеңінде қолдануға болады. |
Жақсы тілек – жанжылуы Семантикалық карта Жақсартуға арналған уақыт Ойлану уақыты |
Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. |
||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2:
Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2:
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






