|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника. Лабиринт және кегль-ринг (ортақ тақырыптары: («Мәдени мұра», «Мамандықтар әлемі») |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кегльринг |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.1 түс датчигін қолдану 4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Түс датчигін қолдану Ультрадыбыс датчигін қолдану |
|||
|
Бірлік және ынтымақ құндылығы |
• Мінез-құлық нормаларын білу және оларды сақтаудың маңызын түсіну • Командада жұмыс істей білу • Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу 2. Психологиялық ахуал
3.Топқа бөлу Геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлу; әр түрлі фигураларды оқушыларға таратып 3 –топқа бөлеміз 4.Уй тапсырмасын пысықтау «Сұрақтар жаңбыры» әдісі Әр топ параққа сұрақтар жазып, бір-біріне лақтырады. Алған сұрақтарына жауап жазып, кері лақтырады. Жауап жазылған парақты қағып алған ойыншы, сол жауаптан сұрақ тудырып, ары қарай лақтырады. Ойын осылай жалғасады. Дескриптор: - Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Оқушылар жақсы тілектерін айтады Оқушылар 3 топқа бөлінеді 1 топ-шеңбер 2 топ-үшбұрыш 3 топ- төрбұрыш Оқушылар үй тапсырмасын пысыққтау мақсатында сұрақтарға жауап береді |
ҚБ Қол шапалақтау |
Оқулық «Алматы кітап» баспасы Жіптер Әртүрлі фигуралар А-3 қағаздары |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа сабақты түсіндіру
Топтық жұмыс
«Өкіл » әдісі бойынша топтарға тапсырма беріледі. Топтар өздеріне берілген тапсырманы орындайды. Топтан бір оқушыны өкіл ретінде келесі топтарға жіберіп, олардың жұмыстарымен де танысып отырады 1-топ: Не себепті кегльрингкке қатысу үшін датчиктермен жабдықталуы керек? 2- топ: Не себепті кегль-ойындардағы ең маңызды атрибуттардың бірі? 3-топ: Кегльринг жарысының қандай шарттарын білесің? Дескриптор: - кегльрингке қатысу үшін датчиктермен жабдықталуын айтады Кегль –ойындарының маңыщды атрибуттарын біледі Жұптық жұмыс 2-тапсырма «Вен диаграммасы » әдісі арқылы жұбымен тапсырманы орындайды. Дәптерге керекті мәліметті жазады
Дескриптор: Бокс алаңы мен кегльринг өткізетін алаңның ұқсастықтарымен айырмашылықтарын салыстырады
3-тапсырма «Миға шабуыл» әдісі
Дескриптор: -LEGO MINDSTORMS Education EV3 программасын ашады Кегльринг жобасын жасайды Сергіту сәті: «Әріптер мен сандар» Мұғалім сандар мен әріптерден тұратын фишкалар береді Қатысушыларға мұғалім қалаған әріп не сан айтады. Қай топ 10 санағанша, әртүрлі тәсілмен бірінші құрастырып болса, солар жеңімпаз. EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма
Тапсырманы оқып, түсінгенін айтады Сабақты қорытындылау: 4-тапсырма «Wordwall» платформасы бойынша сұрақтарға жауап береді Дескриптор: -онлайн платформада сұрақтарға жауап береді |
1 тапсырманы орындайды 2 тапсырманы орындайды. 3 тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды Тапсырманы орындайды 4- тапсырманы орындайды |
Бәре келді; Керемет
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» «Жарайсыңдар»
«Ұтымды жауап беретініңді білгенмін» «Ақылдым» |
А-4 парақшасы, маркер, стикер оқулық Оқулық, тапсырма, дәптер Ноутбук , оқулық, Әріптер мен сандар Тапсырма https://wordwall.net/resource/82938761 |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс
|
|
|
стикерлер |
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Практикалық жұмыс. Шағын ойындар
Практикалық жұмыс. Шағын ойындар
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника. Лабиринт және кегль-ринг (ортақ тақырыптары: («Мәдени мұра», «Мамандықтар әлемі») |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кегльринг |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.1 түс датчигін қолдану 4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Түс датчигін қолдану Ультрадыбыс датчигін қолдану |
|||
|
Бірлік және ынтымақ құндылығы |
• Мінез-құлық нормаларын білу және оларды сақтаудың маңызын түсіну • Командада жұмыс істей білу • Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу 2. Психологиялық ахуал
3.Топқа бөлу Геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлу; әр түрлі фигураларды оқушыларға таратып 3 –топқа бөлеміз 4.Уй тапсырмасын пысықтау «Сұрақтар жаңбыры» әдісі Әр топ параққа сұрақтар жазып, бір-біріне лақтырады. Алған сұрақтарына жауап жазып, кері лақтырады. Жауап жазылған парақты қағып алған ойыншы, сол жауаптан сұрақ тудырып, ары қарай лақтырады. Ойын осылай жалғасады. Дескриптор: - Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Оқушылар жақсы тілектерін айтады Оқушылар 3 топқа бөлінеді 1 топ-шеңбер 2 топ-үшбұрыш 3 топ- төрбұрыш Оқушылар үй тапсырмасын пысыққтау мақсатында сұрақтарға жауап береді |
ҚБ Қол шапалақтау |
Оқулық «Алматы кітап» баспасы Жіптер Әртүрлі фигуралар А-3 қағаздары |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа сабақты түсіндіру
Топтық жұмыс
«Өкіл » әдісі бойынша топтарға тапсырма беріледі. Топтар өздеріне берілген тапсырманы орындайды. Топтан бір оқушыны өкіл ретінде келесі топтарға жіберіп, олардың жұмыстарымен де танысып отырады 1-топ: Не себепті кегльрингкке қатысу үшін датчиктермен жабдықталуы керек? 2- топ: Не себепті кегль-ойындардағы ең маңызды атрибуттардың бірі? 3-топ: Кегльринг жарысының қандай шарттарын білесің? Дескриптор: - кегльрингке қатысу үшін датчиктермен жабдықталуын айтады Кегль –ойындарының маңыщды атрибуттарын біледі Жұптық жұмыс 2-тапсырма «Вен диаграммасы » әдісі арқылы жұбымен тапсырманы орындайды. Дәптерге керекті мәліметті жазады
Дескриптор: Бокс алаңы мен кегльринг өткізетін алаңның ұқсастықтарымен айырмашылықтарын салыстырады
3-тапсырма «Миға шабуыл» әдісі
Дескриптор: -LEGO MINDSTORMS Education EV3 программасын ашады Кегльринг жобасын жасайды Сергіту сәті: «Әріптер мен сандар» Мұғалім сандар мен әріптерден тұратын фишкалар береді Қатысушыларға мұғалім қалаған әріп не сан айтады. Қай топ 10 санағанша, әртүрлі тәсілмен бірінші құрастырып болса, солар жеңімпаз. EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма
Тапсырманы оқып, түсінгенін айтады Сабақты қорытындылау: 4-тапсырма «Wordwall» платформасы бойынша сұрақтарға жауап береді Дескриптор: -онлайн платформада сұрақтарға жауап береді |
1 тапсырманы орындайды 2 тапсырманы орындайды. 3 тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды Тапсырманы орындайды 4- тапсырманы орындайды |
Бәре келді; Керемет
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» «Жарайсыңдар»
«Ұтымды жауап беретініңді білгенмін» «Ақылдым» |
А-4 парақшасы, маркер, стикер оқулық Оқулық, тапсырма, дәптер Ноутбук , оқулық, Әріптер мен сандар Тапсырма https://wordwall.net/resource/82938761 |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс
|
|
|
стикерлер |
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


























