Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
PYTHON тілінде программалау |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
7.02.2025 ж |
|
|
Сынып:6а,ә,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Практикалық тапсырмалар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Python тілінде арифметикалық әрекеттерді қолдану арқылы өрнектерді жазу. |
|
|
Құндылық: Жасампаздық және жаңашылдық |
Әр түрлі таным құралдарын қолдану дағдылары, әлем туралы білім жинақтау (тілдік, оқырмандық мәдинет, ақпараттық, цифрлық ортадағы қызмет). |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
Бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1) Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. 2) "Жақсы қасиеттерді сипаттау" Оқушылардың аты-жөні жазылған парақшалар таратылады. Оқушының аты-жөні жазылған парақша түскен оқушы оның жағымды қасиеттері туралы жазады. Ал басқа оқушылар бұл сипаттам кімге қатысты екенін табу керек. 3) Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау. "Миға шабуыл" әдісі бойынша оқушыларға сұрақтар қойылады. Оқушылар жауаптарын айтады. Сұрақтар: 1. Арифметикалық амал дегеніміз не? 2. Python-да қандай арифметикалық амалдарды білесіз? 3. Дәрежеге көтерілу қандай белгімен белгіленеді? 4. Неліктен дәрежеге көтерілу * * белгісімен белгіленеді? Жауаптарыңды үсіндіріңдер. |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Оқушылар бір-біріне жақсы қасиеттерін айтады Сұрақтарға жауап береді, әр оқушы өз пікірімен бөліседі. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Топтарға бөлу. "Мозаика" Әдісі. Балаларға мәтіннің немесе суреттің бөліктері беріледі және сол мәтіннің немесе суреттің басқа бөліктері бар балаларды табуы керек. Бұл мәтінді немесе суретті тақырыпқа кіріспе ретінде пайдалануға болады. Топтарға арналған тапсырмалар:
Білімді бекіту 1-тапсырма. Сәйкестікті тап:
2-тапсырма. Бүтін санды бөлу әдістерін қолдана отырып есептеңіз:
3-тапсырма. Берілген математикалық өрнектерді бағдарламалау тілінде жазыңыз:
4-тапсырма. Сілтемеге өтіп немесе qr code сканерлеп, тапсырманы орында https://wordwall.net/ru/resource/67698080 Сергіту сәті
5-тапсырма. Бағдарламаны орындау нәтижесін анықтаңыз:
6-тапсырма. Тәжірибелік жұмыс: №1 тапсырма. Бағдарлама кодына бос орындарды толықтыр және бағдарлама нәтижесін жаз:
|
Топтарға бөлінеді, тапсырманы топта орындайды Дескриптор: - сәйкестікті белгілейді Дескриптор: - кестені толтырады Дескриптор: - өрнектерді программалау тіліне аударып жазады; Дескриптор: - интерактивті тапсырманы орындайды; Көз жаттығуларын орындайды Дескриптор: - бағдарламаның орындалу нәтижесін жазады Дескриптор: - бағдарламадағы бос орындарды толтырады;
|
Презентация, оқулық
Оқулық, Жұмыс дәптерлері, жұмыс парағы, компьютер
2 балл
2 балл
1 балл
1 балл
2 балл
2 балл |
«Шапалақтау» әдісі ФБ |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Үй тапсырмасы: х2 және х**2 өрнектерінің жазылу ережесінің ұқсастығы мен айырмашылығына талдау жасаңдар. Рефлексия. |
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау
|
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Практикалық тапсырмалар
Практикалық тапсырмалар
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
PYTHON тілінде программалау |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
7.02.2025 ж |
|
|
Сынып:6а,ә,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Практикалық тапсырмалар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Python тілінде арифметикалық әрекеттерді қолдану арқылы өрнектерді жазу. |
|
|
Құндылық: Жасампаздық және жаңашылдық |
Әр түрлі таным құралдарын қолдану дағдылары, әлем туралы білім жинақтау (тілдік, оқырмандық мәдинет, ақпараттық, цифрлық ортадағы қызмет). |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
Бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1) Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. 2) "Жақсы қасиеттерді сипаттау" Оқушылардың аты-жөні жазылған парақшалар таратылады. Оқушының аты-жөні жазылған парақша түскен оқушы оның жағымды қасиеттері туралы жазады. Ал басқа оқушылар бұл сипаттам кімге қатысты екенін табу керек. 3) Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау. "Миға шабуыл" әдісі бойынша оқушыларға сұрақтар қойылады. Оқушылар жауаптарын айтады. Сұрақтар: 1. Арифметикалық амал дегеніміз не? 2. Python-да қандай арифметикалық амалдарды білесіз? 3. Дәрежеге көтерілу қандай белгімен белгіленеді? 4. Неліктен дәрежеге көтерілу * * белгісімен белгіленеді? Жауаптарыңды үсіндіріңдер. |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Оқушылар бір-біріне жақсы қасиеттерін айтады Сұрақтарға жауап береді, әр оқушы өз пікірімен бөліседі. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Топтарға бөлу. "Мозаика" Әдісі. Балаларға мәтіннің немесе суреттің бөліктері беріледі және сол мәтіннің немесе суреттің басқа бөліктері бар балаларды табуы керек. Бұл мәтінді немесе суретті тақырыпқа кіріспе ретінде пайдалануға болады. Топтарға арналған тапсырмалар:
Білімді бекіту 1-тапсырма. Сәйкестікті тап:
2-тапсырма. Бүтін санды бөлу әдістерін қолдана отырып есептеңіз:
3-тапсырма. Берілген математикалық өрнектерді бағдарламалау тілінде жазыңыз:
4-тапсырма. Сілтемеге өтіп немесе qr code сканерлеп, тапсырманы орында https://wordwall.net/ru/resource/67698080 Сергіту сәті
5-тапсырма. Бағдарламаны орындау нәтижесін анықтаңыз:
6-тапсырма. Тәжірибелік жұмыс: №1 тапсырма. Бағдарлама кодына бос орындарды толықтыр және бағдарлама нәтижесін жаз:
|
Топтарға бөлінеді, тапсырманы топта орындайды Дескриптор: - сәйкестікті белгілейді Дескриптор: - кестені толтырады Дескриптор: - өрнектерді программалау тіліне аударып жазады; Дескриптор: - интерактивті тапсырманы орындайды; Көз жаттығуларын орындайды Дескриптор: - бағдарламаның орындалу нәтижесін жазады Дескриптор: - бағдарламадағы бос орындарды толтырады;
|
Презентация, оқулық
Оқулық, Жұмыс дәптерлері, жұмыс парағы, компьютер
2 балл
2 балл
1 балл
1 балл
2 балл
2 балл |
«Шапалақтау» әдісі ФБ |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Үй тапсырмасы: х2 және х**2 өрнектерінің жазылу ережесінің ұқсастығы мен айырмашылығына талдау жасаңдар. Рефлексия. |
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау
|
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз

















