Сабақ жоспары №19
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7 Бөлім –Презентацияны безендіру |
Мектеп: Ө.Жолдасбеков атындағы №50 орта мектеп |
|||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Парманкулова А. |
|
|||
|
Пәні: Күні:25.01.2019ж Сынып: 3 «А» |
И |
|
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Презентациялар |
|||
|
Оқу мақсаттары |
|
|||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар ...
Пәндік лексика және терминология:
Диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестер:
|
|||
|
Құндылықтар |
Жеке тапсырмаларды орындау барысында бастамашы, креативті және шығармашыл тұлғаны тәрбиелеуге бағытталған дағдылық құндылықтар жүзеге асады. |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
|
|||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Презентация құру кезеңдерін, мәтін және сурет қоюды біледі. |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
2 мин 20 мин
5 мин |
Өткенге шолу жасау (үй жұмысы) «Он сұрақ, он жауап» әдісі
Кел ойланайық!
Жауаптарды сыныппен талдау
Бүгінгі үйренетініміз:
Жазылым:
Презентация жасауға қажетті мәліметтерді қайдан аламыз? Презентацияға қажетті ақпараттарды біз ғаламтордан ала аламыз. Мысалы, «Су-тіршілік көзі» тақырыбында презентация жасап көрейік. Power Point прграммасын іске қосамыз. Бірнеше слайд құрып алып, олардың дизайнын өзгертеміз. Слайдтар жасау үшін ғаламтордан су туралы суреттер жүктеу қажет. 1- слайдқа тақырып пен бірнеше сурет қояйық. WordArt нысанын пайдаланып, тақырыбын жазамыз (73-сурет).
2-слайдқа судың қасиеттері туралы жазайық. Алдымен шағын тәжірибе жасап көрейік. Стақандағы суды үлкен бір ыдысқа құямыз. Су жайылып аға бастайды. Су пішінсіз, сұйық болғандықтан аққыш болады. Исі жоқ және мөлдір. 3-слайдқа су туралы білетінімізді фигураның ішіне жазамыз. Фигураны бояймыз. 75-сурет.
4-слайдқа судың пайдасы туралы ғаламтордан қарап, түйін сөзбен фигураның ішіне мәтіндер жазамыз 76-сурет.
Оның құрамына тақырыптар, мәтін, кестелер, графикалық кескіндемелер, схемалары, дыбыс үзінділері, бейнеклиптер мен гиперсілтемелер кіреді. Презентация
құру. Power Point программасының терезесі
Мұғалім тапсырма ұсынады Тапсырма:
Мысалы: 1-слайд: Су тіршілік көзі 2-слайд: Су өмір нәрі 3-слайд Су ішкен құдығыңа түкірме
Дескрипторлар:
Қалыптастырушы тапсырмалар:
_____ __________ __________ _________
________ _________ ______ _______
Дескриптор
|
презентациясы слайд презентациясы слайд презентациясы слайд
презентациясы слайд презентациясы слайд
|
||
|
Сабақтың соңы 7 – минут 1 мин |
5. Қорытындылау Сұрақтар:
Үйге тапсырма:
Б
|
презентациясы слайд
|
||
|
Қосымша ақпарат
|
||||
|
|
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
|
Сыныпта үлгермеген оқушыларға көмектесу үшін жұп және топтық жұмыс қолданылады.Сонымен қатар, мұғалімнің ақпараттық кестелер немесе тапсырмаларды орындауға арналған нұсқаулар түрінде көмек көрсетуі. Дифференциация ретінде әртүрлі қиындықтардың міндеттері, сондай-ақ тапсырманы орындаған оқушылар басқа оқушыларға тез көмектеседі. |
Сыныпта бағалау практикалық жұмыс түрінде, сондай-ақ ойын түрінде жауаптар мен сұрақтар сессиясы түрінде өтеді. Топтық бағалау сонымен қатар оқушылармен табыстылық критерийлеріне негізделген Барлық оқушылар, сондай-ақ мұғалім оларды бағалауға болатын сайтқа жіберілген практикалық жұмыс аяқталды. |
Бастапқы сабақта оқушылар компьютер кабинетінің қауіпсіздік ережелерімен танысады. Оқу барысынжа сыныпта ілулі тұрған техникалық ережелерді сақтайды. Сондай-ақ оқушылар зардап шеккен адамға алғашқы көмеек көрсетуді біледі. |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім? |
||



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Презентация
Сабақ жоспары №19
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7 Бөлім –Презентацияны безендіру |
Мектеп: Ө.Жолдасбеков атындағы №50 орта мектеп |
|||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Парманкулова А. |
|
|||
|
Пәні: Күні:25.01.2019ж Сынып: 3 «А» |
И |
|
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Презентациялар |
|||
|
Оқу мақсаттары |
|
|||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар ...
Пәндік лексика және терминология:
Диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестер:
|
|||
|
Құндылықтар |
Жеке тапсырмаларды орындау барысында бастамашы, креативті және шығармашыл тұлғаны тәрбиелеуге бағытталған дағдылық құндылықтар жүзеге асады. |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
|
|||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Презентация құру кезеңдерін, мәтін және сурет қоюды біледі. |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
2 мин 20 мин
5 мин |
Өткенге шолу жасау (үй жұмысы) «Он сұрақ, он жауап» әдісі
Кел ойланайық!
Жауаптарды сыныппен талдау
Бүгінгі үйренетініміз:
Жазылым:
Презентация жасауға қажетті мәліметтерді қайдан аламыз? Презентацияға қажетті ақпараттарды біз ғаламтордан ала аламыз. Мысалы, «Су-тіршілік көзі» тақырыбында презентация жасап көрейік. Power Point прграммасын іске қосамыз. Бірнеше слайд құрып алып, олардың дизайнын өзгертеміз. Слайдтар жасау үшін ғаламтордан су туралы суреттер жүктеу қажет. 1- слайдқа тақырып пен бірнеше сурет қояйық. WordArt нысанын пайдаланып, тақырыбын жазамыз (73-сурет).
2-слайдқа судың қасиеттері туралы жазайық. Алдымен шағын тәжірибе жасап көрейік. Стақандағы суды үлкен бір ыдысқа құямыз. Су жайылып аға бастайды. Су пішінсіз, сұйық болғандықтан аққыш болады. Исі жоқ және мөлдір. 3-слайдқа су туралы білетінімізді фигураның ішіне жазамыз. Фигураны бояймыз. 75-сурет.
4-слайдқа судың пайдасы туралы ғаламтордан қарап, түйін сөзбен фигураның ішіне мәтіндер жазамыз 76-сурет.
Оның құрамына тақырыптар, мәтін, кестелер, графикалық кескіндемелер, схемалары, дыбыс үзінділері, бейнеклиптер мен гиперсілтемелер кіреді. Презентация
құру. Power Point программасының терезесі
Мұғалім тапсырма ұсынады Тапсырма:
Мысалы: 1-слайд: Су тіршілік көзі 2-слайд: Су өмір нәрі 3-слайд Су ішкен құдығыңа түкірме
Дескрипторлар:
Қалыптастырушы тапсырмалар:
_____ __________ __________ _________
________ _________ ______ _______
Дескриптор
|
презентациясы слайд презентациясы слайд презентациясы слайд
презентациясы слайд презентациясы слайд
|
||
|
Сабақтың соңы 7 – минут 1 мин |
5. Қорытындылау Сұрақтар:
Үйге тапсырма:
Б
|
презентациясы слайд
|
||
|
Қосымша ақпарат
|
||||
|
|
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
|
Сыныпта үлгермеген оқушыларға көмектесу үшін жұп және топтық жұмыс қолданылады.Сонымен қатар, мұғалімнің ақпараттық кестелер немесе тапсырмаларды орындауға арналған нұсқаулар түрінде көмек көрсетуі. Дифференциация ретінде әртүрлі қиындықтардың міндеттері, сондай-ақ тапсырманы орындаған оқушылар басқа оқушыларға тез көмектеседі. |
Сыныпта бағалау практикалық жұмыс түрінде, сондай-ақ ойын түрінде жауаптар мен сұрақтар сессиясы түрінде өтеді. Топтық бағалау сонымен қатар оқушылармен табыстылық критерийлеріне негізделген Барлық оқушылар, сондай-ақ мұғалім оларды бағалауға болатын сайтқа жіберілген практикалық жұмыс аяқталды. |
Бастапқы сабақта оқушылар компьютер кабинетінің қауіпсіздік ережелерімен танысады. Оқу барысынжа сыныпта ілулі тұрған техникалық ережелерді сақтайды. Сондай-ақ оқушылар зардап шеккен адамға алғашқы көмеек көрсетуді біледі. |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім? |
||



шағым қалдыра аласыз
нформатика









ағалау

