Материалдар / Презентациядағы анимация
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Презентациядағы анимация

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімдер арасында тәжірибе алмасуға болады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Мамыр 2021
435
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспар тарауы:

4 бөлім - Презентациялар

(ортақ тақырыбы: «Қоршаған ортаны қорғау»)

Мектеп: №16


Күні: 13.03.2020 .

Мұғалімніңаты-жөні: Анарбаева Г.Т

Сыныбы: 4

Қатысқандар:

Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы

Презентациядағы анимация

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.2.3.2 презентациялардағы нысандардың анимациясын келтіру;

4.2.1.2 құжатқа сурет енгізу;

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу, Түсіну, Қолдану.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Презентациялардағы нысандардың анимациясын келтіруді қолданып, оны баптауды үйренеді.

Бағалау критерийлері

Табиғат, қоршаған орта тақырыптары бойынша презентаwия жасап оны анимациялайды.

Тілдік мақсаттар


Пәндік лексика және терминология:

  • Презентация-Презентация-Presentatio

  • Aнимация- Aнимация- Animation

Макет-Макет-Layout

Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері:

  • Анимация дегенеміз не?

  • Презентация слайдтарындағы суреттерді және мәтіндерді қозғалтуға бола ма?

Құндылықтарға баулу

1. “Мәңгілік ел” идеясы бойынша “Жалпыға бірдей еңбек қоғамы” дағдысы қалыптасады.

2. Ынтымақтастық: топтық жұмыс барысында жылулық қарым- қатынастар дамиды, ынтымақтастық дағдылары қалыптасады және сындарлы көзқарас дамиды, қарым-қатынастарды қалыптастыру кезінде сыни ойлау қабілеті дағдыланады.

3. Академиялық адалдық: өзгелердің идеялары мен ойларын құрметтейді, яғни академиялық адалдық принциптерін сақтайды.

4. Өмір бойы оқу дағдысы қалыптасады.

Пәнаралық байланыстар

Ағылшын тілі, Орыс тілі, Дүниетану.

Алдыңғы білім

Презентациядағы бейне


Сабақтың барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар


Сабақтың басы

2 мин.







5 мин.


Ұйымдaстыpy кезеңi.

1. Сәлемдесy.Түгелдеy.

 • Оқушылардың назарын сабаққа шоғырландыру.
 • Оқушыларды сурет түсі арқылы 2 топқа біріктіреміз

1-топ: Монитор

2-топ: Принтр Ең алдымен, білім алушылар бір-біріне бір ауыз мақтау сөз айтады. Бұл білім алушылардың сабақты жақсы көңіл-күймен бастауына ықпал етеді.


(Ұ) Ой қозғау! «Сұрақты тосып ал» әдісі

«Сұрақты тосып ал» әдісі арқылы өткен сабақты пысықтау және жаңа сабаққа кіріспе жасау.

(әдіс ережесі: мұғалім білім алушыға допты лақтыру арқылы сұрақ қояды. Допты тосып алған білім алушы сол сұраққа жауап беріп, допты мұғалімге қайтарады. Мұғалім сұрақ қоюды жалғастырады.

«Сұрақты тосып ал» әдісінде қойылатын сұрақтар:

Microsoft Power Point программасында презентацияны қалай сақтаймыз

Презентация дегеніміз не?

Абзац дегеніміз не?

Enter пернесінің қызыметі қандай?

Шаблондар не үшін пайдаланылады?


Бағалау

Критерийі

Дескриптор

ҚБ

«Сұрақты тосып ал» әдісі арқылы қойылған сұрақтарға жауап береді.

  • 1 сұраққа жауап береді.

  • 1 сұраққа жауап береді

  • 1 сұраққа жауап береді.














(Ұ) Миға шабуыл!

  • Анимация дегенеміз не?

  • Презентация слайдтарындағы суреттерді және мәтіндерді қозғалтуға бола ма?

АКТ.



Стикер арқылы





Доп


Сабақтың ортасы

2 мин.












5 мин.


















10 мин.






1 мин




10 мин.




















Сабақтың соңы


5 мин.





Сараланған тапсырмалар:


(Ұ) Сөздікпен жұмыс: Түртіп алу.

  • Презентация-Презентация-Presentatio

  • Aнимация- Aнимация- Animation

  • Макет-Макет-Layout

Дизайн-Дизайн-Design

Мақсаты: Жаңа сабақта кездесетін сөздіктермен танысады. Бұл үш тілділік білім беру жүйесіне өз септігін тигізеді. Тиімділігі: Балалар үш тілділікке дағдыланады.


(Ұ) Мәтінмен жұмыс.

Тапсырма:Сәйкестендіру



Дескриптор

Қалыптастырушы бағалау

- Слайдтағы нысандарға( мәтін, сурет, ..) анимация қолдану

- Слайдтарды ретімен ауыстырып суреттерді қозғалысқа келтіру

- Анимациялық әсерлердің төрт түрі

- Анимация қызметін



Сергіту сәті

(Д) Компьютермен жұмыс.

Тапсырма:

Табиғат, қоршаған орта туралы суреттерді слайдқа енгізіп, анимациялау.

Мақалдар

Қолданатын анимация түрі

Судыңда сұрауы бар.

Ұшып шығу (Вылет)

Адамның табиғатсыз күні жоқ

Түсті толқын (Цветовая волна)

Қыстағы қар жерге ырыс

Шеңбер бойынша қозғалу (Фигуры)

Ағаш тамырымен мықты

Кішірейіп(Уменшения) барып жоқ болу


Бағалау: Оқушылар бір-бірінің жұмыстарын тексеріп, «Қошеметтеу» әдісі бойынша бір-бірін бағалайды


Сабақты бекіту:

(Ұ) Талқылау сұрақтары!

  • Презентацияда анимациялар қолдану несімен тиімді деп ойлайсың?

  • Суреттерді қозғалысқа келтіру қандай өнердің пайда болуына ықпал етті?


Рефлексия: «Білім ағашы» әдісі Бұл әдіс арқылы оқушылар алған білімін саралай білуге дағдыланады. Оқушылар стикерлерге бүгінгі алған білімдерін жазып, с

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!