___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Презентациядағы дыбыстар
|
Бөлім: |
Бейне жасау (ортақ тақырыбы: "Табиғи құбылыстар") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Презентациядағы дыбыстар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.4.2 белгілі бір тақырыпта фотосуреттер, дыбыстар және бейнелерді пайдалану; 4.2.3.3 презентацияға дыбыс пен бейнені кірістіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың дыбысты, суреттерді презентацияға енгізуді меңгеру |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфера құру үшін "Өрмекші торы" әдісі қолданылады. Оқушылар жақсы тілектерін білдіріп, бір-біріне жіп лақтырады. Көңіл-күйлерін көтереді Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау. - Адам мен қоршаған орта арасындағы байланыс қандай? Мысалдар келтіріңдер. - Жануарлар мен құстар жойылып кеткен жағдайда қандай проблемалар туындауы мүмкін (1-сурет)?
- Жануарларды қорғауға сендер үлес қостыңдар ма? - Біздің сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? - Біздің алдымызда қандай мақсаттар тұрғанын анықтайық? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, топтық талқылау өткізгеннен кейін мұғалім сабақ тақырыбын енгізеді. |
Сабаққа дайындалады, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Сұрақтарға жауап береді, сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Белсенділігі бойынша «Мақтау» әдісімен бағалау Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Оқушыларды электронды оқулықта ұсынылған теориялық ақпаратпен таныстырады. Топтық жұмыс. Оқушыларды топтарға бөлу. Тапсырма: Қызыл кітапқа енгізілген бір өсімдік пен бір жануар туралы ақпараттық жоба дайындау. Таңдалған мәселені зерттеу үшін интернет ресурстарын пайдаланау.
Бағалау критерийлері: * слайдқа объектілерді енгізу (дыбыс, сәндік мәтін) * дыбыс анимациясын баптау * презентацияда 4-5 слайд болсын Білімді бекіту
Сергіту сәті. Көз жаттығулары
|
Оқулықтағы теориялық ақпаратпен танысады Топпен тапсырманы орындайды, презентация құрады Дескриптор: - дұрыс жауапты жазады
- дұрыс жауапты жазады
- сәйкестікті белгілейді
- көз жаттығуларын орындайды
- дұрыс/ дұрыс емес тұжырымдарды анықтайды
- интерактивті тапсырманы орындайды
- практикалық жұмысты орындайды |
Белсенділігі бойынша «Мақтау» әдісімен бағалау Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» |
Оқулық, жұмыс дәптерлері Жұмыс парағы https://wordwall.net/ru/resource/86240926 |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Сен тұратын аймақтың экологиялық мәселелерінің бірін таңда. Ақпараттық жоба дайында. Сабақ қорытындысы. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады |
Стикермен жұмыс |
|
Informatica_didactics
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ПРЕЗЕНТАЦИЯДАҒЫ ДЫБЫСТАР ҚМЖ
ПРЕЗЕНТАЦИЯДАҒЫ ДЫБЫСТАР ҚМЖ
___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Презентациядағы дыбыстар
|
Бөлім: |
Бейне жасау (ортақ тақырыбы: "Табиғи құбылыстар") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Презентациядағы дыбыстар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.4.2 белгілі бір тақырыпта фотосуреттер, дыбыстар және бейнелерді пайдалану; 4.2.3.3 презентацияға дыбыс пен бейнені кірістіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың дыбысты, суреттерді презентацияға енгізуді меңгеру |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфера құру үшін "Өрмекші торы" әдісі қолданылады. Оқушылар жақсы тілектерін білдіріп, бір-біріне жіп лақтырады. Көңіл-күйлерін көтереді Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау. - Адам мен қоршаған орта арасындағы байланыс қандай? Мысалдар келтіріңдер. - Жануарлар мен құстар жойылып кеткен жағдайда қандай проблемалар туындауы мүмкін (1-сурет)?
- Жануарларды қорғауға сендер үлес қостыңдар ма? - Біздің сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? - Біздің алдымызда қандай мақсаттар тұрғанын анықтайық? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, топтық талқылау өткізгеннен кейін мұғалім сабақ тақырыбын енгізеді. |
Сабаққа дайындалады, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Сұрақтарға жауап береді, сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Белсенділігі бойынша «Мақтау» әдісімен бағалау Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Оқушыларды электронды оқулықта ұсынылған теориялық ақпаратпен таныстырады. Топтық жұмыс. Оқушыларды топтарға бөлу. Тапсырма: Қызыл кітапқа енгізілген бір өсімдік пен бір жануар туралы ақпараттық жоба дайындау. Таңдалған мәселені зерттеу үшін интернет ресурстарын пайдаланау.
Бағалау критерийлері: * слайдқа объектілерді енгізу (дыбыс, сәндік мәтін) * дыбыс анимациясын баптау * презентацияда 4-5 слайд болсын Білімді бекіту
Сергіту сәті. Көз жаттығулары
|
Оқулықтағы теориялық ақпаратпен танысады Топпен тапсырманы орындайды, презентация құрады Дескриптор: - дұрыс жауапты жазады
- дұрыс жауапты жазады
- сәйкестікті белгілейді
- көз жаттығуларын орындайды
- дұрыс/ дұрыс емес тұжырымдарды анықтайды
- интерактивті тапсырманы орындайды
- практикалық жұмысты орындайды |
Белсенділігі бойынша «Мақтау» әдісімен бағалау Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» |
Оқулық, жұмыс дәптерлері Жұмыс парағы https://wordwall.net/ru/resource/86240926 |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Сен тұратын аймақтың экологиялық мәселелерінің бірін таңда. Ақпараттық жоба дайында. Сабақ қорытындысы. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады |
Стикермен жұмыс |
|
Informatica_didactics
шағым қалдыра аласыз



















