|
Бөлім: |
Презентациялар (ортақ тақырып: «Қоршаған ортаны қорғау») |
|
Сабақтың тақырыбы |
Презентацияларға арналған ақпарат |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Матмуратова Сандугаш Габдумажитовна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.2.3.1 слайд үшін макет таңдау; 4.3.1.1 ақпарат іздеу (компьютердегі файлдар мен бумалар, құжаттағы мәтін үзіндісі); |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Бағалау критерийлері |
Слайд не екенін біледі және оған макет таңдайды Керекті ақпаратты іздеп, слайдқа еңгізеді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру: 3 минут |
Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасып, түгендеу. Бағалау парақтары таратылады Оқушыларды топқа 3 бөлу. |
Оқушылар: Мұғаліммен амандасады. |
Қосымша-6 |
|
|
Сабақтың басы: (4-мин) |
Алдыңғы білімді тексеру. Жаңа сабақты бастамас бұрын, үй тапсырмасын тексеру. 1-тапсырма. «Genially» платформасындағы «Genial wheel quiz» тапсырмасы арқылы оқушылар өз білімдерін тексереді.
2-тапсырма. (ФС) «Мозаика» әдісі арқылы, жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
Мұғалім тақтаға шығарылған тапсырмамен таныстырады. Әр сұраққа жауап беру барысында пазлдар ашылып, соңында жаңа сабақтың тақырыбы анықталады. Мұғалім сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады. |
Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар:
Оқушылар:
|
ҚБ: онлайн-бағалау «Керемет», «Тамаша» ҚБ: «Керемет», «Тамаша» |
Қосымша-1 https://view.genially.com/678f4e97af48698adeca2c08/interactive-content-genial-wheel-quiz Қосымша-2 https://view.genially.com/679a5a4f96e82e34ed355d26/interactive-content-sabaty-tayrybyn-anytau |
|
Сабақтың ортасы: 10 мин 13 мин 5 мин |
3-тапсырма. (Ж) Оқушылардың назарына «Презентацияларға арналған ақпарат» видеосы ұсынылады. Оқушылар видеомәліметті мұқият тыңдап шығуы тиіс. «Топтық жұмыс»:
Практикалық жұмыс. 4-тапсырма. (ФС) (Ж) AR (жасанды интеллект) технологиясы арқылы оқушылар үшін «Қоршаған ортаны қорғау» тақырыбында визуалды куб құрастырылады, бұл оларға үш өлшемді объектілерді зерттеп, шығармашылық қабілеттерін дамытуға мүмкіндік береді. Тапсырма: Әр топ кубты лақтырады, кубтың қай беті түссе, сол бетін арнайы бағдарлама арқылы сканерден өткізіп, ішіндегі жасырылған тапсырманы көреді.
Сергіту сәті. Оқушыларды орындарынан тұрғызып, дене жаттығуларын жасату.
|
Оқушылар: Берілген видеороликті мұқият тыңдап, түсініп, әр топ өздеріне қойылған сұраққа ватман бетіне жауап жазады және қорғайды
Оқушылар:
Дескриптор:
Оқушылар:
|
ҚБ: Керемет! Жарайсыздар! Балдық жүйе (0-5 б) ҚБ: Керемет! Жарайсыздар! ҚБ: Керемет! Жарайсыздар! |
Қосымша-3 https://www.youtube.com/watch?v=7zyreJXcEj4&t=20s Қосымша-4
|
|
Сабақты қорытындылау 6-минут |
5-тапсырма «Educaplay» платформасы арқылы өз білімдерін тексеру. Сілтеме арқылы сайтқа өтіп, сұрақтарды қарастыру.
|
Оқушылар:
|
ҚБ: Онлайн-бағалау (0-4б) |
Қосымша-5 https://www.educaplay.com/learning-resources/22195575-learning_resource.html |
|
Сабақтың соңы: (2 мин) Рефлексия |
«Дело в шляпе» әдісі. Оқушыларды ортаға шығарып, қолдарына «бас киім» беріледі. Музыка қосылған кезде, шляпаны бір-бірлеріне береді. Музыка тоқтаған кезде, шляпа қай оқушының қолында қалып қояды, сол оқушы өзінің бүгінгі сабақтағы білімін саралайды. |
Оқушылар:
|
|
|
|
Үй тапсырмасы (1 мин) |
|
|
|
|
Қосымша-6
|
Аты-жөні |
Үй тапсырмасы (онлайн-бағалау) |
Жаңа сабақ (0-3 б) |
Практикалық жұмыс (0-5 б) |
Сабақты қорытындылау (онлайн бағалау) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Презентацияларға арналған ақпарат
|
Бөлім: |
Презентациялар (ортақ тақырып: «Қоршаған ортаны қорғау») |
|
Сабақтың тақырыбы |
Презентацияларға арналған ақпарат |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Матмуратова Сандугаш Габдумажитовна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.2.3.1 слайд үшін макет таңдау; 4.3.1.1 ақпарат іздеу (компьютердегі файлдар мен бумалар, құжаттағы мәтін үзіндісі); |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Бағалау критерийлері |
Слайд не екенін біледі және оған макет таңдайды Керекті ақпаратты іздеп, слайдқа еңгізеді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру: 3 минут |
Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасып, түгендеу. Бағалау парақтары таратылады Оқушыларды топқа 3 бөлу. |
Оқушылар: Мұғаліммен амандасады. |
Қосымша-6 |
|
|
Сабақтың басы: (4-мин) |
Алдыңғы білімді тексеру. Жаңа сабақты бастамас бұрын, үй тапсырмасын тексеру. 1-тапсырма. «Genially» платформасындағы «Genial wheel quiz» тапсырмасы арқылы оқушылар өз білімдерін тексереді.
2-тапсырма. (ФС) «Мозаика» әдісі арқылы, жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
Мұғалім тақтаға шығарылған тапсырмамен таныстырады. Әр сұраққа жауап беру барысында пазлдар ашылып, соңында жаңа сабақтың тақырыбы анықталады. Мұғалім сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады. |
Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар:
Оқушылар:
|
ҚБ: онлайн-бағалау «Керемет», «Тамаша» ҚБ: «Керемет», «Тамаша» |
Қосымша-1 https://view.genially.com/678f4e97af48698adeca2c08/interactive-content-genial-wheel-quiz Қосымша-2 https://view.genially.com/679a5a4f96e82e34ed355d26/interactive-content-sabaty-tayrybyn-anytau |
|
Сабақтың ортасы: 10 мин 13 мин 5 мин |
3-тапсырма. (Ж) Оқушылардың назарына «Презентацияларға арналған ақпарат» видеосы ұсынылады. Оқушылар видеомәліметті мұқият тыңдап шығуы тиіс. «Топтық жұмыс»:
Практикалық жұмыс. 4-тапсырма. (ФС) (Ж) AR (жасанды интеллект) технологиясы арқылы оқушылар үшін «Қоршаған ортаны қорғау» тақырыбында визуалды куб құрастырылады, бұл оларға үш өлшемді объектілерді зерттеп, шығармашылық қабілеттерін дамытуға мүмкіндік береді. Тапсырма: Әр топ кубты лақтырады, кубтың қай беті түссе, сол бетін арнайы бағдарлама арқылы сканерден өткізіп, ішіндегі жасырылған тапсырманы көреді.
Сергіту сәті. Оқушыларды орындарынан тұрғызып, дене жаттығуларын жасату.
|
Оқушылар: Берілген видеороликті мұқият тыңдап, түсініп, әр топ өздеріне қойылған сұраққа ватман бетіне жауап жазады және қорғайды
Оқушылар:
Дескриптор:
Оқушылар:
|
ҚБ: Керемет! Жарайсыздар! Балдық жүйе (0-5 б) ҚБ: Керемет! Жарайсыздар! ҚБ: Керемет! Жарайсыздар! |
Қосымша-3 https://www.youtube.com/watch?v=7zyreJXcEj4&t=20s Қосымша-4
|
|
Сабақты қорытындылау 6-минут |
5-тапсырма «Educaplay» платформасы арқылы өз білімдерін тексеру. Сілтеме арқылы сайтқа өтіп, сұрақтарды қарастыру.
|
Оқушылар:
|
ҚБ: Онлайн-бағалау (0-4б) |
Қосымша-5 https://www.educaplay.com/learning-resources/22195575-learning_resource.html |
|
Сабақтың соңы: (2 мин) Рефлексия |
«Дело в шляпе» әдісі. Оқушыларды ортаға шығарып, қолдарына «бас киім» беріледі. Музыка қосылған кезде, шляпаны бір-бірлеріне береді. Музыка тоқтаған кезде, шляпа қай оқушының қолында қалып қояды, сол оқушы өзінің бүгінгі сабақтағы білімін саралайды. |
Оқушылар:
|
|
|
|
Үй тапсырмасы (1 мин) |
|
|
|
|
Қосымша-6
|
Аты-жөні |
Үй тапсырмасы (онлайн-бағалау) |
Жаңа сабақ (0-3 б) |
Практикалық жұмыс (0-5 б) |
Сабақты қорытындылау (онлайн бағалау) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз






