___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Презентацияларға арналған ақпарат (2 сабақ)
|
Бөлім: |
Бейне жасау (ортақ тақырыбы: "Табиғи құбылыстар") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Презентацияларға арналған ақпарат (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.3.1 слайд үшін макет таңдау; 4.3.1.1 ақпарат іздеу (компьютердегі файлдар мен бумалар, құжаттағы мәтін үзіндісі); 4.3.2.1 браузер параметрлерін қолдану (бетбелгілер жасау, журналды және жүктеуді көру); |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- Презентация жасау үшін тиісті слайд макетін таңдау. - Ақпарат іздеу, бетбелгілер жасау, браузер тарихы пен жүктеулерді қарау |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау. Өткен тақырып бойынша білім деңгейін анықтау үшін "Нысана" ойынын ұсынады. Нысана секторларына сұрақ нөмірлері жазылады.
Оқушылар нысанаға "оқ жаудырады" және олар тиген сұраққа жауап береді: - Интернеттен ақпарат іздеу дегеніміз не? - Интернеттен ақпаратты қалай табуға болады? - Сендер қандай іздеу жүйелерін (браузерлерді) білесіңдер? - Іздеу терминін қалай дұрыс тұжырымдау керек? - Браузердегі бетбелгілер дегеніміз не және олар не үшін қажет? - Біздің сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? |
Сабаққа дайындалады, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Сұрақтарға жауап береді, сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Белсенділігі бойынша «Мақтау» әдісімен бағалау Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Оқулықпен жұмыс. Мұғалім оқушыларды жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады). «DEAL» әдісін пайдаланып, оқулықпен жұмыс жасау D-Describe - әңгіме, сипаттама (оқылған, көрген, тексерілген, өлшенген нәрсені сипаттаңыз). E-Explain - түсініктеме (олар құбылыс немесе оқиға туралы білетін және түсінетін нәрсені сипаттау). A-Analluse-талдау(ақпаратты талдау, қорытынды жасау, себептерін атау). L-Links байланысы(болжам немесе қорытынды жасау, бар біліммен байланысу). Білімді бекіту
Сергіту сәті. Көз жаттығулары
|
«DEAL» әдісін пайдаланып, оқулықпен жұмыс жасайды Дескриптор: - сөздерді тауып белгілейді - сәйкестікті белгілейді - бос орынға тиісті сөзді қойып жазады - көз жаттығуларын орындайды - өз ойланрын жазады - өз жауабын түсіндіріп жазады - интерактивті тапсырманы орындайды - практикалық жұмысты орындайды |
Мақтау Белсенділігі бойынша «Мақтау» әдісімен бағалау Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» |
Оқулық, жұмыс дәптерлері Жұмыс парағы https://wordwall.net/ru/resource/85877985 |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Сіздің ойыңызша, басқалармен салыстырғанда қандай ақпарат тасымалдаушы өзекті ақпаратты сақтайды? Себептерін түсіндіріңіз.
Сабақ қорытындысы. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Презентацияларға арналған ақпарат (2 сабақ) ҚМЖ Информатика
Презентацияларға арналған ақпарат (2 сабақ) ҚМЖ Информатика
___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Презентацияларға арналған ақпарат (2 сабақ)
|
Бөлім: |
Бейне жасау (ортақ тақырыбы: "Табиғи құбылыстар") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Презентацияларға арналған ақпарат (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.3.1 слайд үшін макет таңдау; 4.3.1.1 ақпарат іздеу (компьютердегі файлдар мен бумалар, құжаттағы мәтін үзіндісі); 4.3.2.1 браузер параметрлерін қолдану (бетбелгілер жасау, журналды және жүктеуді көру); |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- Презентация жасау үшін тиісті слайд макетін таңдау. - Ақпарат іздеу, бетбелгілер жасау, браузер тарихы пен жүктеулерді қарау |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау. Өткен тақырып бойынша білім деңгейін анықтау үшін "Нысана" ойынын ұсынады. Нысана секторларына сұрақ нөмірлері жазылады.
Оқушылар нысанаға "оқ жаудырады" және олар тиген сұраққа жауап береді: - Интернеттен ақпарат іздеу дегеніміз не? - Интернеттен ақпаратты қалай табуға болады? - Сендер қандай іздеу жүйелерін (браузерлерді) білесіңдер? - Іздеу терминін қалай дұрыс тұжырымдау керек? - Браузердегі бетбелгілер дегеніміз не және олар не үшін қажет? - Біздің сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? |
Сабаққа дайындалады, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Сұрақтарға жауап береді, сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Белсенділігі бойынша «Мақтау» әдісімен бағалау Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Оқулықпен жұмыс. Мұғалім оқушыларды жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады). «DEAL» әдісін пайдаланып, оқулықпен жұмыс жасау D-Describe - әңгіме, сипаттама (оқылған, көрген, тексерілген, өлшенген нәрсені сипаттаңыз). E-Explain - түсініктеме (олар құбылыс немесе оқиға туралы білетін және түсінетін нәрсені сипаттау). A-Analluse-талдау(ақпаратты талдау, қорытынды жасау, себептерін атау). L-Links байланысы(болжам немесе қорытынды жасау, бар біліммен байланысу). Білімді бекіту
Сергіту сәті. Көз жаттығулары
|
«DEAL» әдісін пайдаланып, оқулықпен жұмыс жасайды Дескриптор: - сөздерді тауып белгілейді - сәйкестікті белгілейді - бос орынға тиісті сөзді қойып жазады - көз жаттығуларын орындайды - өз ойланрын жазады - өз жауабын түсіндіріп жазады - интерактивті тапсырманы орындайды - практикалық жұмысты орындайды |
Мақтау Белсенділігі бойынша «Мақтау» әдісімен бағалау Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» |
Оқулық, жұмыс дәптерлері Жұмыс парағы https://wordwall.net/ru/resource/85877985 |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Сіздің ойыңызша, басқалармен салыстырғанда қандай ақпарат тасымалдаушы өзекті ақпаратты сақтайды? Себептерін түсіндіріңіз.
Сабақ қорытындысы. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
|
шағым қалдыра аласыз



















