Бөлім:
|
Есептерді электронды кестелердің көмегімен
шешу
|
Педагогтің
аты-жөні
|
|
Күні:
|
|
Сынып:
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Процесстерді электронды кестелерде
модельдеу
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары
|
7.2.2.2-электронды кесте элементтерін
пішімдеу
7.3.3.1- деректердің типін
жіктеу
7.2.2.4-электронды кестеде шартты пішімдеуді
қолдану 7.2.2.3-электронды кестеде диаграммалар
құру
|
Сабақтың
мақсаты
|
|
Бағалау
критерийлері
|
-
Шартты пішімдеуді пайдалана
алады
-
Диаграмма немесе графика түрін таңдауды
негіздейді
-
Кесте үлгісін жасай
алады
-
Шартты пішімдеуді пайдалана
алады
Диаграмманы құрастыра
алады
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:
Үлгіні құрастыру кезінде
электрондық кестеде қолдануға болатын мәліметтер түрлерін
түсіндіріп, мысалдар
келтіреді;
Нақты терминдер мен терминдер
сөздігі:
English
|
Russian
|
Қазақ
|
|
|
|
Cell
|
Ячейка
|
Ұяшық
|
Spreadsheet
|
Электронной таблице
|
Электронды
кесте
|
Data
type
|
Типы данных
|
Мәліметтер
типі
|
Line
|
Строка
|
Жол
|
Format
|
Формат
|
Формат
|
Alignment
|
Выравнивание
|
Туралау
|
|
Құндылықтарға
баулу
|
Жұптық жұмыста
тапсырмаларды орындау кезінде өзара қолдау және өзара құрмет,
академиялық адалдық
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың кезеңі/
уақыт
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
Ұйымдастыру
Кезеңі
Қызығушылықты
ояту
8
мин
|
Ұйымдастыру
кезеңі.
Оқушылармен
сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың
назарын аудару. Қатысушыларды және сабаққа келмегендерді белгілеу.
Оқушылардың үй тапсырмаларын
тексеру.
Мұғалім оқытудың
мақсаты мен сабақтың мақсатын слайдта көрсетеді. Оқушылармен бірге
сабақтың мақсаты бойынша бағалау критерийлерін
құрады.
Жаңа білімді
меңгеру (өзектендіру)
Оқушылар қойылған
сұрақтарға жауап береді:
-
Электрондық кестенің элементтерін
атаңыз.
-
Ұяшықты, ұяшықтар ауқымын қалай
таңдауға болады (шектес, бірнеше ұяшықтан
кейін)?
-
Кестені пішімдеу дегеніміз
не?
Электрондық кестелерде қандай деректер
түрлері қолданылуы мүмкін
|
Оқушылар өз ойларын
ортаға салады.
Оқушылар жауаптары
арқылы жаңа тақырыпқа көшу
Оқушылар өз
болжамдарын айтып, талқылау
жүргізеді
|
ҚБ «Мадақтау
сэндвичі»
|
Тақырыптық
суреттер
|
Сабақтың
ортасы
Жаңа
сабақ
30
мин
|
Мұғалімнің
сұрақтарына жауап бере отырып, оқушылар сабақ тақырыбын
құрастырады.
Ағылшын тіліндегі
кілт сөздерді шолу.
Мұғалім
электрондық кестедегі үдерістерді моделдеу туралы жалпы түсінік
береді
1-тапсырма. Электронды кестені тұрмыстық
есептерді моделдеуде қалай қолдануға
болады?
2
тапсырма. Оқушылар кесте үлгісін
әзірлейді және әрбір талапкер үшін балл сомасын және әрбір пән
бойынша орташа баллды кестелік процессорды қолдану арқылы
есептейді.
2 тапсырма.
Оқушылар шартты модельдеу арқылы
тапсырмаларды шешеді
|
Дескрипторлар:
Сәйкес мәліметтер форматын
анықтайды
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын
мұқият тыңдап кері байланыс беріп
отырады
ҚБ «Алақан-жұлдыз»
ҚБ «Ең үздік
жауап»
ҚБ «Өзін-өзі
бағалау»
|
Ақпараттық
мәтін
Үлестірмелі
қағаздар
Суреттер
Тірек-сызбалар
Кесте
Карта
ҚБ
парағы
|
Сабақтың
соңы
Қорытынды
Ой
толғаныс.
Рефлексия
7
мин.
|
Кері
байланыс
Жалғастырыңыз:
Маған ... қызықты
болды
Бұл ... қиындық
туғызды
Осы ... мені
ойландырды
|
Тақырып бойынша не
білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін
жазады
|
Оқушылар бағалай
критерийлерімен өз деңгейлерін
бағалайды
|
А4,
конспект
|